Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Genç Yaşında Milyarder Olan Snapchat Kurucusu Evan Spiegel’in Kıskandıran Hayatı!

Genç yaşında milyarder olan Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel, tüm dünyanın merak ettiği isimler arasında! Bu nedenle sizlere Spiegel’in hayat hikayesini öğrenebileceğiniz yazıyı derledik.
Genç Yaşında Milyarder Olan Snapchat Kurucusu Evan Spiegel’in Kıskandıran Hayatı!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

2011 yılında Stanford Üniversitesi’nde öğrenciyken Snapchat uygulamasını geliştiren Evan Spiegel, günümüzün en popüler genç milyarderleri arasında yer alıyor.

Peki, ilk başlarda çok kullanıcısı olmasa da son dönemlerde milyonlarca kişiye erişen, hatta yapılan araştırmalara göre ABD’de Facebook’tan daha çok tercih edilmeye başlayan Snapchat’in CEO’su hakkında neler biliyoruz? İşte hayat hikayesi ve hakkında merak edilenlerle Evan Spiegel;

1 Evan Spiegel Zengin Bir Ailenin Çocuğuydu!

Evan Spiegel Zengin Bir Ailenin Çocuğuydu!4 Haziran 1990’da varlıklı bir ailenin çocuğu olarak Kaliforniya, Los Angeles’ta dünyaya gelen Evan Spiegel, maddi olanakları bakımından ayrıcalıklı bir çocukluk yaşadığı bilinmektedir. Hatta çeşitli kaynaklarda kendisinin 250 dolar haftalığı olduğu söylenmektedir. Ayrıca kendisinin Caroline ve Lauren isimlerinde iki kardeşi bulunmaktadır.

2 BMW İsteği Babası Tarafından Reddedilince Annesinin Yanına Taşındı!

BMW İsteği Babası Tarafından Reddedilince Annesinin Yanına Taşındı!Ergenlik yaşlarında babasından yeni bir BMW 550i satın almasını isteyen Evan, bu talebi reddedildiğinde babasından yıllar önce boşanan annesinin yanına taşındı. Ve annesi oğluna 75.000 dolarlık bir araba aldı. Yani Evan’a neredeyse hiçbir zaman “hayır” cevabı verilmedi.

3 Evan Spiegel’in Eğitim Hayatı!

Evan Spiegel’in Eğitim Hayatı!Santa Monica’da ücretli Crossroads Okulu’na giden Evan, hala lisedeyken Otis College of Art and Design isimli üniversitede de tasarım derslerine katıldı.

Crossroads Okulu’nun Sean Rad, Kate Hudson, Jonah Hill, Jack Black, Gwyneth Paltrow gibi isimleri mezun ettiğini de ayrıca belirtelim. Liseden mezun olduktan sonra ise prestijli Stanford Üniversitesi’ne başladı. Burada Snapchat’in kurucu ortakları olacak arkadaşlarıyla tanıştı.

4 Uygulamayı Çıkarmadan Önce Yatırımcı Kazandı!

Uygulamayı Çıkarmadan Önce Yatırımcı Kazandı!Üniversitedeyken Intuit’in kurucusu Scott D. Cook’un konuşmasında milyarder iş insanıyla tanışan Spiegel, böylece Snapchat’in ilk yatırımcılarından birini kazanmış oldu.

5 Snapchat’in Kuruluşu!

Snapchat’in Kuruluşu!Teknolojiyle ilgilenmeye küçük yaşlarda başlayan Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown ile birlikte 2011’de Snapchat’i piyasaya sundu. Fakat Reggie Brown daha sonra şirketten atıldı ve bu nedenle Spiegel ile Murphy’e dava açtı. Ardından Snapchat’in Brown’a 157.5 milyon dolar ödemesiyle birlikte dava kapandı.

6 24 Yaşında 3.3 Milyon Dolarlık Ev Satın Aldı!

24 Yaşında 3.3 Milyon Dolarlık Ev Satın Aldı!Evan Spiegel, 2014’te yani sadece 24 yaşındayken lüks bir malikane satın aldı. Los Angeles Brentwood’da bulunan 3 yatak odalı evine 3.3 milyon dolar ödeyerek sahip oldu. Ve bundan yalnızca 1 yıl önce Facebook’un CEO’su Zuckerberg Spiegel’e, Snapchat’i 3 milyar dolar karşılığında satın almayı teklif etmişti.

7 En Genç Milyarderler Listesine Girdi!

En Genç Milyarderler Listesine Girdi!2015’in en genç milyarderleri arasına giren Spiegel, aynı zamanda dünyanın en zengin bekarları denildiğinde de akla gelen ilk isimlerdendi. Snapchat’in yükselişiyle birlikte yükselen Spiegel, hala dünyanın en zenginleri arasında yer alsa da artık bekar değildir. Bu arada; Facebook’un satın almak için epey uğraştığı Snapchat’in 2 Mart 2017‘de borsaya girdiğini ve büyük bir başarı gösterdiğini de belirtelim.

8 Taylor Swift’le Kısa Bir Birlikteliği Olan Spielberg, Miranda Kerr’le Evlendi!

Taylor Swift’le Kısa Bir Birlikteliği Olan Spielberg, Miranda Kerr’le Evlendi!Bir dönem müzik dünyasının en çok kazanan kadın şarkıcıları arasındaki Taylor Swift’le birliktelik yaşayan Evan Spiegel, 2014’te Miranda Kerr’le tanıştı. 2015 yazında ise dünyanın en zengin mankenleri denildiğinde ilk akla gelenlerden olan Miranda Kerr ile ilişkiye başladı. Çift 2016 yılında daha önce Harrison Ford’a ait olan 12 milyon dolar değerinde bir ev satın aldı.

9 Evan Spiegel’in Vazgeçemediği Şeyler!

Evan Spiegel’in Vazgeçemediği Şeyler!Lisanslı bir helikopter pilotu olan Evan Spiegel, çiçeklerle uğraşmayı sevdiği biliniyor. Ayrıca Steve Jobs’un siyah boğazlı kazağından vazgeçmemesi gibi Evan Spiegel de James Perse imzalı beyaz v yaka tişörtünden vazgeçmiyor.

10 Herkesin Sahip Olmak İsteyeceği Bir Hayat Sürdürüyor ve Bunun Farkında!

Herkesin Sahip Olmak İsteyeceği Bir Hayat Sürdürüyor ve Bunun Farkında!Sizin de fark ettiğiniz gibi Evan Spiegel’in hayat hikayesi sıfırdan başlayıp zorlukların üstesinden gelerek başarıya ulaşanların öykülerine pek benzemiyor.

Ancak kendisinin de dediği gibi; hayat adil değil ve bazıları diğerlerine göre çok daha şanslı oluyor. Sonuçta; büyüleyici bir hayatı, milyonların hayran olduğu güzeller güzeli bir eşi ve çuvalla parası olan Evan Spiegel, 30 yaşından önce geldiği seviyeyle herkesi kıskandırıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.