Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gelin Aksesuarları Yaparak Para Kazanmak

Gelin aksesuarları yaparak para kazanmak hakkında neler biliyorsunuz? İşte pek çok kişi tarafından kullanılan iş modeli hakkında bilinmesi gerekenler:
Gelin Aksesuarları Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

“Ben gelinlik giymeyeceğim,” diyen bir genç kız tanıyor musunuz? Birkaç genç bayan bunu ilk başlarda söylese bile mutlaka kendi tarzına uygun bir gelinlik görecek ve onu giymek için yanıp tutuşacaktır. Hayatını birleştirmeyi düşündüğü erkekle karşılaştığı zaman büyülü bir düğün ve gelinlik hayal etmeye başlayacaktır. O yüzden kimse kendini kandırmasın, o gelinlik giyilecek!

Gelinlik sektörünün fazlaca büyük olduğunu tahmin edebilirsiniz. A’dan Z’ye gelinlere özel her ürün, günümüzde mevcut ve her biri büyük pazarları oluşturuyor. Ayakkabısından çorabına kadar her şeyin özel olmasını isteyen gelin adayları, internet sayesinde hayallerindeki gelinliğe ve konsepte kavuşuyor. Hatta birçok kişinin “yeniden evlensem” dediğini duyuyoruz. Gelelim bu konunun para kazandıran aşamasına…

Gelin aksesuarları çok önemlidir. Gelinliği tamamlayan bu parçalar, aslında kişiliğinizi yansıtacağınız noktalardır. Yani taçlar, buketler, duvaklar, tasarım ayakkabılar, bel kuşakları, saç süsleri gibi birçok aksesuarlar, gelinliği size özel yapan en önemli parçalar. İşte bu parçalar, genel olarak fabrikasyon üretimlerden seçilmez ve bir tasarım olarak alınır. Gelinliğin başlı başına bir tasarım olması gerçekten ciddi bir fiyat boyutuna ulaşabilir; ama birkaç özel aksesuarla ucuz bir gelinlik bile şahane görünebilir. Eğer kendinize bu konuda güveniyorsanız, gelinlerin bu arzularına göre tasarımlar yaparak para kazanabilirsiniz.

Eğer gelinliklere ve tasarıma düşkün biriyseniz, oldukça iyi bir gelir yöntemimiz var. Gelinler için özel aksesuarlar tasarlayarak ister evinizden ister küçük bir butik mağaza açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yapacağını aksesuarlar kesinlikle eğlenceli ve keyif verici olacaktır. Gelin buketleri, saç aksesuarları basit bir şekilde yapılabildiği gibi birbirinden farklı malzemeler kullanarak güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Genellikle gelin buketleri özel olarak yaptırılmaya başladı. İster canlı çiçekten ister yapay çiçeklerden güzel bir buket yapabilirsiniz. Son birkaç yıldır gelin buketlerinin ne kadar değiştiğini hepimiz biliyoruz. Işıltılı taşlarla ve tüllerle süslenen çiçekler, gelinlik kadar ön planda yer alıyor ve bu nedenle her gelin adayı kendine özel bir çiçek yaptırıyor. Hatta atma çiçeği dediğimiz düğün sonunda atılan ve bekar kızların yakaladığı çiçekleri bile ayrıca yaptırmaya başladılar. Zaten tahmin edersiniz ki gelinlik ve düğün sektörü inanılmaz iş fikirlerini barındırıyor.

Hangi Gelin Aksesuarlarını Tasarlayarak Para Kazanılır?

Hangi Gelin Aksesuarlarını Tasarlayarak Para Kazanılır?Gelin çiçekleri, bel ve takı kuşakları ile başlayan alternatif tasarımlar, ayakkabılardan duvaklara kadar geniş bir alana yayıldı. Bir ev hanımı olarak, son derece eğlenceli ve zevkli bir iş olan gelin aksesuarları tasarlayarak nasıl para kazanabileceğiniz hakkında bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Gelin Buketi Yaparak Para Kazanmak

Gelin Buketi Yaparak Para KazanmakGelinliklerin belki de ilk göze çarpan aksesuarı, gelin çiçekleridir. Eskiden sap kısmından uzanan tellerin, bekar kızlar tarafından saklanması ile belki de daha fazla önem kazandı. Şimdilerde ise özel olarak yaptırılan gelin atma çiçekleri çok önemli. Yani gelin buketi dediğimiz zaman aklınızda iki tane buket canlansın. Birisi gelin adayının bir ömür saklamak istediği kendi buketi, diğeri de bekar arkadaşlarını toplayarak atacağı atma buketi. Eğer para kazanmak isteyen bir ev hanımıysanız, bu buketleri birbirinden farklı ve dikkat çekici şekillerde tasarlayarak para kazanabilirsiniz.

Evde veya açacağını küçük bir butik mağazada birbirinden ilgi çekici gelin buketlerini sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda internette e-ticaret sitelerinde, gelinlik forumlarında, sosyal medya ağlarında kendinizi tanıtabilir ve kişiye özel buketler tasarlayabildiğinizden bahsedebilirsiniz. Birkaç örnek yaparak sayfanızda yayınlamanız, mutlaka birilerinin dikkatini çekecektir. Fazla bir malzemeye de ihtiyaç duymazsınız. Öncelikle gelin adayının nasıl bir buket istediğini öğrenmeli, sonra da ona uygun malzemeleri çiçekçilerden veya toptancılardan almalısınız. Daha sonra da bu malzemeleri bir araya getirerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Gelin buketine uygun bir şekilde atma çiçeğini de tasarlayarak daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Birçok gelin, kendi çiçeğini atma taraftarı değildir; ama adet yerini bulsun diye atar ve arkadaşından geri alır. Ama özel bir atma çiçeğine sahip olarak hem kendi içi rahat eder hem de arkadaşına güzel bir anı bırakmış olur.

Gelin Bel Kuşakları Yaparak Para Kazanmak

Gelin Bel Kuşakları Yaparak Para KazanmakEskiden kırmızı kalın bir kurdele bu görevi görüyordu; ama dizilerde gördüğümüz gelinlerin de etkisiyle birbirinden farklı, renkli ve işlemeli kuşaklar dikkatimizi çekmeye başladı. Ülkemizde bir gelenek olan bu kuşaklar, son yıllarda eski görüntüsünü kaybetti. İster kırmızı bir kurdelenin üzerine yapılan işlemeler ister farklı renk ve tasarımlarda, gelinlikle bir bütünlüğü olan kuşaklar bulunuyor. Bu gelin bel kuşaklarını da tasarlayarak bir gelir elde edebilirsiniz.

Gelin Bolero ve Şalları Yaparak Para Kazanmak

Gelin Bolero ve Şalları Yaparak Para KazanmakGenellikle düğünler yaz mevsiminde yapılsa da ilkbahar ve sonbahar aylarında da düğün yapıldığını biliyoruz. İşte bu dönemlerde serin olan hava koşulları nedeniyle ya uzun kollu gelinlikler ya da bolero, şal gibi aksesuarlar kullanılıyor. Birbirinden şık boleroları ve şalları, ister örgü ile ister gelinliğin kumaşına uygun kumaşlarla tasarlayabilirsiniz. Bu konuda da oldukça yaratıcı olabilir ve birbirinden farklı tasarımlarla gelin adaylarına hitap edebilirsiniz. Özellikle bu tarz el emeği ürünler, son zamanlarda oldukça popüler hale gelmeye ve hak ettiği maddi değeri de görmeye başladı.

Gelin Saç Aksesuarları ve Taçlar Yaparak Para Kazanmak

Gelin Saç Aksesuarları ve Taçlar Yaparak Para KazanmakGelinlerde taç modası geri geldi diyebiliriz. Muhteşem Yüzyıl dizinin de etkisiyle gelinler, saçlarına birbirinden güzel taçlar ve saç aksesuarları takmaya başladı. Hele ki uzun saçlı gelinler, saçlarını toplamadan yalnızca aksesuar kullanmayı tercih ediyor. Saçlarına da taktıkları aksesuarla şıklığını sonlandıran gelinlere, bu konuda yardımcı olarak para kazanmanız da mümkündür.

Gelin Duvağı ve Eldiveni İşleyerek Para Kazanmak

Gelin Duvağı ve Eldiveni İşleyerek Para KazanmakYerlere kadar uzanan duvaklar, hiçbir zaman demode olmadı diyebiliriz. Hatta her zaman sevilen bu duvaklar, günümüzde çok daha değerli hale geldi. Birbirinden güzel kumaşlarla yapılan duvaklar, gelinliğin önemli bir parçasıdır. Gerek işlemesi gerekse kumaşının türü ile gelin adaylarını cezbeder. Eğer işleme konusunda beceriniz varsa özel bir emek sergileyerek birbirinden güzel duvak işlemeleri yaparak para kazanan birçok ev hanımı bulunuyor. Doğrudan gelin adayı ile iletişim kurarak duvağı yapabildiğiniz gibi duvakları tasarlayan firmalarla da iletişime geçerek onlar için evde işleme yapabileceğinizi söyleyebilirsiniz.

Eldivenli gelinlikler pek kullanılmıyor diyebiliriz; ama tercihini bu yönde kullanan gelin adayları da hala var. Bu gelin adaylarının gelinliklerine uygun olarak birbirinden şık ve zarif eldivenler tasarlayabilir, dikebilir, işleyebilirsiniz.

Gelin Ayakkabıları Tasarlayarak Para Kazanmak

Gelin Ayakkabıları Tasarlayarak Para KazanmakAyakkabılar, her kadın için özeldir. Bu ayakkabı, gelinliğin altına giyilecek özel bir konuma geldiğinde ise çok daha önemli hale gelir. Günün büyük bir bölümünde ayakta olunacağı ve çılgınlar gibi dans edileceği düşünüldüğü zaman, öncelik rahatlığa gelmektedir. Ama rahat ayakkabıların genellikle şık olmadığı yönünde bir görüş vardır. Bu görüşü kırmak için rahat ayakkabıları birer sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Babetler, topuklu gelin ayakkabılarının yerini çoktan aldı diyebiliriz. İster sevimli ister şık bir tasarıma dönüştürülen babetler, oynamayı seven gelinlerin tercihi oluyor diyebiliriz. Bu babetleri, şeker tüllerle, taşlarla, dantellerle ve boyalarla istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Gelin adayının tarzına göre birbirinden şık hale dönüştürmeniz mümkündür.

Topuklu ayakkabıdan vazgeçmem diyen gelinler için de aynı durum söz konusu. Artık demode olarak görülen eski tarz gelin ayakkabıları yok. Ayrıca beyaz bir ayakkabı giyme gibi bir zorunluluk da kalmadı. İstediğiniz renkte bir ayakkabıyı giyebilirsiniz. Topuklu ayakkabıları da aynı malzemelerle birbirinden şık şekillerde süsleyebilirsiniz.

Gelin ayakkabılarında tamamen trend değişti, aslında. Bir bez ayakkabı, bot, sandalet bile giyiliyor. Elbette bunların ekstra şık olması, dikkat edilen ilk nokta. Bu nedenle gelinlerin bu ihtiyacına yönelik tasarımları yaparak kolayca para kazanabilirsiniz.

Gelin Para Keseleri, Takı Kurdeleleri ve Sandıkları Yaparak Para Kazanmak

Gelin Para Keseleri, Takı Kurdeleleri ve Sandıkları Yaparak Para KazanmakGelinlikle genel olarak bir çanta kullanılmıyor; yine de takıları ve minik hediyeleri koymak için çeşitli keseler tasarlanabiliyor. Bu işin de oldukça eğlenceli olduğunu söyleyerek, gelin keselerinden tasarlayarak para kazanabilirsiniz. Bazı gelinler, bu keseleri kullanmayı tercih ederken bazıları takı töreni esnasında yıllardır kullanılan kurdeleyi tercih ediyor. Elbette bu kurdeleler de artık düz, basit bir kurdele olmuyor. Çeşitli işlemeleri olan şık kurdeleler kullanılıyor.

Tüm bunların yanında takı töreni yapmak artık kuyruğa girip veya masa masa gezip yapılmıyor. Gelin masasının yanına koyulan bir takı sandığının içerisine, davetliler hediyelerini bırakıyor. Tabi bu takı sandıklarının da bir gelin gibi süslendiğini görüyoruz. İşte tüm bu trendleri takip ederek gelinlere özel para keseleri, kurdeleleri ve sandıkları yapabilirsiniz.

Kimler Gelin Aksesuarları Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Gelin Aksesuarları Yaparak Para Kazanabilir?Eğer bir ev hanımı iseniz ve ev ekonomisine destek olmak istiyorsanız, gelinlik aksesuarları tasarlayarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Evinizde yapabileceğiniz tüm bu işleri, büyük bir özenle yaparsanız, sürekli tavsiye edileceğinizi unutmayın. Müşteri bulma konusunda sıkıntı çekmemek için sosyal medyayı ve interneti de kullanmayı öğrenmenizi öneririz. Aynı zamanda gelinlik aksesuarı üreten fabrikalarla anlaşarak işleme yapabileceğinizi de söyleyerek evinize iş alabilirsiniz.

Kendi işini kurmak isteyen girişimci bir bayansanız, yine gelinlere özel aksesuar tasarımları ile para kazanacağınız bir butik açabilirsiniz. Küçük bir dükkan bile işinizi görecektir. Masraflarınızı minimum da tutabilirsiniz. Gelin adayları için birbirinden güzel buketler, saç aksesuarları, para keseleri, duvaklar tasarlayacağınız minik bir butikte oldukça iyi bir gelir elde etmeniz mümkündür.

Emekli bayanlar ve üniversite öğrencileri de bu yöntemi seçerek para kazanabilir. İhtiyacınız olanlar ise yaratıcılık, el becerisi ve biraz vakit. Sonrasın gelin adayları ile tanışarak özel tasarım işler yapabilir, para kazanabilirsiniz.

Gelin Aksesuarları Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Gelin Aksesuarları Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Gelinlik ve düğün sektörü oldukça geniş bir sektördür. Hatta birçok kişi, normal bir topuz saç modeli ve makyaj ortalama 100 lira iken aynı topuz ve makyaj geline yapıldığında ortalama 1000 lira civarı bir ödeme yaparsınız. Aksesuarlar için de aynı durum söz konusu diyebiliriz. Genellikle gelinlere özel olarak tasarlanan aksesuarlar için 100 liradan başlayarak daha da artan fiyatlarda satış yapabilirsiniz. Eğlenceli bir şekilde tasarımlar yaparak güzel bir gelir elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca bu işi evden yaptığınız zaman, minimum giderle para kazanabilirsiniz.

Eğer bir butik açmayı düşünüyorsanız, bu noktada iyi bir çalışma yapmalısınız. Butik açmanın giderleri ve kirası gibi tüm masrafları göz önünde bulundurmalısınız. Bunları hesaba katarak ürünlerinize bir fiyat belirlemelisiniz. Yine de eğlenceli ve zevkli bir şekilde çalışarak para kazanmış olursunuz. Gelin adaylarının heyecanını paylaşmanın, onların en mutlu günlerine imza atmanın gururunu da yaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın