Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yalnız Olmanın Güzel Olduğunu Kanıtlar Nitelikteki Şeyler

Yalnız Olmanın Güzel Olduğunu Kanıtlar Nitelikteki Şeyler
Son Güncelleme: 
Yorum

Günümüzde insanlar, yalnızca ilişkilerden söz ediyorlar. Hatta bazen evlenmek istediklerini veya ruh eşlerini aradıklarını anlatan bu insanlar, durumu o kadar çok abartıyor ki bu konudan da o insanlardan da bıkabiliyorsunuz. Oysa yalnızlık, hiç de fena bir şey değil. “Bekarlık sultanlıktır” sözüne ne oldu? Unutmayın, sevgilisi/eşi olan birçok insan keşke arada yalnız kalabilsem diyor. Kendilerine zaman ayırmak istiyorlar. Onları göz önüne alarak, bir daha düşünün; biriyle birlikte olmak istiyor musunuz? Birinin hayatınıza girmesiyle olacakları biliyorsunuz. Kişiliğinizden az da olsa ödün vermek zorunda kalacaksınız. Gelme, gitme, dışarı çıkma, arkadaşlarla geçirilen vakitler… Bunlara sürekli karışan birileri olacak.

Bir ilişki yaşamak, bir bakıma bebek sahibi olmak gibidir. Bir şey yaparken sürekli ona bağlı kalırsın. O ne diyecek, ne yapacak diye düşünmekten içinizde heves kalmaz. Beni yanlış anlamayın ”ilişki kötü bir şeydir, yapmayın, etmeyin” demiyorum. Konumuz şu an yalnızlığın iyi yönleri. Eğer konu, bir ilişki yaşamanın iyi yönleri olsaydı, ben de sizlere onları yazardım. O zaman kısaca şöyle diyeyim; iki durumun da kendine göre iyi ve kötü yanları var.

Bakalım, yalnız olmanın güzel olduğunu kanıtlar nitelikteki 21 şey neymiş:

Kendiniz için giyinirsiniz: Bu konuda erkekler için değişen pek bir şey yok. Yalnız kadınların raflarında çürümek üzere olan şortlar ve etekler sanırım biraz gün yüzü görecek.

Sizin mutluluğunuz her şeyden önce gelir: Karşınızdaki kırılmasın diye uğraşma derdiniz yok. Çünkü bir ilişkiniz yok. Bu da demek oluyor ki onu mutlu etmek için kendi mutluluğunuzdan feragat etmenizi gerektiren bir durum yok.

Evin içinde istediğiniz gibi gezinebilirsiniz: Çok da açıklamaya gerek yok. Gezin işte, yani duştan önce veya sonra sonuçta yalnızsınız.

Dışarı çıkmak çok daha ucuza gelir: Yemeğini veya içeceğini ödemeniz gereken bir kişi olmayacak. En azından, harcamalarınız yarı yarıya kesilecektir.

İlişki içerisinde erkek/kadın arkadaşınızın görüşmenizi istemediği kişilerle tekrar konuşabilirsiniz: Şu an hayatınızda herhangi bir insan olmadığına göre, eski arkadaşlarınızla tekrar görüşebilirsiniz. Tabii, onlar da sizi tekrardan kabul ederse. Hani zamanında sevgiliniz var diye görüşmeyi bırakmıştınız ya ondan.

İstediğiniz şeyi yiyebilirsiniz: Çevrenizde siz de görmüşsünüzdür mutlaka, öyle ilişkiler var ki taraflar birbirlerinin ne yiyeceklerine bile karışıyor. Neyse yalnızken böyle bir derdiniz yok. Kilo almışsınız, yağlanmışsınız… Kimin umrunda?

Kendinizi geliştirmeye vakit ayırabilirsiniz: Sonuçta o kadar boş vaktiniz olacak, bunu işe yarar bir şeye çevirmeye ne dersiniz?

Televizyon kumandası yalnızca size aittir, istediğinizi izleyebilirsiniz: Siz ne isterseniz o, ne izlemek isterseniz o. Eeee, daha ne olsun?

Hayatınızda her zaman bir aksiyon olur: O arar, şu gelir, bu gider. Yani, aksiyon üstüne aksiyon yaşama şansınız var.

Yıkanacak çamaşır sayısı daha az olur: Erkeklerin çoğu, bir kıyafeti 3 – 4 gün peş peşe giyebildiği için yıkanacak da az çamaşırı olur.

Rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz: Endişelenmeniz, düşünmeniz gerekmez. Çünkü arkanızda bıraktığınız bir insan yoktur.

Yatak sadece sizindir: Aman üstü açılmasın, aman o rahat uyusun, oynamayayım da uyanmasın diye düşünmezsiniz.

Çift olan arkadaşlarınızla yapmak istemediğiniz aktivitelerden kaçmak için 10 numara bir bahaneniz olur: “Ya, siz şimdi oraya çiftler olarak gideceksiniz, ben tek sap ne yapacağım?” her zaman en güzel kaçış yoludur.

Ortada tanışmanız gereken bir aile yoktur: O gergin anlarda ne yapacağım” diye de düşünmek zorunda kalmazsınız.

Yeni hobiler edinmeye çalışabilirsiniz: Tamam sevgili/eş ile de bu yapılabilir ama bu hobinin ne olacağı konusundaki seçime tek başınıza karar verebilirsiniz. Ayrıca, istemediğiniz bir hobiye de sırf eşiniz/sevgiliniz üzülmesin diye de başlama ihtimali ortadan kalkmış olur.

Sipariş verdiğinizde, paylaşmak zorunda kalmazsınız: Şimdi, ben şöyle düşünüyorum; yemek söylenecekse herkes kendine yetecek kadar söylemeli ve kimse kimsenin yemeğine karışmamalıdır.

Unutmayın, bir ilişki yaşıyor da olsanız her insan; zaman zaman yalnız kalmak, kendisine vakit ayırmak, kendi başına bir şeyler yapmak istiyor. İşte, çoğu ilişkide bunun bilincinde olunmadığı için bir noktadan sonra taraflar patlıyor. Halbuki, bu toleransı taraflar birbirlerine verebildikten sonra ilişkiler gayet güzel devam eder. Tabii, yalnız olmanın güzellikleri ayrıdır. Yalnız olmak iyidir, candır ama yalnızlık da bir yere kadardır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu