Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gram Altın 500 Liranın Üstünde Seyrederken Haftalık Kazancı Yükseliyor

Altın fiyatlarında görülen yükselişle birlikte kazançlar artarken, küresel piyasalarda koronavirüs pandemisi gelişmeleri takip ediliyor.
Gram Altın 500 Liranın Üstünde Seyrederken Haftalık Kazancı Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Altın fiyatları küresel piyasalarda yukarı yönlü hareketini güçlendirirken, gram altın 500 liranın üstünde seyrediyor. Yurt içinde dolar kurunun 8,35 liranın altında baskılanması da gram altındaki yükselişi destekliyor. Küresel piyasalarda ise koronavirüs vakaları takip edilirken, risk iştahındaki azalma dikkat çekiyor.

Asya’daki ilk düşüşlerin ardından toparlanan gram altın, güçlü bir yükseliş kaydetmeye başladı. 500 lira üstü denemesini ilk olarak Asya’da gerçekleştiren gram altın, TSİ 08:00’de 499,91 liradan işlem gördü. Yurt içi piyasaların açılışıyla yukarı yönlü hareketini hızlandırdı.

Gram altın fiyatları 500 liranın üstündeki seyrini korurken, haftalık kazancı %2,5 oranında bulunuyor.
Gram Altın %0,46 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yurt içi piyasaların açılışından sonra güçlenen gram altın, TSİ 11:15 sularında 502,60 liraya kadar yükseldi. Daha sonra %0,46 oranında yükselişle 501,26 liradan alıcı bulmaya başladı. 499,28 liradan ilk desteğini alan kıymetli metalde yukarı yönde 502,64 lira takip ediliyor. Öğle saatlerine doğru ilk direncini test eden gram fiyatı, azalan risk iştahıyla yükselişini koruyor.

Ons altın ise küresel piyasalarda izlenen koronavirüs vakalarını takip ediliyor. Ons altın fiyatı TSİ 11:55 sularında %0,13 oranında artıda 1869,51 dolarda seyrediyor. Son 3 ayın zirvesine yakın seyreden fiyatlarda, 50 günlük hareketli ortalamanın 100 günlük hareketli ortalamayı kesmeye doğru ilerlediği dikkat çekiyor.

Hindistan’da artan ölüm oranları en önemli koronavirüs gündemi olmaya devam ediyor. Özellikle bazı köylerde salgın kaynaklı ailecek ölümlerde önemli bir artış bulunuyor. Bu nedenle krizin resmi rakamlarda gösterilenden daha kötü olduğu tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%