Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

GBP/USD Jackson Hole Öncesi 1,37 Üzerinde Hareket Ediyor

Küresel piyasalar Jackson Hole Sempozyumu'na odaklanmışken GBP/USD paritesi 1,37 üzerinde tutunuyor.
GBP/USD Jackson Hole Öncesi 1,37 Üzerinde Hareket Ediyor

Dün ABD dayanıklı mal siparişlerinin Temmuz’da tahminden daha iyi gelmesiyle 1,3696’ya kadar gerileyen GBP/USD paritesi, bugün 1,37 üzerinde seyrediyor.

İngiliz sterlininin ABD doları karşısındaki değerini yansıtan GBP/USD paritesi, yarınki Jackson Hole Ekonomi Sempozyumu’ndan çıkacak sonuçlara odaklanırken 1,37 üzerinde tutundu.

Bununla birlikte 1 ayın düşük seviyelerine yakın kaldı.
GBP/USD 1,37 Üzeri
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Zayıf seyir, son Federal Açık Piyasa Komitesi toplantı tutanaklarının bu yıl parasal teşviki azaltma ihtimaline işaret etmesinin ardından dolar için alıcılı seyrin başlamasıyla yönlendirildi.

Bununla birlikte İngiltere Merkez Bankası‘nın şahin dönüşü sterlinde kayıpların azaltılmasına yardım etti. Dün 1,3764’ten kapanış yapan majör parite, bugünkü seansa 1,3762 ile başladı.

TSİ 12.35’de yüzde 0,20 ekside ilerlese de gün boyunca 1,37 üzerinde kaldı. 1,3731 ila 1,3737 aralığında hareket eden sterlin dolar paritesi, aylık bazda yüzde 0,99 eksiye düştü. Yıllık yüzde 4 değer kazandı.

Uzmanlar şu anda sterlin hareketlerini yönlendiren yerel faktörlerin olmamasıyla birlikte GBP/USD’nin dolar zayıflığı sayesinde yüksek risk toparlanmasını izlediğini söyledi.

Ayrıca dolar, Jackson Hole risk olayında istikrara kavuşursa ve sterlin şu anda net bir katalizörden yoksun olduğu düşünüldüğünde paritenin 1,38 üzerine geri dönmeyebileceğini belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum