Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ONS Altın FED Öncesinde Eksideyken 1852 Dolara Kadar Geriledi

FED toplantılarından çıkacak sonuçları bekleyen ons altın, 1852 dolara kadar geriledi.
ONS Altın FED Öncesinde Eksideyken 1852 Dolara Kadar Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Ons altın, FED toplantılarının ikinci gününde 1853 ila 1861 dolar aralığında hareket ediyor. Gelişmeler ve ileriye yönelik beklentilerle kısa vadede daha fazla aşağı yönlü baskı tahmin ediliyor.

Dün en son 1858 dolarda işlem gören ons türü altın, 16 Haziran seansına aynı seviyeden yatay başladı. İlk 2 saatte hafif yükselirken sonrasında geriledi ve ilk gün içi zayıf değerini Asya seansında kaydetti.

Buradan aldığı destekle kayıplarını telafi etmeye yönelse de TSİ 13.00’ın ardından yönünü aşağıya çevirerek ilerledi.
Ons Altın Ekside
Kaynak: piyasa.paratic.com

TSİ 14.36’da 1852 dolara kadar gerileyen altın, ekside seyretmeye devam ediyor. GCM Yatırım 1848 ile 1890 doları günün önemli seviyeleri olarak gösterirken 1848 dolar üzerinde pozitif seyrin sürebileceğini aktardı.

Negatif bölgedeki altının seyri, FED beklentileriyle yönlendiriliyor. ABD Merkez Bankası’nın herhangi bir politika değişikliği yapması beklenmese de tahvil alımını gevşetme sinyali verebilecekleri öngörülüyor.

Bununla birlikte FOMC’nin yayımlayacağı yeni ekonomik tahminler de gündemde. Tahminler FED’in faiz artırımı hakkında sinyal verebileceği için önem taşıyor. İşte bu gelişmeler ve küresel ekonomik toparlanmada alınan yol göz önüne alındığında kısa vadede altın için daha fazla aşağı yönlü baskı bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%