Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EUR/USD Sabit Hazine Getirilerini İzlerken 1,13’ün Altında Seyrediyor

EUR/USD paritesi yeni yılın ilk işlem günlerinde 1,13 sınırında tutunmaya çalışırken, ekonomik verilerle Hazine getirilerini izlemeye devam ediyor.
EUR/USD Sabit Hazine Getirilerini İzlerken 1,13’ün Altında Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Euro, Avrupa’da yayılmaya devam eden Omicron vakalarının etkisiyle dolar karşısında zayıf seyrini sürdürüyor. Açıklanacak makroekonomik verileri takip eden parite, sabit kalan ABD Hazine getirilerini izliyor.

İspanya, Fransa ve ABD’den gelen günlük Covid-19 vaka sayıları son günlerde tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyrediyor. Ayrıca son birkaç gün içinde virüs sayılarının ikiye katlanması, politika yapıcılar ayı eğilimini bastırmaya çalışırken ön planda yer almaya devam ediyor.

Ek olarak ABD enflasyon beklentilerinin önümüzdeki altı hafta içinde yeni bir yüksek seviyeye sıçrayabileyeceği yorumları yapılıyor. Bu durum ABD Hazine getirilerini güçlendirirken, Avrupa getirilerindeki artış Euro’yu henüz destekleyemiyor.

Bu gelişmeler izlenirken EUR/USD paritesi TSİ 10:17 sularında %0,06 oranında ekside 1,1290 dolardan işlem görüyor.
EUR/USD Paritesi %0,06 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Parite 2022 yılının ilk işlem gününe 1,1371 dolardan başladıktan sonra 1,1335 doların altını gördü. Ardından bir toparlanma kaydetse de yeniden hızla geriledi ve 1,1279 dolara kadar indi. Günün kapanışını ise hafif toparlanma ile 1,1296 dolardan gerçekleştirdi.

EUR/USD paritesi bugünkü işlemlere 1,1296 dolardan başladıktan sonra Asya seansının erken işlemlerinde yatay seyretti. Ardından 1,13 dolar üstü için denemeler yaptı. Ancak aşağı yönlü ivmenin devam etmesiyle 1,1290 dolar sınırının altında seyretmeye başladı.

Paritede aşağı yönlü eğilimin güçlenmesi durumunda 1,1279 ve 1,1270 dolarda bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 1,1303 ve 1,1318 dolardaki direnç noktaları izlenecek.

Paritenin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %0,14 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %0,12 oranında gerileyen parite, geçen yılın aynı zamanına göre %7,78 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu