Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EUR/USD Paritesi Düşüş Trendini Korurken ADP İstihdam Verisini İzliyor

EUR/USD paritesi 14 ayın en düşük seviyelerinde gezmeye devam ederken, dolar ADP istihdam verisi öncesinde destekleniyor.
EUR/USD Paritesi Düşüş Trendini Korurken ADP İstihdam Verisini İzliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

EUR/USD paritesi Haziran ayının ortasından bu yana düşüş eğilimini koruyor. Eylül ayının son işlem gününde ise 1,1562 dolara kadar gerileyerek 14 ayın en düşük seviyesini kaydetti. Parite 1,16 sınırına ulaşmak için çaba gösterse de doların güvenli liman talebi tarafından engelleniyor.

Bugünkü işlemlerde ise paritede aşağı yönlü baskılar devam ediyor. Piyasalardaki tedbirli duyarlılık, ABD’den gelecek ADP istihdam verisi öncesinde doları destekliyor. ABD tarafındaki diğer gelişmeler de izlenirken, Euro bölgesinde perakende satışlar takip ediliyor.

EUR/USD paritesi TSİ 10:10 sularında yüzde 0,19 oranında düşüşle 1,1577 dolardan işlem görüyor.
EUR/USD Paritesi Yüzde 0,19 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Parite dünkü işlemlerde 1,16 dolar sınırına yakın hareket ettikten sonra 1,1580 dolara kadar geriledi. Ancak buradan hızlı bir toparlanma kaydederek 1,1613 dolara kadar yükselmeyi başardı. Kapanışa doğru yeniden düşüşe geçen parite, 1,1597 dolardan işlemleri sonlandırdı.

EUR/USD paritesi bugünkü işlemlere yükselişle başladıktan sonra Asya seansının ilk saatlerinde 1,16 dolar sınırını test etti. Ardından yeniden gerileyerek Avrupa seansının açılışında 1,1573 dolara kadar geriledi. Aşağı yönlü baskıların devam ettiği görülürken, parite 1,1570 sınırında dalgalanıyor.

Aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte paritede 1,1558 ve 1,1546 dolar seviyeleri destek noktaları olarak takip ediliyor. Yukarı yönde ise 1,1594 ve 1,1617 dolarda bulunan direnç noktaları izlenecek.

Paritenin fiyat performansını incelediğimizde haftalık bazda %0,18 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %2,47 oranında gerileyen parite, geçen yılın aynı zamanına göre %1,34 oranında daha düşük seviyelerden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu