Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EUR/USD, ABD Tüketici Güveni Öncesinde Toparlanmaya Çalışıyor

EUR/USD paritesi 1,18 seviyesinin altında seyrini sürdürürken, bugün açıklanacak olan ABD tüketici güveni ve Euro Bölgesi enflasyon verilerini bekliyor.
EUR/USD, ABD Tüketici Güveni Öncesinde Toparlanmaya Çalışıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

EUR/USD paritesi dünkü işlemlerde hızlı bir geri çekilme yaşayarak 1,18 seviyesinin altında seyretmeye başladı. Bugün ise ABD tarafından gelecek tüketici güveni verilerini ve Euro Bölgesi enflasyonunu bekliyor. Parite dip seviyelerde gezerken, dolar açıklanacak veriler öncesinde kazançlarının bir kısmını geri alıyor.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Baş Ekonomisti Philip Lane, daha hızlı bir enflasyon artışına işaret ederken, Euro toparlanma gösterdi. Ancak ECB tarafından bu yorum reddedildi. ABD tarafında ise FED’in daralmayı yeniden düşünmek için piyasa verileri araştırdığı biliniyor. Enflasyon endişeleri devam ederken, Kasım toplantısında daralmayı geri çekmesi tahmin ediliyor.

ABD’de Covid-19 Delta varyantı gelişmelerinin üçüncü çeyrek büyümesini olumsuz etkileyeceği konuşuluyor. Tüm bu gelişmeleri izleyen yatırımcılarla birlikte EUR/USD paritesi bir miktar toparlanma hareketi çizmeye başladı.

EUR/USD paritesi, TSİ 10:50 sularında %0,05 oranında yükselişle 1,1775 dolar seviyesinden işlem görüyor.
EUR/USD Paritesi Yüzde 0,05 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Parite dünkü işlemleri 1,1767 dolar seviyesinden tamamladıktan sonra bugüne yataya yakın başlangıç yaptı. Ancak Asya seansında yeni bir gerileme gösterirken, 1,1758 dolara kadar geriledi. Bu seviyenin ardından toparlanma göstermeye başlayan EUR/USD, TSİ 10:10 sularında 1,1785 dolar kadar yükselmeyi başardı.

Bugünkü ekonomik takvime odaklanan yatırımcılarla birlikte toparlanma gösteren EUR/USD paritesi, dünkü işlemlerde 1,1820 dolar seviyelerinden sert bir geri çekilme kaydetti. Düşüşünü 1,1750 seviyesine kadar sürdüren EUR/USD paritesinin 1,1790 seviyelerini geçmeden tam anlamıyla toparlanamayacağı yorumu yapılıyor.

EUR/USD paritesinde kısa vadeli destek noktaları 1,1759 ve 1,1745 dolar seviyelerinde bulunuyor. Kısa vadeli dirençler ise 1,1786 ve 1,1799 dolar seviyelerinde görev yapıyor.

Paritenin haftalık performansı %0,33 oranında değer kaybına işaret ederken, aylık bazdaki kazançlarını %0,53 seviyesine çekti. Yıllık bazda ise %0,64 oranında değer kaybetmiş durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu