Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Her Anlamda Çekici Bir İnsan Olmak için Yapılması Gerekenler

Her Anlamda Çekici Bir İnsan Olmak için Yapılması Gerekenler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Çekici olmak! Yalnızca kadınların değil, aynı zamanda erkeklerin de erişmek istediği bir mertebe! Özellikle de şu zamanda! Ama tabii öncelikle çekicilikten kastımın ne olduğunu söylemeliyim. Zira pek çok kişi için çekicilik, kusursuz dış görünüşe sahip olmak anlamına gelir. Özene bezene yaratıldığı düşünülen insanlardır; sayısız insan için çekici olanlar! Oysaki bu çekicilikten ziyade dış güzelliktir. Diğer bir deyişe; başkalarına çekicilik gibi gelen o şey aslında görünürdeki güzelliktir. Çünkü albenili, cazibeli ya da çekici olmak için yalnızca bedensel değil; ruhsal, zihinsel ve sosyal özelliklere de bakmak gerekir. İşte bu nedenle çekici olmak isteyenlerin, kavramı tek boyutlu düşünmekten vazgeçmeleri lazım.

Biraz daha mı açıklayıcı olayım? Tamam! Hemen hepimiz girdiğimiz her ortamı aydınlatmak, belki de hayranlıkla baktığımız x kişisi gibi olmak için türlü türlü yöntemler deniyoruz. Yani daha çekici biri olmanın hayalini kuruyoruz. Bir kenarda unutulan o silik kişiliği ardımızda bırakmak, diğerleri gibi etrafımıza ışık saçan biri olmak istiyoruz. İşte bunun için de sözüm ona daha çekici olmaya çalışıyoruz. Ne bileyim; güzellik salonlarına gidiyor, alışveriş yapıyor, saç rengimizi değiştiriyor ve bunlara benzer şeylerle albenimizi arttırmaya çalışıyoruz. Ama tüm bu çabalarımıza rağmen yine de istediğimiz sonucu elde edemiyoruz. Çünkü en başta da belirttiğim gibi, çekiciliğe karşı yüzeysel yaklaşıyoruz. Aslında bu noktada yapmamız gereken şey; her anlamda çekici biri olmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlamak ve taktiklerimizi bunlara göre belirlemek! Ve hemen aşağıdaki listede bu konuda işinize yarayacak pek çok farklı bilgi olduğunun garantisini veririm.

İşte her anlamda çekici bir insan olmak için yapılması gerekenler:

Gülümseyin!

Gülümseyin!Gülümsemek için çekici biri olmanın en basit ve en eğlenceli yoludur da diyebilirim. Hem bunun için özel bir çaba sarf etmenize de gerek yok. Yalnızca samimi olmalı ve içinizden geldiği gibi gülümsemelisiniz. Tabii bir de dişlerinizin güzel ve bakımlı olması gerekiyor. Yani umarım ihtiyacınız yoktur; ama eğer varsa da bir an önce dişlerinizin bakımını yaptırmalısınız, derim.

Pozitif Olun!

Pozitif Olun!Nil Karaibrahimgil’in de dediği gibi “gülümse erkekler pozitif kızları sever!” Evet, daha çekici biri olmak istiyorsanız pozitif olmayı hayat tarzı haline getirmesiniz. Sonuçta; hiç kimse negatif bakış açısına sahip insanları sevmez, öyle değil mi? İşte bu nedenle; her zaman pozitif olmaya çalışmalısınız. Kaldı ki bu yalnızca daha çekici olmanız için değil, daha başarılı ve mutlu olmanız için de gereklidir.

Hayata daha pozitif bakabilmek için yapmanız gerekenleri şimdi öğrenin!

“Bitse de Gitsek” Modunda Takılmayın!

“Bitse de Gitsek” Modunda Takılmayın!Bir ortama katıldığınızda, iş yerinizdeyken, arkadaşlarınızlayken ya da kısaca hala hayattayken! Sakın ola “bitse de gitsek” modunda takılmayın! Diğer bir deyişle; içinde olduğunuz andan, her zaman keyif alın. O an orada bulunmak canınızı sıkıyor olsa bile en azından bunu etrafınıza belli etmeyin. Peki, bunu nasıl mı yapacaksınız? Dilerseniz; bu yazıyı inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

Yalnız Kalmaktan Korkmayın!

Yalnız Kalmaktan Korkmayın!Yalnızlıktan keyif almayı öğrenin! Ama burada size sosyal olmayın demediğimi söylemeliyim. Benim üzerine basmak istediğim konu; başkalarına bağımlıymış gibi davranmamanız! Çevrenizde biri olmadığında kendinizi kötü hissetmemeniz! Ya da tek başınıza kaldığınızda hemen telefonunuza sarılmamanız! Unutmayın! Herkesin zaman zaman yalnız kalmaya ve kendisiyle vakit geçirmeye ihtiyacı vardır. Ve bunu yapabilen kişiler, diğerlerinin gözünden kesinlikle ilgi çekici kişiler olarak algılanırlar.

“Yalnız olmak ne kadar güzel olabilir?” diyorsanız cevabı buradan öğrenin!

“Özür Dilerim” ve “Teşekkür Ederim” Cümlelerini Daha Çok Kullanın!

“Özür Dilerim” ve “Teşekkür Ederim” Cümlelerini Daha Çok Kullanın!Bu tılsımlı cümlelere karşı daha pozitif yaklaşın. Diğer bir deyişle; “özür dilerim” ve “teşekkür ederim” sözlerini daha cömert kullanın. Minnet duyduğunuzu veya yaptığınızdan dolayı üzgün olduğunuzu dürüstçe söyleyebilmeniz, sizi daha çekici biri yapacaktır.

Kendi Tarzınızı Bulun!

Kendi Tarzınızı Bulun!Çekiciliğin tarzınızla ne kadar alakalı olduğunu anlayın. İşte bunun için kişilik özelliklerinizi düşünüp, üzerinizde nelerin daha iyi durduğunu, nasıl bir tarzı daha iyi taşıyacağınızı anlayarak, kendi stilinizi oluşturun. İnsanlar size baktığında, bilmem ne giymiş bir erkek ya da kadın değil, tarzını yansıtabilen çekici birini görsünler.

Başarısız İnsanların Diğerlerine Çekici Gelmediğini Unutmayın!

Başarısız İnsanların Diğerlerine Çekici Gelmediğini Unutmayın!Çekici olduğunu düşündüğünüz insanları şöyle bir gözden geçirin. İstisnasız hepsi başarılı kişilikler, öyle değil mi? Elbette, öyle! Sonuçta; başarısız biri kaç kişi için hayranlık uyandırıcı olabilir ki? İşte bu nedenle; başarılı olmak için elinizden gelen her şeyi yapın. “Ben Yaptım!” diyebilmek için şansa falan değil, yalnızca çalışmaya ve isteğe ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

İnceleyebilirsiniz: Tersini Düşünseniz Bile Hayatta Başarılı Olduğunuzu Kanıtlayan İşaretler 

Kendinize Uygun Kokuyu Bulun!

Kendinize Uygun Kokuyu Bulun!Parfümünüz! Her anlamda çekici biri olmak istiyorsanız kullandığınız kokunun da fazlasıyla önemli bir faktör olduğunu bilmelisiniz. Çünkü kokunuzun doğru ya da yanlış seçilmiş olması, insanların hakkınızda nasıl düşüneceğini tahmin ettiğinizden çok daha fazla etkiliyor. Kısaca, size yakışan kokuyu bulun!

Yanınızda Not Defteri Taşıyın!

Yanınızda Not Defteri Taşıyın!Daha çekici bir insan olmak mı? O halde bugünden itibaren yanınızda not defteri taşımaya başlamalısınız. Düşünsenize; çantanızdan ya da cebinizden çıkardığınız küçük not defterine bir şeyler karalıyorsunuz. Bu hem insanların size hayranlık duymasını (hakkınızda sorumluluk sahibi, meşgul, duyarlı olduğunuzu düşünecekler) hem de onlarda merak uyandırmanızı sağlayacaktır.

Yeni İlişkiler Kurmaktan Korkmayın!

Yeni İlişkiler Kurmaktan Korkmayın!Yeni ilişkiler kurmaktan korkmayın! Elinizi birine uzatmaktan, “merhaba” demekten, karşınızdaki kişinin size nasıl tepki vereceğinden ve benzeri şeylerden korkmayın. Onların da sizinle aynı düşünceler içerisinde olabileceklerini, aynı şeylerin onların aklından da geçebileceğini unutmayın. Kısacası; ilk adımı atan kişi olun. Zaten zamanla bu korkunuzu yenecek, sosyallikte sınır tanımayan “über” öz güvenli biri haline geleceksiniz.

Yeni insanlarla tanışmak için kullanmanız gereken yöntemleri buradan öğrenin!

Öfkenize Hakim Olmayı Öğrenin!

Öfkenize Hakim Olmayı Öğrenin!Öfkesine yeni düşen insanlar, çekici olarak nitelendirilmez. Yani genel olarak bu böyledir. Eğer farklı düşünce tarzlarına sahip (şiddet yanlısı, psikopatlığa meyilli) birileri yoksa ve onlara çekici görünmek istiyorsanız o zaman öfkenize hakim olmayı öğrenmelisiniz. Fazlasıyla ateşli tartışma ortamlarda bile cool takılarak, sükûnetinizi korumalı, ne kadar güçlü bir karaktere sahip olduğunuzu insanlara gururla göstermelisiniz.

Öfkenizi kontrol altında tutmak için uygulamanız gereken yöntemleri hemen şimdi buradan öğrenin!

Meraklı Olun!

Meraklı Olun!İnsanlarla muhabbet ederken, çalışırken, kahve içerken, yürürken, araba kullanırken… Aslında her zaman! Meraklı biri olmalısınız. Çünkü çekici kişilerin çoğu, sorgulamayı seven ve etrafında olup bitene karşı ilgili olan kişilerdir. Kendi kabuğunda yaşayan, hiçbir şeyi sorgulamayan tekdüze biri olmak istemiyorsanız eğer, merak edin. (Tabii merakınız meraklı Melahat’ınki gibi olmasın!)

Hak Edenleri Alkışlayın!

Hak Edenleri Alkışlayın!Çekici olmak burnu havada olmak demek değildir. Yani kibrinizin, kıskançlığınızın ve benzer duygularınızın, sizi daha çekici biri yapacağını zannediyorsanız yanıldığınızı bilmelisiniz. Bu negatif hisleri kalbinizden çıkartıp atmalı, onların yerine takdir etme, affetme, paylaşma gibi olumlu olanları koymalısınız.

Güncel Konulara Kayıtsız Kalmayın!

Güncel Konulara Kayıtsız Kalmayın!Hem dünyadaki hem de yaşadığınız ülkedeki gelişmeleri yakından takip edin. Gazete okumayı alışkanlık haline getirin. Her sabah yarım saatinizi haberlere göz atmak için ayırın. Girdiğiniz ortamda siyasetten mi konuşuluyor? Politik konulardan nefret ediyor olsanız bile ne azından söyleyecek birkaç cümleniz olsun. Emin olun, bu insanların yüzüne boş gözlerle bakmanızdan çok daha çekici bir hareket olacaktır.

Zekanızı Geliştirin!

Zekanızı Geliştirin!Zeki insanlar, diğerlerinin gözünde her zaman daha çekicidir, değil mi? Tabii ki öyle! Hatta isterseniz bu konuyu şöyle minicik bir örnekle inceleyelim. Diyelim k bir ortama girdiniz ve karşınızda dış görünüşü itibariyle fazlasıyla çekici bir kadın-erkek duruyor. İlk etapta aklınızda “öldüren cazibe bu olsa gerek” şeklinde şimşekler çakıyor. Ama o kişi ağzını açar açmaz olayın bütün büyüsü bozuluyor. Çünkü zekası bildiğiniz düşük denilecek nitelikte! İşte o an gözünüzde çekicilik namına hiçbir şey kalmıyor. Anlayacağınız; daha çekici biri olmak istiyorsanız hep daha zeki olmak için uğraşmalısınız. Nitekim zeka geliştirilecek bir şey!

Zekanızı arttıracak hobiler hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, tıklayın!

Asla Taklitçi Olmayın!

Asla Taklitçi Olmayın!Ne yaparsanız yapın; ama asla taklitçi olmayın! Olmadığınız biri gibi görünmeye çalışarak, ne kendinizi ne de başkalarını kandırın! Bu şekilde, çekici olmaz, aksine iticinin alası olursunuz. Anlayacağınız; üzerinizde eğreti duran davranışlarla başkalarını etkilemeye çalışmayın. Ya da yapın ve kendinizi komik duruma düşürün! Siz bilirsiniz.

Saçlarınıza Özen Gösterin!

Saçlarınıza Özen Gösterin!Erkek ya da kadın olun, hiç fark etmez! Ama her anlamda çekici olmak için yapmanız gereken bir diğer şey de yüzünüzün çerçevesi niteliği taşıyan saçlarınıza özen göstermek! Yani saçlarınızın yeteri kadar ışıldamadığını düşünüyorsanız hemen şimdi ihtiyacınız olan bakım yöntemini öğrenin ve “ahenkle dans eden saçlar” için gerekeni yapın.

İyilik Yapmayı Sevin!

İyilik Yapmayı Sevin!Tamam, belki bir iyilik perisi değilsiniz; ama en azından karşınıza çıkan iyilik yapma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Mesela; yoldan karşıya geçmeye çalışan ve yardıma ihtiyacı olan kişilerin elinden tutmak gibi! Toplu taşıma araçlarında yer verilmesi gereken insanlara içtenlikle koltuğunuzu göstermek gibi! Eli kolu dolu birine kapıyı açmak gibi! Uyukladığını anladığınız iş arkadaşınıza kahve ikram etmek gibi! Ve daha sayısız küçük iyilik gibi!

Göz Teması Kurun!

Göz Teması Kurun!Gözlerinizin ne kadar güzel olduğunu biliyor musunuz? Ya da onları kullanarak ne kadar çok şey anlatabileceğinizi? Peki, daha çekici biri olmak için gözlerinizi en güçlü silahlarınızdan biri olarak görmeniz gerektiğini? Evet, o meşhur çekici niteliğini kazanmak istiyorsanız insanlarla doğru bir şekilde göz teması kurmalı, ruhun aynası da denilebilecek görme organlarınızın gücünün farkına varmalısınız.

Bedeninize Özen Gösterin!

Bedeninize Özen Gösterin!Bedeninize özen gösterin! Sizi her anlamda başarılı biri haline getirecek bu öneriyi kesinlikle uygulamalısınız. Yani spor yapmalı ve sağlıklı yaşamayı hayat tarzınız haline getirmelisiniz. Bu şekilde hem fit bir vücuda sahip olup güzel görünecek hem de kendine saygı gösterdiği, sağlıklı yaşamaya verdiği önemden anlaşılan insanların sahip olduğu hayranlığı kazanacaksınız.

İncelemeden Geçmeyin: Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Yapılabilecek Basit Şeyler

Dedikodudan Uzak Durun!

Dedikodudan Uzak Durun!Dedikodudan kesinlikle uzak durmalısınız. En azından size çok yakın olan kişilerin dışındaki insanların yanındayken! Tabii, başkalarının size, sizin müzevir Müzeyyen’lere baktığınız gibi bakmalarını istemiyorsanız! Kısacası; gıybet yok!

Sevdiğiniz Özelliklerinizi Lehinize Kullanmayı Bilin!

Sevdiğiniz Özelliklerinizi Lehinize Kullanmayı Bilin!Hem karakteristik hem de fiziksel özelliklerinizden bahsediyorum. Mesela; gülüşünüzü çok seviyorsunuz. Bunu diğerlerinden daha çok kullanın. Saçlarınız çok mu güzel? Onları dağınık bırakın! Sempatikliğiniz herkesi etkilediğini mi düşünüyorsunuz? Hafif soğuk ama bir o kadar da gizemli görünüşünüz mü size çekicilik katan? Yani sevdiğiniz özelliklerinizi ortaya çıkartın ve daha cazibeli biri olmak için onları lehinize kullanın!

Sürpriz Yapmayı Sevin!

Sürpriz Yapmayı Sevin!Sürpriz yapmayı sever misiniz? İnsanları şaşırtmayı, onları hiç beklemedikleri anlarda gülümsetmeyi… Umarım seviyorsunuzdur! Çünkü sürpriz yapmak kişinin çekiciliğine çekicilik katıyor. Düşünsenize; sabah kalkıyor, koştura koştura hazırlanıyor ve dışarı çıkmak için kapıyı açtığınızda tam karşınızda (elinde çiçek, kahve ya da herhangi başka bir şeyle) sevgilinizi, eşinizi, arkadaşınızı görüyorsunuz. Ona karşı çekilmeyesiniz de ne yapasınız ama değil mi?

Umarsız Biri Olmayın!

Umarsız Biri Olmayın!“Aman, yansın dünya, hobaaa…” Sakın ola bu yaklaşımı benimsemeyin. Yani etrafında olan biten hiçbir şeye karşı ilgi duymayan, hayata alaycı ve boş gözlerle bakan kişilerden biri olmayın. Umursayın! Sadece yaşamınızda yer alan kişileri değil, herkesi, her şeyi umursayın. Yan masanızda oturan iş arkadaşınızı da sokakta gördüğünüz yaralı hayvanı da yanıp kül olan ormanı da umursayabilin.

Gizemli Olun! (Abartmadan!)

Gizemli Olun! (Abartmadan!)Dozun da gizemin, sizi olduğunuzdan çok daha çekici biri yapacağından emin olabilirsiniz. Ama dediğim gibi, gizem olayının ayarını kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. İnsanların merakını uyandırmalı; ama onların canını sıkacak kadar da esrarengiz durmamalısınız. Unutmayın, gizemli olanı keşfetmek, apaçık ortada durana bakmaktan çok daha ilginç ve eğlencelidir.

“Hayır” Demeyi Öğrenin!

“Hayır” Demeyi Öğrenin!Aksi takdirde, her şeye boyun eğen, herkesin isteğini yerine getiren silik ve güçsüz kişiliklerden biri olursunuz. Bu nedenle; gerektiği zaman, gerektiği yerde ve tabii ki gerektiği şekilde hayır demeyi öğrenin. Ve bu 5 harfli kelimenin, çekiciliğinizle birlikte hayatınıza daha başka ne kadar çok şey katacağını görün! Hayır dediğinizde hayatınızda neler mi değişecek? Sorunun cevabını buradan öğrenin!

Kokoşluk ile Bakımlı Olmak Arasındaki Farkı Bilin!

Kokoşluk ile Bakımlı Olmak Arasındaki Farkı Bilin!Çekici olmak için sakın ola kokoşluğa yönelmeyin. Sözüm ona oha falan olanların, üzerlerinde çekicilik namına hiç ama hiçbir şey taşımadıklarını bilin. Kokoşluk yerine, bakımlı olmayı deneyin. Yüzünüzde öyle 5566 kilo makyaj olduğunda falan değil, içtenlik olduğunda çok daha çekici olacağınızı anlayın. Fazla dekoltenin, herkesin üzerinde görülebilecek trend kıyafetlerin, platin sarısı saçların, birbirinin aynı ifadesiz yüzlerin, şişirilmiş gibi duran kaslı vücutların çekicilikten bir hayli uzak (tabii, aynı kafayla düşünmeyenler için) olduğu gerçeğini görün.

Her Şeyinizle Kendinize Güvenin!

Her Şeyinizle Kendinize Güvenin!Daha çekici biri mi olmak istiyorsunuz? O zaman, öncelikle kendinize ne kadar çekici olduğunuzu söylemelisiniz. Yani ilk başta siz kendinizi çekici hissetmeli, her adımınızı bu gerçeğe inandığınızı belli ederek atmalısınız. Aksi takdirde, daha çekici görünmek için yaptığınız her şeyin boşa gitmesine neden olursunuz. Sonuçta; sizin yürekten inanmadığınız bir şeye insanların inanmasını bekleyemezsiniz, değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın