Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sterlin 11 Liranın Üstünde! Kasım’dan Beri En Yüksek Haftalık Kapanışa İlerliyor

Sterlin yurt içi gelişmeler sonucu geçen yılın Kasım ayında görülen 11 lira üstü seviyelere ulaşırken, haftayı hızlı yükselişle kapatmaya hazırlanıyor.
Sterlin 11 Liranın Üstünde! Kasım’dan Beri En Yüksek Haftalık Kapanışa İlerliyor

Yurt içi piyasalar için oldukça çalkantılı bir haftanın son işlem gününde sterlin 11 liranın üstünde seyrediyor. Sterlin kuru, geçen yılın Kasım ayında 11 lira seviyelerini görükten sonra bu hafta başında 11,74 lira ile tüm zamanların zirvesini kaydetmişti.

Haftayı 11 lira üstünde tamamlamaya hazırlanan sterlin, 2020 Kasım’dan bu yana ilk kez bu seviyelerden kapanış yapacak. Bugün öğleden sonra hızlanan yükseliş, sterlinin TL karşısında 11,10 lira seviyelerine ulaşmasına neden oldu.

Sterlin kuru, TSİ 16:00 sularında %1,29 oranında yükselişle 11,0988 lirada seyretmeye başladı.
Sterlin Yüzde 1,29 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 10,9435 liradan kapatan sterlin, bugüne 10,9414 liradan başlangıç yaptı. Günün ilk yarısında nitekim sakin bir yükseliş kaydeden döviz, öğleden sonraki işlemlerde daha hızlı bir çıkış kaydetmeye başladı.

TSİ 13:50 sularında 11,1656 liraya kadar yükselen sterlin, daha sonra %1,30’a yakın yükselişle seyretmeye başladı. Kurdaki yükseliş, yurt içindeki gelişmelerle TL’nin zayıflamasına bağlı gerçekleşiyor. Naci Ağbal’ın görevden alınması sonucunda yurt içine duyulan güven zayıflarken, TL’deki gerileme hız kazandı.

Sterlin kurunun yukarı yönlü hareketini sürdürmesi, haftanın kapanışını 11 lira üstü seviyelerden gerçekleştirmesine neden olacak. Bu haftalık kapanış ise 2020’nin Kasım ayı başlarında görülen seviyelerin yeniden görülmesi anlamına geliyor.

Kurun yukarı yönlü hareketi sürdürmesiyle 11,20 lira seviyesi takip edilmeye başlandı. Haftalık bazda %10’dan fazla yükselen sterlin, yıllık %41,59 değer kazanmış durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum