Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Aşağı Yönlü Düzeltme Beklenen EUR/USD Alman TÜFE’ye Tepki Vermedi

Majörlerden euro dolar paritesi, Almanya'da 13 yılın yükseğine çıkan enflasyona tepki vermedi.
Aşağı Yönlü Düzeltme Beklenen EUR/USD Alman TÜFE’ye Tepki Vermedi

Bugün açıklanan ön veriler Almanya’da tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) Mayıs’ta yüzde 2,5’e yükseldiğini gösterdi. Ön tahmin, Mayıs ayında Alman enflasyonunun Eylül 2008’den bu yana en yüksek seviyeye çıktığına işaret etti.

TSİ 15.00’da açıklanan Alman verilerinin ardından euro dolar paritesi çok fazla hareketlilik sergilemeyerek hafif kazançta kalmaya devam etti. 28 Mayıs’ta güçlü ABD verilerinin etkisiyle 1,2132 seviyesine kadar gerileyen majör parite, yeni güne 1,2197 ile başlangıç yaptı.

1,2204’te bulunan gün içi zirvelerini Asya seansı sırasında kaydederken bugünkü yatay seyir, ABD’nin Ulusal Anma Günü nedeniyle tatil olan piyasalarıyla yönlendirildi.
EUR/USD 31 Mayıs
Kaynak: piyasa.paratic.com

Zayıf işlem hacmi neticesinde Mayıs’ın son günündeki hareket aralığı, 1,2183 ile 1,2204 oldu. Diğer taraftan FxStreet’in haberine göre Commerzbank’tan Karen Jones, ABD doları konsolide olurken EUR/USD paritesinin aşağı yönlü düzeltmesini genişletmesini beklediğini belirtti.

FXStreet Analisti Yohay Elam da euronun düşüşe devam etmesinin olası olduğunu dile getirdi.

ABD’de Çekirdek PCE’nin yıllık yüzde 3,1’e yükseldiğini ve bankanın %2 hedefinin çok üzerinde bir artışın enflasyondaki artışın geçici olmadığı endişelerini artırabileceğini söyledi.

Aynı zamanda Avrupa’daki aşılama kampanyasının şimdiden euro üzerinden fiyatlandırılmış durumda olduğunu belirterek daha yavaş küresel büyümeyle ilgili endişelerin de güvenli liman doları destekleyebileceğini aktardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum