Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyarder Varis, Rockefeller Ailesinin Başarı Sırrını Birkaç Kuralla Açıkladı!

David Rockefeller'in torunu Ariana Rockefeller, büyükbabası ve ailesinin çalışma etiğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde;
Milyarder Varis, Rockefeller Ailesinin Başarı Sırrını Birkaç Kuralla Açıkladı!
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

David – Peggy Rockefeller çiftinin açık artırmaya çıkan koleksiyonu kırdığı rekorlarla gündeme gelirken, ünlü milyarderin torunu Ariana Rockefeller yaptığı açıklamalarla gündeme geldi.

101 yaşında hayatını kaybeden David Rockefeller’ın oğlu David Rockefeller Jr.’nin kızı olan Ariana Rockefeller, ailesinin kendisine kattığı değerlerden ve geri vermenin öneminden bahsetti. Bir Rockefeller olmasına rağmen çocukken sınırlı harçlık aldığını belirten milyarder varis, nereye ne kadar harcadığını ve bunun nedenini dile getirdi.

Sıkı çalışmaya, hayattan keyif almaya ve geri vermeye vurgu yapan Ariana Rockefeller, bu değerleri ailesinden öğrendiğini belirtti.

Ariana Rockefeller AçıklamalarRockefeller çiftinin açık artırmaya çıkan sanat koleksiyonu ile ilgili de konuşan ünlü torun, insanların bu koleksiyona gösterdiği ilgiden dolayı müteşekkir olduğunu söyledi.

Büyükbabası David Rockefeller’ın koleksiyonundaki hemen her parçayı kullandığını ve onları sevdiğini ifade eden Ariana; “büyükbabamın gerçekten iyi bir zevki olduğunu ve güzel şeyleri sevdiğini düşünüyorum” dedi.

İlaveten; ailenin her üyesinin koleksiyondan bir parça aldığını, kendisinin de saklamak için bir kolye tercih ettiğini açıkladı.

Ariana Rockefeller Ailesinin Başarı SırrıKaldı ki Ariana Rockefeller’ın aldığı kolye, büyükbabası tarafından Peggy Rockefeller’a hediye edilmiş bir bileklikti. Ayrıca bilekliği 2018 MET Gala etkinliğinde takmıştı. Konuşmasında ailesinin nesillerdir sürdürdüğü başarıya da değinen Ariana, birbirine sıkı sıkıya bağlı, çok çalışan ve akıllıca bütçe yapan bir aileye sahip olmasına bağladı.

Tüm bunların yanında büyükbabasının hayatı boyunca 2 milyar dolar civarında bağış yaptığını ve süren açık artırmayla bunun devam ettiğini de ekledi.

Ariana Rockefeller Ailesinin Kendisine Kattığı Değerler Yeri gelmişken devam eden müzayedenin Perşembe günü itibarıyla 765 milyon doların üzerine çıktığını, Pablo Picasso’nun (Young Girl with a Basket of Flowers – Çiçek Sepetiyle Genç Kız) isimli tablosunun da 115 milyon dolara satıldığını belirtelim.

Zaten Christie’s Müzayede Evi’nde yapılan açık artırma ilk gün ulaştığı 646 milyon dolarlık değerle de en değerli koleksiyon rekoru kırmıştı. Ayrıca Claude Monet’nin Water Lilies in Bloom eserinin 84.6 milyon dolar, Henri Matisse’in Odalisque reclining with magnolias eseri de 80.7 milyon dolarlık fiyatlardan alıcı buldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın