Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ons Altın Güvercin Yorum Kazanımlarının Bir Kısmını Geri Veriyor

Ons altın geçen hafta Powell'ın güvercin yorumlarından destek bularak yükseldikten sonra haftaya pozitif başlayıp negatife döndü.
Ons Altın Güvercin Yorum Kazanımlarının Bir Kısmını Geri Veriyor

Ons altın fiyatı, geçen haftanın son işlem gününde Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın konuşmalarından destek bularak yükseldi. Powell, Jackson Hole Sempozyumu’nda tahvil alımlarını azaltmaya bu yıl başlamanın uygun olabileceğini söyledi.

Powell’ın güvercin söylemleri, altın fiyatlarını Ağustos başından bu yana görülen en yüksek seviyelere taşıdı. 3 haftanın en yüksek seviyelerini gören ons altın, geçen haftayı 1817,13 dolardan sonlandırdı. Yeni haftaya ise 1817,09 dolardan başlayan kıymetli maden, Asya seansında güçlü yükseldi.

Ons altın Asya’da 1823,26 dolara kadar yükselerek, Ağustos ayının başından bu yana kaydedilen en yüksek seviyesini gördü.
Ons Altın Fiyatı %0,17 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ancak burada tutunamayan kıymetli maden, kazanımlarının bir kısmını vermeye başladı. TSİ 06:00 sularında 1813,36 dolara kadar gerileyen altın, daha sonra %0,17 oranında ekside 1814,18 dolarda seyretmeye başladı.

Altının farklı zaman aralıklarındaki performansına baktığımızda ise çoğunlukla negatif oranlar görüyoruz. Günlük kaybı %0,14 civarına yükselirken, haftalık bazda %0,51 oranında değer kazandı. Aylık periyotta ise %0,03 oranında yukarı yöne işaret eden kıymetli maden, yıllık %7,63 oranında kayba işaret ediyor.

Altın fiyatlarının seyri için bu hafta ABD’den gelecek tarım dışı istihdam rakamları izlenecek. Powell’ın konuşmalarıyla yaklaşık 25 dolarlık kazanım elde eden ons altının seyrini bugün etkileyecek önemli bir gelişme bulunmuyor.

İngiltere’de resmi yaz tatili nedeniyle piyasalar kapalıyken, Türkiye’de 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle işlemler yapılmıyor. Doların zayıflığı, Afganistan üzerindeki jeopolitik gerilimler ve Covid-19 endişeleri izlenmeye devam ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum