Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

AUD/USD 3 Aydan Fazla Sürenin En Düşük Seviyesine Geriledi

Satış baskılarının arttığı AUD/USD, 1 Nisan'da 3 aydan fazla sürenin en düşük seviyesine geriledi.
AUD/USD 3 Aydan Fazla Sürenin En Düşük Seviyesine Geriledi

Avustralya dolarının Amerikan doları karşısındaki değerini ifade eden AUD/USD paritesi, bugün 0,7531’e kadar geriledi. Böylelikle 23 Aralık’tan bu yana en düşük değerini kaydetti.

Duyarlılık, ABD Başkanı Joe Biden’ın Çarşamba günü 2,25 trilyon dolarlık altyapı harcama planını duyurmasından etkilendi. 8 yıllık plana göre Joe Biden, ulaşım için 621 milyar dolar ve imalat için 580 milyar dolar harcanacağını açıkladı.

Dün 93,44’ü test eden Amerikan dolar endeksi (DXY), bugün 93 üzerinde artıdaki seyrini koruyor.
AUD/USD Geriledi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Yükselen hazine getirileri dünyanın en çok işlem gören para birimini desteklemeye yardım ederken AUD/USD üzerindeki baskılar arttı. TSİ 10.20 sıralarında yüzde 0,63 ekside hareket ediyor. Güne yatay başlayan parite, ilerleyen saatlerde düşüşü hızlandırarak gün içi en düşük seviyelerini kaydetti.

Düşüşün sürmesi durumunda 0.7520 ilk destek olacakken ardından 0.7490 izlenecek. Boğaların senaryosunda ise parite için 0.7591’deki birinci direnç takip edilecek.

Bu arada ülke verilerinden IHS Markit Avustralya İmalat PMI, bir önceki ayın 56,9 yönündeki okumasından Mart’ta 56,8’e geriledi. Ön okuma ise 57 idi. Şubat ayında ithalat bir yılın yükseğine çıkarken ihracat aylık bazda %1 geriledi. Ticaret fazlası da tahminleri karşılayamadı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum