Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

Beden dışı deneyim olarak adlandırılan astral seyahat birçok yönüyle merak edilen konular arasında. Aşağıdaki başlıklarda da ilgili soruların cevapları irdeleniyor.
Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Binlerce yıldır uygulanmakta ve kökeni eski Çin’e kadar uzanmakta olan astral seyahat, beden dışı bir deneyimdir. Bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde gerçekleştirilebilen deneyim, basitçe ruhun bedenden geçici olarak ayrılmasıdır.

Bununla birlikte rüyadan çok daha ötesini ve kişinin farklı bir boyuta açık bilinçle geçiş yapmasını ifade etmektedir. Öyle ki bu deneyim sırasında kişi farklı semtlere, ülkelere hatta gezegenlere yolculuk yapabilmektedir.

Fakat farklı boyutlara geçildiğinde, ortaya normal zamanlarda görülmeyen varlıklarla karşılaşabilme ihtimali çıkmaktadır. Bu da astral seyahatin olası tehlikesini gündeme getirir. Dolayısıyla astral seyahat, hakkında detaylı bilgi edinilmesi ve tüm yönlerini öğrendikten sonra üzerinde çalışılması gereken bir kavramdır.

Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat Nedir?Parapsikolojik bir kavram olan astral seyahat; spiritüalizm, okültizm ve teozofi üçgeninin odak noktasında yer almaktadır. Astral düzlem ve astral beden kavramlarının varlığı, Fenike, Keldani ve Sümer gibi eski kültürlere kadar geri gitmektedir.

Tarihsel olarak hem Doğu’da hem de Batı’da, astral bedenin veya süptil bedenin varlığı uzun zamandır kabul edilmiş ve buna dayanarak, derin ezoterik iyileşme teknikleri ve yöntemleri geliştirilmiştir.

Astral beden, rasyonel ruhu fiziksel bedene bağlayan bir “ara ışık gövdesi” olarak tanımlanırken astral düzlem cennet ve dünya arasında bir ara ışık dünyasıdır. Astral izdüşüm veya seyahat de astral bedenin astral düzlemde seyahat etmek için bedeni bırakmasını ifade etmektedir.

Lucid Dream

Rüyanızı kontrol edebilmek adına, günlük hayatta kendinize şuan rüyada mıyım sorusunu sormalısınız ve beyninizi uyarmak adına kolunuza cimcik atmalısınız.

Bunu alışkanlık haline getirdiğinizde beyninizi buna alıştıracağınız ve rüyadayken bilinçaltınız sayesinde düşlerinizi kontrol edebilir hale gelebileceğiniz söylenir. Bu konuda başarılı olmak için çok yorgun olmamak ve uyumadan önce derin düşüncelere dalmamak önemlidir.

Bilinçaltınızı bu konuya alıştırdığınızda rüyadayken kendinizi sorgulayabilir hale gelirsiniz. Beyniniz yarı uyanık olduğu için rüyalarınızı yönlendirmeye başlarsınız. Bilinçaltınıza göre seçimlerinizi kendiniz yapacağınızdan temiz bir bilinçaltına sahip olmanızda yarar vardır.

Bu evreyi atlattıktan sonra astral seyahat deneyimi için çalışmalara başlayabilirsiniz. Ancak hepsinin bir anda olmasını beklememelisiniz. Bazıları hemen ilk deneyimlerinde amaçlarına ulaşırken bazıları uzun çalışmaların ardından başarılı olabilmektedir.

Elbette ki bu konuya inananlar olduğu gibi inanmayanlar da vardır. Beden dışı deneyim hakkında birçok kişi araştırma yapsa da bu konunun öncüsü Robert Monroe’dur.

Robert Monroe

Monreo, varoluşa, yaşama, insan ve fiziki evren yapısına yeni boyutlar getirmiş bir kişidir. Ölüm ve ötesi ile ilgili yaşam ile alakalı konuları araştırmak için Monroe Enstitüsü’nü kurmuştur. 1995 yılında hayata gözlerini yumsa dahi bu konu halen daha ABD’deki Monroe Enstitüsü tarafından araştırılmaya devam edilmektedir.

Özetlemek gerekirse kavram, kişinin bilinci açık iken ruhun bedenden ayrılarak gezinme halini tanımlamaktadır. Anlatılanlar tuhaf görünse de astral seyahat yapanların tecrübeleri bu tecrübenin gerçekliğini doğrulamaktadır. Bazıları saniyeler içinde yurt dışına çıkmış, bazıları dünyanın öteki ucundaki tanıdıklarını gördüklerini söylemişlerdir.

Tabi bunun için benden dışı deneyim hakkında belli bir seviyeye gelmiş olmak gerekmektedir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır Bunun için özel yardım alabileceğiniz gibi astral seyahat film ve kitaplarıyla da işinize yarar bilgiler edinebilirsiniz. Bu kapsamda astral seyahat en kolay nasıl yapılır sırasıyla paragraflar halinde inceleyeceğiz. Ama bunun öncesinde ruhun bedenden kopmasına izin vermeyen gümüş kordondan bahsedelim.

Ruhumuzu bedenimize bağlayan cismin adı gümüş kordondur. Süptil bedeni, fiziki bedene bağlayan bu kordon astral seyahatlerde etkin rol oynamaktadır.

Bu kapsamda ruhumuz bedenimizi bu kordon aracılığıyla göbek çakrasından terk eder. Gümüş kordonun kopması kişinin ölmesine neden olmaktadır. Fakat burada korkulmaması gerekir. Çünkü söz konusu kordon öyle kolay kolay kopmamaktadır.

Kısaca ruhun bedenden ayrılmasını sağlayan gümüş kordona değindiğimize göre astral seyahatin nasıl yapıldığına geçebiliriz.

Astral Seyahate Hazırlık!

Astral Seyahat HazırlıkAstral seyahat için öncelikle bedeninizi serbest bırakmalısınız.

Aynı zamanda yatağınız, yastığınız veya her nerede astral seyahate çıkmak istiyorsanız o alanın konforlu olmasına özen göstermelisiniz.

Hiç kimse tarafından rahatsız edilmemelisiniz. Zaten ruhunuz bedeninizden çıkarken o an panik halinde olabilirsiniz. Bu kapsamda korkularınızdan da kurtulmanız gerekiyor. Çünkü korkularınız, endişeleriniz; astral seyahate çıkmanıza engel olacaktır.

Çalışmalar sonucunda astral seyahat deneyimleri başarılı olan kişilerin bir müddet et yemedikleri ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda bir diyet programı uyguladıkları görülmüştür. Seyahate çıkmadan önce az yemek yemeğe özen göstermelisiniz. Hatta hiçbir şey yememeniz daha makbuldür.

Diyet Menüsü

Listenin dışında kalanlar ise sert kabuklu fındık, ceviz gibi kuruyemişlerdir. Bunun dışında aldığınız tüm sıvılar yararınızadır. Fakat bu konuda aşırıya kaçmamalısınız.

Ortamın rahat olması ve karnınızın yeteri kadar doymamış olması sayesinde başarılı bir astral seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey imgelemektir. Örnek vererek anlatacak olursak; rahat bir yerde sırt üstü uzanmış bir şekildeyken yukarıdaki tavana yoğunlaşmalısınız.

Tavandan aşağıya doğru kendi bedeninize baktığınızı düşünmelisiniz. Bunu beyninize kabul ettirene kadar denemelisiniz. Bu sayede ruhunuz bedeninizden dışarı çıkabilir hale gelecektir. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi korku ve endişeye kapılmamalısınız.

Astal seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için beyninizin alfa pozisyonunda olması şarttır.

Beyin Dalgaları

Konumuz daha çok alfa pozisyonu olduğu için kısaca bu durumu açıklamakta fayda var.

Beynimiz alfa pozisyonuna hiçbir düşünceye sahip değilken geçer. Yani uyku ve uyanıklık arası bir zamanda. Bu durumda beynimiz alfa dalgaları yayar. Uyku ve uyanıklığın dışında meditasyon yaparken de beynimiz alfa pozisyonundadır.

Alfa pozisyonundaki önemli nokta; vücudunuzun rahat olmasıdır, gevşemesidir. Aklınıza hiçbir düşüncenin gelmemesidir. Aklınıza türlü türlü düşünceler geliyorsa ya bunlara takılmamalısınız ya da astral seyahat için daha uygun bir zamanı seçmelisiniz. Olumsuz iç sesi susturmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi edinmek de işinize yarar.

Düşünceleriniz dışında dikkat etmeniz gereken diğer husus herhangi bir yerinizin ağrımıyor olmasıdır. Çünkü bu gibi durumlarda astral seyahate çıkılamamaktadır. Gümüş kordonun, ruhumuzun bedenimizden çıkış yolunun göbek çakrası olduğunu öğrenmiştik. Bu nedenle çakra ve aura konularında araştırma yapmalısınız.

Çakra

Ruhunuz bedeninizi terk ederken korkmamaya özen göstermelisiniz. Zaten bedeninizden ayrılsa dahi gümüş kordon ile ruhunuz sizden bağımsız hareket edemeyecektir.

Astral seyahate çıkacağınız ortam ne çok sıcak ne de çok soğuk olmamalıdır. Çünkü aşırı ısı, ruhunuzun bedeninize geri dönmesine neden olacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken tek şey yatıp uyumak olmalıdır. Bu sayede uykunuz esnasında ruhunuz bedeninize geri dönecektir.

Kesinlikle korkup, şimdi ne yapacağım gibi düşüncelere takılmamalısınız. Hiçbir şey düşünmeden uyumalısınız. Daha sakin olduğunuzda iç dünyanızın huzur bulduğu zamanlarda astral seyahat deneyimi yaşamanızı tavsiye ederim.

Astral Seyahate Çıkış!

Astral Seyahate Çıkış!Yukarıda anlattığım gibi tamamıyla bedeninizi gevşetmelisiniz ve kötü düşüncelerinizden arınmalısınız.

Ruhunuzun bedeninizi terk ettiğini düşünmelisiniz. Bacaklarınızı, kolunuzu serbest bırakmalısınız. Kan dolaşımını engelleyecek pozisyonlar haline girmemelisiniz. Öncelikle konsantrasyonunuzu bozmadan kendinize telkinler vermelisiniz. Yatağın kıpırdadığını hayal etmelisiniz.

“Sallanmalar kuvvetlenmeye başladı, evet! Bedenimi terk ediyorum, ruhum vücudumu akışkan bir şekilde terk ediyor…” gibi başarılı olmanızı sağlayacak telkinleri sıralamalısınız.

Yükseldiğinizi Hayal Edin

Telkinlerinizden sonra ruhunuzun yukarı doğru yükseldiğini hayal edin. Belirlediğiniz noktaya konsantre olun.

İçinizden ruhunuzun çıktığını hissedin. Bu gibi durumlarda kalbiniz hızla atmaya başlayacaktır. Kesinlikle panik olmamalısınız. Korkmamalısınız. Astral seyahate çıkanlar olduğunu unutmamalısınız.

Bu düşüncelerin ardından vücudunuzun hafiflediğiniz ve ruhunuzun yavaş yavaş yükseldiğini hissedeceksiniz. Ama bunun için kuvvetli bir konsantreye ihtiyacınız var. Yani bedeninizin iyice gevşediğinden ve arzunuzun derin olduğundan emin olmalısınız. Tüm her şey yolunda gidiyorsa, bedeninizin balon gibi şiştiğini hissedersiniz.

Çünkü telkinleriniz işe yaramıştır ve ruhunuz bedeninizden ayrılmak üzeredir.

Çınlama Titreşim

Bunların doğal olduğunu bilmelisiniz. Bir müddet sonra bu duruma alışmanızla birlikte yaşadığınız olaylar son bulacaktır.

Konsantre olurken aynı zamanda astral seyahate çıktığınızda nereyi ziyaret edeceğinize karar vermelisiniz. Hatta bu kararı daha önceden vermeniz yararınıza olacaktır. Çünkü bilinçaltınızdaki düşünceler açığa çıkacaktır.

Siz nereyi düşünürseniz veya düşünmüşseniz ruhunuz oraya gidecektir. Kendinizi düşündüğünüz yerde bulabilirsiniz. Ama ilk deneyimlerinizde farklı bir yere gitmeyi düşünmemelisiniz. Odanızın içinde dolaşmalısınız. Birkaç deneyimden sonra odanın dışına veya istediğiniz herhangi bir yere gidebilirsiniz.

Astral Seyahat Bedene Geri Dönüş!

Astral Seyahat Bedene Geri Dönüş!Astral seyahate çıkmak emek isterken, geri dönüş oldukça kolaydır. Bedeninize geri dönmek istemeniz yeterlidir. Bunu gerçekten istemelisiniz. Ya da uykuya dalmalısınız. Bu gibi durumlarda ruhunuz bedeninize geri döner. Kesinlikle tereddüt yaşamanıza gerek yoktur.

Fakat ileri boyutta bir astral seyahati deneyimi yaşamışsanız, geriye dönme yolunda sıkıntı yaşamanız olası bir ihtimaldir. Aynı şekilde astral varlıklarla da karşılaşabilirsiniz.

Tamamen araştırdıktan sonra bu deneyimi yaşamaya karar vermelisiniz. Aynı zamanda astral seyahate çıkmaya karar vermeden önce hem nereyi gideceğinizi hem de gideceğiniz güzergahları belirlemelisiniz.

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?Astral seyahat teknikleri aslına bakarsanız yukarıda anlattığım gibidir. Konsantre olmak ve gevşemek için kullanabileceğiniz teknikler vardır. Şimdi bu tekniklerden bahsedelim.

Nefes Tekniği

Nefes TekniğiDoğru nefes tekniği karından alınandır. Eğer ki nefes alırken göğsünüz şişiyorsa, yanlış nefes alıyorsunuzdur. Bu nedenle nefes egzersizleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Aldığınız tüm nefesinizi dışarıya aktardıktan sonra tekrar nefes almalısınız. Bunun için 4–5 saniye yeterlidir. Şöyle ki nefes alırken içinizden birden beşe kadar sayın. Aynı şekilde bırakma işleminde de içinizden birden beşe kadar saymalısınız. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarladığınızda, nefesinizi kontrol edebilirsiniz. Konsantre olma açısından bu oldukça önemli bir konudur.

Gevşemenizi sağlayan nefes alışverişleri sayesinde bilincinizi kandırabilirsiniz. Vücudunuzu uyumaya hazırladığınızı hissettirerek, kaslarınızı gevşetebilirsiniz. Bu süre zarfında hayaller kurmalısınız ve kendinize telkinler vermelisiniz. Böylece astral seyahate çıkabilirsiniz.

Gevşeme Tekniği

Gevşeme TekniğiBunun için belli bir süre egzersiz yapmalısınız. Astral bedeninizin harekete geçmesi için tüm kaslarınızı gevşetmelisiniz.

Çünkü bazı kasların gevşememesi halinde astral seyahate çıkmak mümkün değildir. Her kasınızı gevşetmek için vücudunuzu doğru bir şekilde tanımalısınız. Düzenli olarak spor yapmalısınız.

Korunma ve İmgeleme Tekniği

Korunma ve İmgeleme TekniğiBu tekniği kullanmak için zihninizi rahat bırakmalısınız.

Eğer ki korku ve tedirginlik hali düşüncelerinizde yer alırsa astral beden korunma mekanizması devreye girer. Ruh bedenden ayrılacakken tekrar fiziki bedene geri dönüş yapar.

Dolayısıyla kolaylıkla konsantre olabileceğiniz vakitlerde astral seyahat deneyimi yaşamak için adım atmalısınız. İlk defa astral deneyim yapacaksanız, olası durumlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Rüya Günlüğü

Rüya GünlüğüNot etmediğiniz takdirde uyandığınızda gördüğünüz rüyayı hatırlamama ihtimaliniz yüksektir. Bu yüzden muhakkak ki bu öneriyi dikkate almalısınız.

Rüyalarınız için günlük tutmanızın nedeni basittir. Astral seyahate çıkabilmek için öncelikle kendi rüyalarınızı kontrol edebilmeniz gerekiyor. Bunun için de bilincinizin açık olması önemlidir. Bilinciniz açık olduğunda rüyalarınızı kontrol edebilirsiniz. Aynı şekilde ilk astral seyahat deneyiminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

İp Tekniği

İp TekniğiAynı şekilde elinizi uzattığınızda bu ip tutulabilecek bir seviyede olmalıdır. Böylece astral eliniz ile o ipe tırmanarak vücudunuzdan ruhunuzun çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun için mutlaka iyi bir konsantreye ihtiyacınız vardır.

Astral seyahate inanmadan, bunların hayalini kurmak işinize yaramayacaktır. Öncelikle istekli olmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Karanlık Hücre Tekniği

Karanlık Hücre TekniğiKaranlık bir hücredeymişsiniz gibi düşünmelisiniz. Bu kapsamda küçük bir yerde ışık olduğunu ve çıkışın olduğunu hissetmelisiniz.

Çıkışın olduğu yere merdiven ile çıktığınızın hayalini kurmalısınız. Bu teknik sayesinde astral seyahate çıkma konusunda başarılı olabilirsiniz. Bunlar dışında daha pek çok teknik sıralanabilir.

Önemli olan konsantre olmak ve ruhunuzun bedeninizden çıktığını düşünmenizdir. Bu nedenle kendi tekniğinizi kendiniz yaratmalısınız. Çünkü herkesin bakış açısı ve düşünceleri farklıdır. Yani kendinizi ve bilinçaltınızı tanımalısınız. Aura ve çakra konusunda bilgiler edinmeli, farklı teknikleri deneyerek doğru yöntemi bulmalısınız.

Astral Seyahat Örnekleri

Astral Seyahat ÖrnekleriAstral seyahat yapanların anlattıkları, fiziksel hayattan daha farklı bir boyuta geçtikleridir. Daha parlak, renkli ve gerçekçi bir adıma adım attıklarını söylerler. Bazıları muhteşem bir manzara ve neşenin egemen olduğunu dile getirirler.

Şimdi astral seyahat yaptım diyenlerin verdikleri ortak cevapları ele alalım:

Kişi ilk başta etrafının karanlık olduğunu sonradan aydınlandığını dile getirmektedir. Aynı şekilde karanlığı ve aydınlığı daha rahat seçebildiklerini söylemektedir. Renkleri günlük hayattan daha canlı ve parlak gördüklerini söylemektedirler.

Karanlık odadaki objeleri dahi aydınlık ve net bir biçimde gördüklerini anlatmaktadırlar. Astral seyahat deneyimlerinin süresi hakkında net bir bilgiye sahip olmadıkları görülür. Fakat bu seyahat genellikle 5 dakika ve 2 saat aralığında gerçekleşmektedir.

Kimileri çok uzaklaştıklarını dile getirirken kimileri ise daha yakın çevrede olduklarını söylemişlerdir. Bunların hepsi deneyim ve gözlemlerin sonucudur.

Astral Seyahat Tehlikeli midir?

Astral Seyahat Tehlikeli midir?Astral seyahatin herhangi bir tehlikesi yoktur. Bilimsel çalışmalar sonucunda hiçbir problemle karşılaşılmadığı anlaşılmıştır.

Fakat elbette ki bunun için kişinin yeterli bilgi düzeyine sahip olması gerekir. Bu düzeyinizi geliştirmek için gerekli makalelerden, filmlerden yararlanabileceğiniz gibi profesyonel destek alabilirsiniz. Bazıları bu durumun ölümcül olduğunu dile getirmiştir. Fakat günümüzde böyle bir vaka ile karşılaşılmamıştır.

Yine de ruhun bedenden ayrılması aşırı heyecana yol açacağından, bu deneyim yüksek şeker, tansiyon, panik atak gibi rahatsızlığı olanlar için uygun değildir. Aynı zamanda astral seyahat sırasında daha önce tanımlanamamış ve görülmemiş varlıklar ya da cisimlerle karşılaşmak, kişi üzerinde travma etkisi yaratabilir.

Kişilerin birçoğunun dikkat ettiği nokta ise astral seyahatin İslam’daki yeridir. Çünkü ruhun bedenden ancak ölüm ile ayrıldığı bilinmektedir. İslamcılar bu anlamda çatışmaktadır. Kimi yapılabileceğini söylerken kimi de kesinlikle yapılmaması gerektiği hakkında yorumlarda bulunmaktadır.

Zarar görmemek için trans haline geçme, nefes teknikleri, dalga boyları gibi konular hakkında gerçekten bilgi ve tecrübe edinmelisiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.