Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GBP/USD İngiltere Kasım TÜFE’sini 1,32 Üzerinde Bekliyor

İngiltere'nin enflasyon verileri öncesinde toparlanan GBP/USD paritesi, 1,32 üzerinde artıda fiyatlanıyor.
GBP/USD İngiltere Kasım TÜFE’sini 1,32 Üzerinde Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Avustralya doları ve euro gibi sterlin de bugün dolar karşısında yükseliyor. Majörlerden GBP/USD paritesi, İngiltere’nin beklenen enflasyon verileri öncesinde 1,32 üzerinde konsolide oluyor.

Dün en son 1,3221’de fiyatlanan parite, 15 Aralık seansına yatay başlayıp sonrasında yukarı yönlü hareket etti. TSİ 09.00’dan sonra 1,3248’i test eden parite yüzde 0,20’ye yakın primli işlem gördü.

Yazım sırasında dolar karşısında pozitif bölgede kalan sterlin, haftalık bazda yüzde 0,16’lık artıya geçti.
GBP/USD 1,3248
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Ancak son dönemdeki satıcılı seyir pariteyi aylık ve yıllık bazda yüzde 1’in üzerinde değer kaybına götürdü. Yükselişin sürmesi durumunda GBP/USD için izlenecek ilk teknik direnç noktası 1,3253’ü gösterirken ilk teknik destek 1,3226 oldu.

Bugün yön için ilk başta İngiltere’nin Kasım ayına ilişkin TÜFE ve ÜFE verileri izlenecekken sonrasında ABD’nin perakende satışları ve akşam saatlerinde açıklanacak FED kararı takip edilecek.

İngiltere’de yıllık enflasyon oranı, 2021 yılının Ekim ayında yüzde 4,2’ye, 2011 yılının Aralık ayından bu yana en yüksek seviyeye çıkmıştı. Kasım ayında enflasyonun yüzde 4,7’ye çıkarak daha da ısınması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu