Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sterlin Omicron İyimserliğiyle Dolar Karşısında 1 Ayın Yükseğine Çıktı

İngiliz sterlininin Amerikan doları karşısındaki değerini yansıtan GBP/USD paritesi, 1,34’e doğru ilerleyerek 4 haftanın yükseğine çıktı.
Sterlin Omicron İyimserliğiyle Dolar Karşısında 1 Ayın Yükseğine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bu hafta yukarı yönlü hareket eden GBP/USD paritesi, dünkü kazanımlarını genişleterek bir ayın en güçlü değerine ulaştı.

Dün en son 1,3363’te fiyatlanan majör parite, 23 Aralık seansına yatay başlangıç yaparken ilk saatlerde pozitif bölgede çok fazla dalgalanmadan işlem gördü. Avrupa seansına doğru yönünü yukarı çevirerek 24 Kasım sonrası en yüksek değerini kaydetti.

TSİ 11.37’de yüzde 0,13 artıda fiyatlanan GBP/USD paritesi, 1,3383 – 1,3388 aralığında işlem gördü.
GBP/USD Parite Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yukarı yönlü ivmenin sürmesi durumunda 1,3396 boğaların izleyeceği ilk teknik direnç olarak görev yaptı. Düşüş durumunda 1,3352 ilk teknik destek oldu.

Olumlu duyarlılık, Omicron varyantına yönelik pozitif gelişmeler ve artan risk iştahıyla yönlendirildi. Güney Afrika’da yapılan bir araştırma, Omicron ile hastaneye yatışların ve ciddi vakaların azaldığını gösterirken haber küresel çapta memnuniyetle karşılandı.

Aynı zamanda İskoçya’daki ve Londra’daki araştırmacılar, Omicron enfeksiyonları arasında daha düşük hastaneye yatış oranlarına işaret ettiler.

Tüm bunların yanında ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) Pfizer’ın Covid-19 hapının ağır hastalık riski taşıyan 12 yaş ve üzeri kişilerde kullanılmasına onay verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu