Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sultanlığın Zirvesini Yaşayan Dünyanın En Zengin 10 Bekarı

Bekarlık sultanlık dedikleri bu olsa gerek. İşte karşınızda servetiyle dudak uçuklatan dünyanın en zengin bekarları...
Sultanlığın Zirvesini Yaşayan Dünyanın En Zengin 10 Bekarı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır derler; ancak bu tez, makalemiz ile çürütülüyor. Erkeklerin veya kadınların başarıya ulaşmaları için yanlarında illa da birilerinin bulunmasına gerek yoktur. Çünkü evli olduğunuzda ya da hayatınızda biri olduğunda, işinize odaklanmanız git gide zorlaşacaktır.

Elbette ki bu durumun tam tersi de mümkündür. Düzenli bir hayatınız olacaktır ve her zaman için olmasa da çoğu sıkıntınızda ve sorununuzda yanınızda olacak, sizi destekleyecek birileri de bulunacaktır. Fakat eğer bağlı kalmak gibi bir kişiliğiniz yoksa ve tam anlamıyla özgür ruhlu bir bireyseniz; bu birliktelik ruhsal çöküşün yanı sıra, kalkışmış olduğunuz girişimlerin de başarısız sonuçlanmasına neden olabilir. Bu tabi ki de asla evlenmeyin demek değildir. Ancak başarılı bir insan olabilmek için, bir birliktelik yaşamanızın da gereği yoktur ve yalnız da mutlu olunabilir.

Sonuç olarak; eğer geçtiğimiz sevgililer gününü yalnız geçirdiyseniz, kendinize dert etmeyin. Çünkü Amerika’dan Türkiye’ye; 20’li, 30’lu, 40’lı, 50’li ve hatta 60’lı yaşlarda dünyanın en zenginleri arasında da sizinle aynı kaderi paylaşanlar var. Birliktelikleriyle imparatorluk kuran Hollywood’un en zengin çiftleri ve aileleri olmasına rağmen, dünyanın dört bir yanında bekar oldukları halde sultanlıklar kuran bireyler de mevcuttur.

Huzurlarınızda toplamda 136 milyar dolarlık gelire ulaşan, dünyanın en zengin bekarları:

10 India Rose James

280 Milyon Dolar

India Rose JamesHenüz 24 yaşında olan İngiliz India Rose James’e, anne tarafından büyükbabası olan Paul Raymond’un 2008 yılındaki ölümünden sonra 1 milyar dolarlık imparatorluğun %40’lık bölümü miras kaldı. Raymond’un varlığı, Soho Estates adıyla bilinen Londra’nın Soho bölgesinde bulunan çeşitli gayrimenkul yatırımlarından geliyor. James, şu sıralar sanatçı odaklı çağdaş sanat atölyesi olan Soho Revue Galerisi’ne yoğunlaşmış durumda.

9 Evan Spiegel

2.1 Milyar Dolar

Evan SpiegelŞimdi ise listemize Snapchat uygulamasının kurucusu ve 2015’in en genç milyarderleri arasında yer alan Evan Spiegel ile devam ediyoruz. 2011 yılında Stanford’da öğrenciyken, Snapchat uygulamasını oluşturdu. Bu mesaj uygulaması kullanıcıların birbirlerine fotoğraf göndermesini ve belirledikleri süre içerisinde bu fotoğrafların silinmesini sağlamaktadır. Evan, sınıf arkadaşları Reggie Brown ve Bobby Murphy ile bu uygulamayı hayata geçirdi. O zamanlar 23 yaşında olan Spiegel, bir milyarder haline geldi. Şimdilerde ise dünyanın en zengin bekarlarından biri olan bu adam, 16 milyar dolarlık şirketin CEO’su olarak görevine devam ediyor.

8 Filiz Şahenk

2.4 Milyar Dolar

Filiz ŞahenkÜlkemizin milyarderlerinden olan Filiz Şahenk, babası Ayhan Şahenk’ten kalan Doğuş Grubu’nu abisi Ferit Şahenk ile yönetmektedir. Ayrıca, Türkiye’nin en zengin isimlerinden biri olan Filiz Şahenk, marka giyim ve turizm işleriyle de uğraşmaktadır. Şahenk; Emporio Armani, Gucci ve Loro Pina gibi markaların da dahil olduğu şirketin perakende ortaklıklarını da denetlemektedir. Türkiye’nin en etkili kadınlarından biri olmasına rağmen, Şahenk ön planda görünmeyi tercih etmemektedir. Bunların yanı sıra; eğitim, çevre, sosyal ve sağlıkla ilgili bir kurum olan Ayhan Şahenk Vakfı’nın başkanı olarak da hayırsever kimliğiyle tanınmaktadır.

7 Elizabeth Holmes

4.5 Milyar Dolar

Elizabeth HolmesElizabeth Holmes, kurmuş olduğu acısız ve iğnesiz kan testi şirketi olan Theranos sayesinde dünyanın en genç kadın milyarderleri arasında yer almaktadır. Daha 19 yaşındayken Holmes, bu şirketi kurabilmek için Stanford Üniversitesi’nden ayrıldı ve o zamandan beri hayatını bu kuruluşa adadı. Kendisinin de belirttiğine göre Holmes, 2 odası bulunan Palo Alto’daki evinde yaşıyor ve işi dışında hiçbir şeye zaman ayıramadığını belirtiyor. Holmes, ayrıca 10 yıldır da tatile çıkmadığını sözlerine ekliyor.

6 Shari Arison

4.7 Milyar Dolar

Shari Arisonİsrail uyruklu Amerikalı Shari Arison, babası tarafından küresel bir yatırım ve hayırseverlik girişim grubu olarak kurulan Arison Group’un sahibidir. Bu grup başlıca; gerçek gayrimenkuller, altyapılar, yenilenebilir enerji ve su kaynakları ile uğraşmaktadır. 1999 yılında Arison, babası öldükten sonra bu servetin %35’ine sahip oldu. Bu hayırsever iş kadını, iyi eylemlerin ve sürdürülebilirliğin anlatıldığı dört adet kitap yayınladı ve toplum hizmetlerinin önemli bir savunucusu haline geldi.

5 Lukas T. Walton

10.6 Milyar Dolar

Lukas T. WaltonWalmart servetinin bir varisi olan Lukas T. Walton, bu süper mağazanın kurucusu Sam Walton’un torunudur. 30 yaşındaki genç Walton yaklaşık olarak 11 milyar dolarlık servete sahiptir, ancak serveti daha yeni günışığına çıkarılmıştır. Kasım ayında gelen bilgilere göre Walton’a hem annesinin vefatından hem de babasının 2005 yılındaki uçak kazasındaki ölümünden sonra iki kez miras kalmıştır. Çevre açısından sürdürülebilir faaliyetler için Colorado Üniversitesi’ne giderek buradan mezun olan Walton, şimdilerde Cuna del Mar adındaki su ürünleri yetiştiriciliğine yatırım yapan özel bir sermaye şirketinin ortağıdır.

4 El-Velid Bin Talal Bin Abdulaziz El Suud

19.9 Milyar Dolar

El-Velid Bin Talal Bin Abdulaziz El SuudSuudi Kral Abdullah’ın yeğeni olan 60 yaşındaki Prens El-Velid, servetini ABD ve Orta Doğu’da bulunan şirketlerinin bir dizi bilinçli yatırımları sayesinde elde etmiştir. El-Velid, 1980 yılında Kingdom Holding adındaki şirketi kurdu ve gayrimenkulden eğlence sektörüne ve eğitime kadar birçok çeşitli yatırımda bulundu. Ayrıca kendisi; Twitter, Four Seasons, Time Warner ve Motorola gibi şirketlerinde belirli bir hissesine sahiptir. Dört kez boşanan Prens El-Velid; “Evliliklerimde başarısız oldum, yine de eşlerim ile iyi bir ortaklıkta bulundum,” diyerek, evliliklerini de şirket ortaklıkları ile bir tutmuştur. Yaklaşık 20 milyar dolarlık servetiyle El-Velid Bin Talal, dünyanın en zengin kraliyet üyeleri arasında yer almaktadır.

3 Georg Schaeffler

21.4 Milyar Dolar

Georg SchaefflerGeorg Schaeffler, Alman askeriyesinde hizmet verdi ve ABD şirketler hukukuna kısır bir işgal düzenledikten sonra babasının kurmuş olduğu şirket olan Schaeffler Gruop’un başına geçti. Yaklaşık olarak 11 milyar dolarlık rulman ve otomobil parçalarının satışını gerçekleştirdi. Şimdi ise Schaeffler, annesi ile babasından kalan bu şirketler gurubunu idare ediyor.

2 Alice Walton

34.3 Milyar Dolar

Alice WaltonWalmart servetinin bir diğer mirasçısı olan Alice Walton, dünyanın en zengin kişileri arasında 15. sırada yer almaktadır ve Walmart’ın günlük işleyişinde önemli bir rol oynamaktadır. Aslında Walton; Andy Warhol, Norman Rockwell ve Georgia O’Keefe gibi isimlerin kişisel koleksiyonları ile bir sanat patronu olmuştur. 2011 yılında bu bekar varis, Arkansas’ta Crystal Bridges Müzesi’ni açmıştır ve burada onun sayısız ünlü resmi sergilenmiştir.

1 Sergey Brin

35.8 Milyar Dolar

Sergey Brin1998 yılında Standford’da bir doktora öğrencisi olan, şu anda dünyanın en güçlü insanları arasında yer alan Sergey Brin; sınıf arkadaşı olan Larry Page ile BackRub adında ilk arama motorlarından birini geliştirdi. Bu proje sonunda Google halini aldı ve şimdi ise Alphabet deniliyor. En geniş ve en uç kapsamlı şirketlerden biri olan Google, 475 milyar dolar değerindedir. Page, genellikle Alphabet’in idari işleri ile ilgiliyken; Brin daha çok şirketin yeni büyük icatları, keşifleri, “Ay’a roket fırlatma” gibi projeleri ve fikirlerini hayata geçirmeye çalışıyor. Brin, eşini Google Glass’ta görevli bir çalışan ile aldattığı için artık bekar bir zengindir.

Birçok insanın kariyer hedefi, aile kurmak ve onlarla birlikte yaşamakla sınırlıyken; bazılarının hedefi ise tek başlarına sahibi oldukları varlıklarını, bir birliktelik içerisine girmeden harcayabilmektir. “Çocukta yaparım, kariyer de!” gibi klasikleşmiş bir deyime aldırmadan, sadece kariyerlerinde oldukça başarılı olmak ve servetlerine servet katmak amacıyla çabalayan dünyanın en zengin bekarları hakkındaki düşüncelerinizin neler olduğunu ve hangilerinin sizleri şaşırttığını, yorumlarınız ile birlikte bizlerle paylaşırsanız, seviniriz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.