Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Çok Kazandıran 10 İnternet Geyiği

Hayatımız artık internet dünyasından ibaret. Bu alanda nereden ne kadar para kazanıldığını görünce şaşırtıcı şeylerle karşılaşıyoruz.
En Çok Kazandıran 10 İnternet Geyiği
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İnternet geyikleri diğer ismiyle mimleri, birkaç saniye için insanları eğlendiren komik anlar ifade eden internet terimidir. Aslında bu aktivitedeki amaç, geniş bir dünya olan sosyal paylaşım sitelerinde insanların dikkatini daha fazla çekebilmek. Bu amaçla paylaşılan görseller gerçek bir olaydan alınacağı gibi kurgusal olarak da karşımıza çıkabiliyor.

Çoğumuz mimleri boş zaman etkinliği gibi düşünürüz fakat olay aslında tam da öyle değil. Dünya çapında hit olan bu şaşırtıcı yüz ifadeleri, duygular, tepkiler vs. internette büyük beğeni topluyor. Bir şeyin internette beğeni toplaması günümüzde parayla eşit anlama geldiği göz önüne alınırsa, bu esprili yaklaşım hiçte boş bir aktivite gibi durmuyor. Hatta bu iş için saatlerini harcayan internet düşkünleri var. Zamanlarını daha komik olacak ve daha çok beğeni kazanacak komik resim ya da video için harcıyorlar. Burada belirtmemiz gerekir ki bazı videolar tamamen gerçek bir kesitten alınırken, bazıları ise tamamen bu iş için yapılıyor. Sözü fazla uzatmadan sizlere oldukça ilginç gelecek listemize geçelim.

İşte karşınızda en çok kazandıran 10 internet geyiği:

10 Antoine Dodson – Hide Yo Kids, Hide Yo Wife! “Çocuklarını Sakla, Karını Sakla!”

Antoine Dodson - Hide Yo Kids, Hide Yo Wife! “Çocuklarını Sakla, Karını Sakla!”Bir genç adamın ailesi için söylediği sözler aslında bir trajedi sonucu gerçekleşmiştir. Antoine’nin evine zorla giren bir saldırgan, kız kardeşine tecavüz girişimde bulunuldu. Olayın sonunda röportaj veren Antoine’nin dilinden sonrasında dünyaca ünlü olacak bu sözcükler döküldü.

Gregory Brothers’ın bu sözleri şarkı yapmasıyla, Hide Yo Kids, Hide Yo Wife! (çocuklarını sakla, karını sakla) iTunes üzerinde 200.000 kopya sattı. 2010 yılında en çok izlenen video oldu. Antoine Dodson’ın video ve ilgili ürünler ile toplam kazancı 50.000 dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir.

9 Keyboard Cat / Nyan Cat

Keyboard Cat / Nyan CatKedileri ister sevin ister sevmeyin, yaptıkları komik hareketlerle internette oldukça başarılar. Keyboary Cat ve Nyan Cat iki çok farklı yüz ifadesidir. İki kediyi de sevenleri oldukça fazla.

İki sevimli kedi karakterinden Nyan’ın oyunu yapıldı. İzinsiz şekilde oyunlarında bu karakteri kullanan şirketlere dava açıldı. Sonunda dava açan taraf kazandı ve şirketler, bu oyun karakteri için yüklü miktarda para ödemek zorunda kaldı.

8 Samwell – What What (In the Butt)

Samwell – What What (In the Butt)Şarkıcı Samwell, 2007 yılında oldukça ilginç bir kliple birlikte What What şarkısını çıkardı. O yıl bu şarkı ve klip büyük bir beğeni toplayarak, tıklanma rekorları kırdı. O tarihten önce şarkıcının ismi pek bilinmezken, bu şarkıyla büyük bir üne kavuştu. Samwell katıldığı sayısız talk showla birlikte dünya çapında bilinen bir isim haline geldi.

7 Paul Vasquez – Double Rainbow

Paul Vasquez - Double Rainbow“Yosemite Bear” olarak da adlandırılan Paul Vasquez çıktığı bir gezide çektiği video ile oldukça ünlendi. 2010 yılına ait bu video, çift gökkuşağı görüntüsünü ve bu olay karşısında Paul’un verdiği tepkiyi gösteriyor.
Video YouTube’da 40 milyonun üzerinde izlendi. Paul birkaç yıl önce ise bir reklam için Microsoft ile temas halindeydi. İzleyenlerde gülümsemeye neden olan bu video sahibine oldukça para kazandırdı.

6 Gary Brolsma – Numa Numa

Gary Brolsma - Numa NumaGary Brolsma, 2004 yılında kendisini dans ederken videoya çekti ve oldukça ün kazandı. YouTube’a yüklenen video oldukça popüler oldu. Gary, fenomen olduğu dönem boyunca oldukça iyi para kazanmıştır. Toplam kazancının 50.000-100.000 dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

5 Laina Morris – Overly Attached Girlfriend

Laina Morris – Overly Attached GirlfriendLaina Morris, Justin Bieber ile ilgili YouTube’a bir video yükledikten sonra, oldukça ün kazandı. Ayrıca GPS cihazları hakkında benzersiz şakalar yaparak farklı bir duruş sergiledi. Laina, şu anda videoları yapmaya devam ediyor ve 1 milyondan fazla YouTube abonesine sahiptir.

4 David – Dişçiden Sonra

David – Dişçiden SonraVideo David isimli bir çocuğun dişçiden çıktıktan sonraki komik anlarını anlatır. İlaçların etkisiyle uyuşan çocuk, arabanın arka koltuğunda oturuyor ve babası ona bir takım sorular sorarak onu konuşturmaya çalışıyor.

Video, 2009 yılından bu yana Devore ailesinin ikinci geliri haline gelmiştir. Aile zaten YouTube üzerinden bol para kazanırken, aynı zamanda bu video ile 150.000 dolar üzerinde kazanç elde ettiler.

3 Charlie Bit My Finger

Charlie Bit My FingerAbi ve kardeşin oldukça hit olan bir videosu var sırada. Bir bebeğin abisinin parmağını ısırmasını gösteren video, YouTube’a ilk yüklendiğinde yavaş yavaş yayılmaya başladı. şu anda ise yaklaşık 814 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Aile, o zamandan beri video ve reklam gelir ile birlikte oldukça yüklü para kazandı.

2 Tay Zonday – Chocolate Rain “Çikolata Yağmuru”

Tay Zonday – Chocolate Rain “Çikolata Yağmuru”Tay Zonday 2007 yılında, “Çikolata Yağmur” isimli video ile oldukça popüler oldu. Tamamen özgün şekilde şarkı söylerken çektiği video ona iyi para kazandırdı. Zonday son 8 yıldır, sayısız talk show’a çağırıldı ve birçok reklam teklifi aldı. Bu tekliflerin hepsi ona yarım milyon doların üzerinde kazandırdığı tahmin edilmektedir.

1 Tabatha Bundesen / Tardar Sauce – Huysuz Kedi

Tabatha Bundesen / Tardar Sauce – Huysuz KediKedilerin internetteki popülerliğinden bahsetmiştik. Tadar Source yani huysuz kendi ise tamamen özel bir yer tutar. O, bütün internet kedilerinin kraliçesidir. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, onun öfke ile hafif hoşnutsuzluk karışımı yüzü hemen hemen herkesin ilgisini çekmeyi başardı.

Sahibi Tabatha Bundesen, kitap ve film fırsatları ile birlikte hayvan gıdaları ve diğer şirketler için reklam kampanyaları gibi işlerle oldukça iyi para kazanıyor. Bazı kaynaklar bu sevimli huysuz kedinin 100 milyon doların üzerinde kazandığını iddia ediyor. Sanırım Tabatha onu daha çok sevmeye başlamıştır.

Stresli iş yaşantımızda hepimiz kısacık da olsa mutlu olacak bir şeyler ararız. Üzerimizdeki yoğun baskıyı başka ne hafifletebilir ki? İşin tam da burasında bu komik videolar devreye giriyor. Defalarca izleyip defalarca gülüyoruz. Bizler bu listeyi hazırlarken dünya çapında hit olma durumlarını göz önünde bulundurduk. Peki, sizin aklınıza gelen internet geyikleri var mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.