Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AUD/USD 0,80’e Dönüş için 3. Çeyreğe Kadar Bekleyebilir

Amerikan dolar endeksindeki güçlenmenin süreceği beklentileri, AUD/USD’nin 0,80’e dönüş için üçüncü çeyreğe kadar beklemesi gerektiği yorumunu ortaya çıkardı.
AUD/USD 0,80’e Dönüş için 3. Çeyreğe Kadar Bekleyebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Avustralya dolarının Amerikan doları karşısındaki değerini ifade eden AUD/USD paritesi için gelen tahmin üçüncü çeyrekte 0,80 seviyesine işaret etti.

25 Şubat’ta 0.8007 seviyesine ulaştıktan sonra kademeli bir şekilde gerileyen AUD/USD paritesi, bugün en düşük 0.7619’u gördü. En güçlü performansını ise 0.7661 dolarla kaydetti. Böylelikle 24 Mart’tan bu yana sürdürmeye çalıştığı yatay seyrini korudu.

ABD dolarındaki güçlenmenin yanında ülkenin artan toparlanmasından etkilenen parite TSİ 12.37’de %0,57 ekside hareket ederken görüldü.
AUD/USD 6 Nisan 2021 En Düşük
Kaynak: piyasa.paratic.com

İkinci çeyreğin sonunda Avustralya dolarının 0,79 olacağını tahmin eden Westpac ekonomistleri, bugün FXStreet’ten alınan bilgilere göre üçüncü çeyrekte 0,80 seviyesini öngördü. Faizi rekor düşük seviyede tutan Avustralya Merkez Bankası’nın para birimini çok fazla etkilemediğini belirten Westpac ekonomistleri, kurumun güvercin tavrını sürdürdüğünü savundu.

Ayrıca iş koruma programının (JobKeeper) sona ermesinin ardından muhtemelen daha yumuşak bir Avustralya verileri dönemine girildiğini aktardı.

ABD’nin virüs kontrolü ve aşı uygulaması konusunda Euro Bölgesi’ne kıyasla keskin üstün performansının, dolar endeksini şimdilik desteklemesi gerektiği ve dolaylı olarak AUD/USD rallilerini sınırlandıracağı kaydedildi.

“Avustralya doları, 0,75’lerin ortalarına doğru düşüşlerde destek bulmaya devam etmeli, ancak muhtemelen şu an için 0.7700 bölgesinde sınırlandırılmış durumda. 0,80’e dönüş, 3. çeyreğe kadar beklemek zorunda kalabilir.” dendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%