Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dolar Endeksinde Düşüş Sürüyor! 2,5 Ay Sonra İlk Kez 90 Altına Geriledi!

Negatif bölgede seyrini sürdüren dolar endeksi, bugün 90 altına geriledi.
Dolar Endeksinde Düşüş Sürüyor! 2,5 Ay Sonra İlk Kez 90 Altına Geriledi!
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD para birimini emsal sepetine karşı izleyen Amerikan dolar endeksi (DXY), TSİ 16.15 sıralarında düşüşü hızlandırdı ve 90 altına geriledi.

Hayal kırıklığına uğratan ABD istihdam verilerinden sonra 91 altında seyreden DXY’deki düşüş dikkat çekti. 89,98’de destek bulan dolar endeksi, yönünü hafifçe yukarı çevirerek yeniden 90’lara döndü.

89,98 25 Şubat’tan bu yana en düşük seviye oldu.

Bununla birlikte TSİ 13.00’da açıklanan NFIB küçük işletme iyimserlik endeksinin güçlü gelmesi yönü etkilemedi.
Dolar Endeksi 90 Altına İndi
Kaynak: Marketwatch

Oysaki rapora göre NFIB Küçük İşletme İyimserlik Endeksi bir önceki aya göre 1,6 puan yükselerek Nisan 2021’de 99,8’e yükseldi. Bu, Aralık ayından sonra en yüksek seviye ve 98 olan ortalamanın biraz üzerinde gerçekleşti.

Küçük işletme sahipleri arasındaki iyimserlik, ekonominin yeniden açılmasıyla desteklendi. Firmalar satışlarda bir büyüme gördüklerini ancak iş ilanlarını dolduracak vasıflı işçi bulmakta zorlandıklarını belirtti.

Diğer taraftan doların asıl beklediği veri, yarın açıklanacak ABD tüketici fiyat endeksi. Nisan ayı için yıllık enflasyonun yüzde 3,8’e yükselmesi, aylık enflasyonununsa yüzde 0,3 olması bekleniyor.

Hazine Bakanlığı’nın bugünkü 58 milyar dolarlık üç yıllık tahvil, Çarşamba günkü 41 milyar dolarlık 10 yıllık tahvil ve Perşembe günkü 27 milyar dolarlık 30 yıllık tahvil ihaleleri de önem taşıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu