Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zenginin Malı Yine Züğürdün Çenesini Yordu: Şu An Dünyanın En Zengini Kim?

Aslında her şey güzel gidiyordu. Forbes dergisi 2016 yılının sonunda dünyanın en zenginini 78,5 milyar dolarlık servetiyle Bill Gates olarak açıklamıştı ki; International Business Times'ın bu hafta içi girdiği haber, önce aklımızı karıştırdı, sonra da doğal olarak çenemizi yordu.
Zenginin Malı Yine Züğürdün Çenesini Yordu: Şu An Dünyanın En Zengini Kim?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar sözünden yola çıkarak, dünyanın en zengini yani züğürtlerin bu yıl en çok çenesini yoracak kişiyi, Microsoft’un kurucusu Bill Gates diye biliyorduk.

Forbes’in 2016 yılının en zenginleri listesini okurlarımızla paylaşmıştık. Haberde sırasıyla; 78,5 milyar dolar servetiyle Bill Gates birinci, 67 milyar dolar servetiyle Zara’nın sahibi Amancio Ortega ikinci, 60,8 milyar dolar servetiyle Warren Buffett üçüncü, 50 milyar dolar servetiyle Meksika telekomünikasyon devi olan Carlos Slim Helu dördüncüydü.

Gündeme Bir İddia Geldi ve Şu an En Zengin Kim Kimse Bilmiyor!

Gündeme Bir İddia Geldi ve Şu an En Zengin Kim Kimse Bilmiyor!Ancak bu hafta içi International Business Times‘ın yayınladığı şu haberde, yanlış yere çene yorduğumuza ve bundan sonra çene enerjimizi Putin üzerine yoğunlaştırmamız gerektiğine dikkat çekildi. Haberde Putin’in kişisel servetinin 200 milyar dolar olabileceği söylendi. Bu miktar, dünyanın en zengin insanının servetinin iki katından bile daha fazlaydı. Ayrıca İngiliz gazetesi Daily Mail, Rusya’da fon yöneticiliği yapan Bill Browder‘ın da bu iddiaya katıldı ve Putin‘in gerçekten 200 milyar dolar serveti olabileceğini söyledi. Tabi bizler ŞOK!

Hepinizin bildiği gibi dünyanın en zenginleri listesini yayınlamak, dünyaca ünlü Forbes dergisinin işi. Sonra da Time dergisi bu konuda farklı listeler yayınlıyordu; ancak bu listeler genellikle Forbes ile aynı oluyordu. Ve son 5 yılda bu iki derginin yayınladığı listelere bakıldığında, Putin neredeyse hiçbirinde yok. Neredeyse yok dedik; çünkü bu sene Time dergisi, Putin’in 40 – 60 milyar dolar serveti olabileceğini söylemişti. 40 milyar dolar, Putin gibi biri için kabul edilebilir bir miktarken, Business Times‘ın 200 milyar dolar serveti var iddiası, kafamızda soru işareti oluşturdu. Gerçekten Putin bu kadar zengin olabilir miydi?

Putin’in Sahip Olduğu Mal Varlıkları

Putin'in Sahip Olduğu Mal Varlıklarıİnceleme yapıldığında Putin‘in şu an için; 20 adet devlet sarayı, 58 uçağı, 1 milyar dolarlık lüks saat koleksiyonu ve 4 adet yatı bulunuyormuş. 58 uçak tamam da 20 saray olmamış Putin! Tabi sarayın fiyatı sorulmaz ancak tek sarayının 1 milyar dolar üzerinde olabileceği belirtiliyor. Yine Putin’in dünyaca ünlü Surgutneftegas adlı petrol şirketinin ortağı ve en büyük hissedarı olduğu biliniyor. Daha önce Paratic.com’da Putin’in 3.200 dolarlık eşofmanından bahsetmiştik.

Tüm bunlara ek olarak Rusya devletinin parasının da İsviçre bankalarında Putin adına saklandığı ve Putin için yönetildiği iddia edildi. İşte bu son madde gerçekse, Putin net olarak dünyanın en zengin insanı!

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Zengin 10 Lideri

Şimdi Dünyanın En Zengini Kim Oldu?

Şimdi Dünyanın En Zengini Kim Oldu?Resmi olarak hala Bill Gates, ancak gayriresmi olarak Putin! Sonuç olarak ikisinin de mal varlığı hem çenemizi yordu hem de akıllarımızda soru işareti oluşturdu! İddiaların gerçeklik payı var mı, yok mu bilinmez; ancak ben Bill Gates olsam bu habere gerçekten çok üzülürdüm. Adam yıllardır kendisini dünyanın en zengini sanıyor, birden yok sen değilsin, en zengin Putin deniyor!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.