Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere Verilerine Tepkisiz Kalan GBP/USD 1,38’lerde Yatay Seyrediyor

Sterlin dolar paritesi, İngiltere verilerine tepkisi kalırken hafif ABD para birimine karşı hafif artıda seyrediyor.
İngiltere Verilerine Tepkisiz Kalan GBP/USD 1,38’lerde Yatay Seyrediyor

Haziran başında 1,4249’a kadar yükselen GBP/USD paritesi, sonrasında kademeli düşerek Temmuz’da 1,35’e kadar geriledi. Buradan sonra yeniden dalgalanan parite, FED’in sıkılaştırmaya başlayacağına yönelik beklentilerden aldığı destekle hareketlendi.

Bu sabah açıklanan İngiltere’nin önemli verilerine ise fazla tepki vermedi. Dün en son 1,3836’da işlem görürken Cuma seansına yatay başladı. Sakin seyrini ilerleyen saatlere genişleten parite, hafif artıda ve dar bir aralıkta kaldı.

TSİ 09.33’de yüzde 0,09 artışla fiyatlanan majör parite, 1,3832 – 1,3853 aralığında işlem gördü.
GBP/USD 1,38 Üzeri Dar Aralık
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Aylık bazda yüzde 0,14 düşerken yıllık artışı yüzde 8’e işaret ediyor. Ekonomik veri cephesinde İngiltere, imalat, sanayi, inşaat ve GSYİH gibi önemli verilerini açıkladı.

İngiltere’de gayri safi yurtiçi hasıla (GYSİH), bir önceki aydaki yüzde 15,2‘lik genişlemenin ve yüzde 8,0’lik piyasa beklentilerinin eksik olmasının ardından Temmuz 2021’de yıllık yüzde 7,5 büyüdü.

Temmuz ayına kadar olan üç aylık dönemde ise GSYİH yüzde 3,6 ile yüzde 3,8’lik piyasa beklentilerinin biraz altında büyüdü.

Sanayi üretimi yıllık bazda yüzde 3,8 artarak beklenti üstü geldi. Aylık bazda da beklentinin üzerine çıkıldı. İmalat üretimi yıllık yüzde 6 artarken inşaat çıktısı, bir önceki aya göre yüzde 30’luk bir sıçramanın ardından Temmuz’da yıllık yüzde 8,6 ile tahminlerin altında arttı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum