Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? En İyi Unutulmaz Dizi ve Filmleri Listesi

Sinema ve televizyon dünyasının sevilen yüzü Kenan İmirzalıoğlu’nu daha yakından tanımak, onun yer aldığı birbirinden güzel projelere göz atmak isteyenler için bilinmeyenleriyle Kenan İmirzalıoğlu...
Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? En İyi Unutulmaz Dizi ve Filmleri Listesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Türk sinema tarihine doğru küçük bir yolculuğa çıktığımız zaman, birçok yakışıklı jön ile karşılaşıyoruz. Kadir İnanır, Tarık Akan, Ayhan Işık, Ahmet Mekin derken bu liste uzar gider. Ancak 2000 sonrasına geldiğimizde, hem yakışıklılığı ile büyüleyen hem de oyunculuğunu konuşturan pek fazla jöne rastlayamıyoruz. Esasen günümüzde jön kelimesini zikrettiğimiz anda akla gelen başlıca iki isim var; biri Kıvanç Tatlıtuğ, diğeri ise Kenan İmirzalıoğlu.

Çektiği onca dizi ve filmle gönüllerimizde taht kuran Kenan İmirzalıoğlu, bu sezon Cingöz Recai filmi ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatının anlatılacağı Fatih dizisi ile dönüş hazırlığı yapıyor. Biz de bu vesileyle başarılı oyuncuyu hem daha yakından tanıyalım hem de unutulmaz projelerini bir çırpıda hatırlayalım istedik.

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?1974 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kenan İmirzalıoğlu, 12 yaşına kadar Ankara’nın Bala köyünde yaşadı. Başkent ile olan birlikteliğine üniversiteyi kazandığı yıl nokta koyan Kenan, eğitim hayatını sürdüreceği İstanbul’a taşındı. Burada Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü kazandı ve başarılı bir öğrenci olarak okulundan mezun oldu. Bakınız: Türk ünlü isimler nereden mezun oldular?

Kenan İmirzalıoğlu ile ilk tanışmamız ise 1997 yılına tekabül etmektedir. O yıl, Best Model Of Turkey’e katılan ve bu yarışmada birinci olan yakışıklı isim, sonrasında ülkemizi temsil ettiği Best Model Of The World’e katılmış ve burada da birinci olarak bir anda dikkatleri üzerine çekmiştir. Uzun boyu, sert mizacı ve delici bakışlarıyla genç kızların sevgilisi olmayı başaran Kenan için televizyon dünyasına geçmesi an meselesidir.

Kenan İmirzalıoğlu

Tam da bu süre zarfı içerisinde, daha sonraları efsane kalibresine yükselecek Deli Yürek dizisi ile sözleşme imzaladı ve Yusuf Miroğlu karakterine hayat vermek için kamera karşısındaki yerini aldı. Burada oyunculuktaki rüştünü ispatlayan ve parmak ısırtan performansı ile dostu-düşmanı kendisine hayran bırakan Kenan İmirzalıoğlu için, artık daha büyük denizlere yelken açma ve aranan bir jön olmak vakti gelip çatmıştı bile. Yeri gelmişken Deli Yürek dizisinin Onur Ünlü‘nün de sektöre adım attığı ilk yapım olduğunu ekleyelim.

Birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde yer alan Kenan İmirzalıoğlu, halihazırda ülkemizin en çok aranan oyuncularının başında geliyor. Her daim gülen yüzü ile yarattığı “Sert adam” profilinden oldukça uzak bir görüntü çizen Kenan İmirzalıoğlu, aynı zamanda Mayıs 2016’da kendisi gibi oyuncu olan Sinem Kobal’la da hayatını birleştirerek, mutlu bir evliliğe doğru yol almıştır. Ancak yine de onun, muadilleri gibi özel hayatından çok, başarıları ve yer aldığı projeleriyle gündeme geldiğini söylemeden de geçmeyelim.

Çoğu zaman mafyatik rollerde yer alsa da, kimi zaman farklı performanslarını da şahit olduğumuz Kenan İmirzalıoğlu, modellikten oyunculuğa geçiş yapan en tanınmış isimlerden biridir. Hatta onun için günümüzün en büyük jönlerinden biri yakıştırmasını da yapmak mümkün. Çektiği her dizi, film olay olan ve kitleleri peşinde sürükleyen başarılı ismin, yer aldığı dizi ve filmlere dilerseniz hep birlikte göz atalım. İşte, Kenan İmirzalıoğlu’nu hayran gözlerle izlediğimiz projeler…

En İyi Kenan İmirzalıoğlu Dizileri

Kenan İmirzalıoğlu’nun Unutulmaz DizileriModellikten sonra, televizyon ekranlarda boy göstermeye başlayan Kenan İmirzalıoğlu’ndan şimdilerde başarılı bir isim olarak bahsedebiliyorsak eğer, dizilerdeki başarısı burada önemli bir viraj olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle onun dizilerini anmak da Kenan İmirzalıoğlu’na verilecek değerin bir göstergesidir. İşte, huzurlarınızda yakışıklı jönün televizyon ekranlarında boy gösterdiği unutulmaz diziler…

Deli Yürek

Deli YürekOsman Sınav önderliğinde, ilk defa 1999 yılında ekranlara gelen Deli Yürek için, bir öncü yakıştırmasını yapmak mümkün. Nitekim mafyatik dizilerin miladı olarak kabul edebileceğimiz Deli Yürek, Yusuf Miroğlu ve arkadaşlarının amansız mücadelesini ekranlara getiren bir yapım olarak hatırlanmaktadır.

Yusuf Miroğlu’nun askerden geldikten sonra, mafya ile girdiği amansız mücadeleyi konu alan Deli Yürek, her bölüm artan temposu, efsanevi karakterleri ve Kenan İmirzalıoğlu’nun karizmatik duruşu ile hafızlarda yer etmiş bir dizidir. Aynı zamanda Kenan İmirzalıoğlu’nun ilk oyunculuk tecrübesini yaşadığı Deli Yürek, onun için adeta bir okul hüviyetine bürünmüştür. Nitekim o da kendisine güvenen Osman Sınav’ı bir an olsun yanıltamamış ve her bölüm daha fazla üstüne koyarak, hem Deli Yürek’i hem de Yusuf Miroğlu karakterini efsaneler arasına yerleştirmeyi başarmıştır.

Türk dizi tarihinin en uzun soluklu yapımlarından olan ve yayınlandığı günlerin en popüler işlerinden biri olarak hatırlanan Deli Yürek, aradan geçen uzun yıllara rağmen hala adından söz ettirmeyi başarmaktadır. Derin devlet ve mafya ilişkisine ilk temas eden yapımlardan olma özelliği taşıyan Deli Yürek, aksiyon ve maceranın her daim gün yüzünde olduğu, sürükleyici bir dizi olarak hatırlanmaktadır. Tabii ki dizinin bu denli başarılı olmasındaki aslan payını da Osman Sınav’ın eşsiz hikaye anlatışına ve Kenan İmirzalıoğlu’nun karizmatik duruşuna vermek fazlasıyla mümkün.

Alacakaranlık

AlacakaranlıkBaşrollerini Uğur Yücel ve Kenan İmirzalıoğlu’nun paylaştığı Alacakaranlık, belki de televizyon tarihimizin en değeri teslim edilmemiş yapımlarından biridir. Taylan Biraderler’in yönetmenliğinde ekranlara gelen ve iki başarılı oyuncunun sırtında yükselen Alacakaranlık, özgün hikayesi ve eşsiz polisiye sosuyla sürükleyici bir dizi olmayı başarmıştır.

Teşkilatın efsanevi başkomiserlerinden Tahir Kemal Bozoğlu ve yeni yeni palazlanmaya başlayan komiser Ferit Çağlayan’ın maceralarını konu alan Alacakaranlık, her bölümünde sunduğu farklı maceralarıyla tadından yenmez bir konuma yükselmiştir. Keza hikayesi kadar oyunculuklarıyla da dikkat çeken dizi de, Settar Tanrıöğen, Olgun Şimşek, Tuncel Kurtiz gibi başarılı isimler de boy göstermiştir.

Kenan İmirzalıoğlu deli yürek dizisi

Bu noktada Kenan İmirzalıoğlu’nun bir an olsun sırıtmayan, aksine karşısındaki dev oyunculara ayak uyduran tavrının da hakkını teslim etmek gerekir. Deli Yürek’ten sonra nasıl bir çizgide ilerleyeceği merak konusu olan oyunculuğu, esasen ilk defa Alacakaranlık ile kendisini ispatlamıştır. Nitekim Yusuf Miroğlu’nu üzerinden ilk anda atmayı başaran Kenan İmirzalıoğlu, böylelikle farklı projelere ne denli hazır olduğu izlenimini de herkese vermiştir.

Acı Hayat

Acı HayatKenan İmirzalıoğlu’nun tekrar sahalara dönüşünü müjdeleyen Acı Hayat, adıyla müsemma bir şekilde dramatik sosu fazlasıyla yüksek olan ancak aksiyona da sırt çevirmeyen bir dizi. Selin Demiratar, Oğuz Galeli, Ebru Kocaağa ve Ahmet Yenilmez’in Kenan İmirzalıoğlu’na başrollerde eşlik ettiği Acı Hayat, Mehmet Kosovalı karakterinin karşı konulmaz karizmasıyla unutulmazlar arasına adını yazdırmıştır.

Birbirlerini ölesiye seven ancak yoksulluktan dolayı bir çıkar yol bulup evlenemeyen Nermin ile Mehmet’in hikâyesi, Kervancıoğlu ailesi ile tanışmalarıyla bambaşka bir konuma evrilecektir. Sevdiği kadını, genç play-boy Ender’in kollarında gören Mehmet, bu dakikadan itibaren intikam için sahalara inecektir. Artık Kosovalı’nın öfkesi ve gizemi, herkesi sarmıştır.

Aksiyon ve dramın başarılı bir karışımı olarak addedebileceğimiz Acı Hayat, Selin Demiratar’ın hayat verdiği Nermin karakterinin her bölüm ağlaması ve Kenan İmirzalıoğlu’nun sert bakışları ile hafızlarda yer etmiştir. Yönetmenliğini Abdülkadir Ceylan Ede’nin üstlendiği dizi, Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı en zayıf projelerden biri olarak da bilinmektedir.

Ezel

EzelTürk televizyon tarihinin açık ara en iyilerinden biri olan Ezel dizisi, ustalıkla yazılan senaryosu, benzersiz oyuncu kadrosu ve sürükleyiciliği ile yayınlandığı döneme damga vurmakla kalmamış; popülerliğini günümüze kadar taşımayı başarmıştır.

Kenan İmirzalıoğlu’nun televizyon ekranlarındaki ustalık eseri olan Ezel, tam anlamıyla bir intikam hikâyesi olarak karşımıza gelmektedir. En yakın arkadaşları ve sevgilisi tarafından ihanete uğrayan Ömer’in, Ramiz Karaeski ile tanışması sonrası değişen hayatını konu alan dizi, akıl oyunlarının revaçta olduğu yapısıyla fark yaratmaktadır. Ömer’in Ezel’e evrilişini incelikle ve gizem sosuyla aktarmayı başaran dizi, bir yandan da ikili ilişkilere sırtını çevirmeyerek izleyenlerine bambaşka lezzetler sunmayı başarmıştır. Özellikle yarattığı efsanevi karakterler ve her bölümün bir sinema filmi edasında ilerlemesi ise, Ezel’i tarihin en özel dizilerinden biri olarak lanse etmemize vesile olmaktadır.

Kenan İmirzalıoğlu’nun, Tuncel Kurtiz, Yiğit Özşener, Cansu Dere ve Ali Atay gibi başarılı isimlerle başrolü paylaştığı dizi, kendine has aforizmaları, ihanet ve sevgiye getirdiği özgün bakış açısıyla şimdilerde dahi güncelliğini korumayı başarmaktadır.

Karadayı

KaradayıMalumunuz, Ezel’in en çok sevilen yanlarından biri de Ramiz Karaeski’nin gençliğine doğru yapılan flashbacklerdi. Hal böyle olunca da yapımcılar, Ezel’in arkasından hemen 70’lerin kabadayılarını anlatan bir dizi için kolları sıvadı. Başrolde ise yine tanıdık bir isim vardı; Kenan İmirzalıoğlu.

İşlemediği bir cinayet yüzünden, idam ile suçlanan Nazif Kara hapishanenin yolunu tutmuştur. Onu kapandığı dört duvardan kurtarmak ise, oğlu Mahir Kara’ya kalmıştır. Artık Mahir, tehlikeli oyunların içine kendisini bırakacak ve canı kadar sevdiği babasını hapsolduğu yerden kurtarmak için elinden geleni yapacaktır. Tabii onun bu macerada karşılaştığı kişiler, hayat akışının bambaşka bir yöne kaymasına da neden olacaktır.

Kenan İmirzalıoğlu’nun bir kez daha sert bakışlı ama bir o kadar da sevecen bir karaktere hayat verdiği Karadayı, üç sezon boyunca sürmüş ve ekranların fenomen dizilerinden biri olmayı başarmıştır. Çetin Tekindor, Bergüzar Korel, Rıza Kocaoğlu ve Yurdaer Okur’un diğer başroller olarak öne çıktığı dizi, kendine has söylemleri ile fark yaratmaktadır.

BONUS: Fatih

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kenan İmirzalıoğlu’nun ekranlara dönüş hazırlığı yaptığı dizisi Fatih, KanalD’nin bu sezonki iddialı yapımlarından biri. Muhteşem Yüzyıl etkisi yaratması beklenen ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan dizide, başrolü üstlenen Kenan İmirzalıoğlu’nun ortaya koyacağı performans şimdiden merak konusu. Keza her bir bölüm için 350 Bin TL alacağı haberleri, şimdiden dizinin önüne dahi geçmiş durumda. Yayın tarihi henüz belli olmayan Fatih’in diğer başrollerinde ise Metin Akpınar, Altan Erkekli, Gürkan Uygun gibi dev isimlerin yer alması bekleniyor.

En İyi Kenan İmirzalıoğlu Filmleri

Kenan İmirzalıoğlu’nun Unutulmaz FilmleriBir oyuncuyu unutulmaz kılacak bir husus varsa, o da sinema perdesinde ortaya koyduğu eserlerdir. Nitekim Kenan İmirzalıoğlu, bir yandan dizilerde boy gösterirken, diğer yandan da beyazperdeye sırtını çevirmeyen bir isim. Dilerseniz onun yer aldığı ve performansıyla unutulmazlar arasına girdiği filmlere hep birlikte göz atalım.

Deli Yürek – Bumerang Cehennemi (2001)

Deli Yürek - Bumerang Cehennemi (2001)Yusuf Miroğlu karakterinin çok sevilmesi ve Deli Yürek dizisinin tutması ile birlikte yapımcılar bir sinema filmi için kolları sıvar. Bu sefer Güneydoğu’ya doğru bir yolculuğa çıkan ve burada askerlik arkadaşının düğününe katılacak olan Yusuf, bir anda kendisini beklenmedik bir maceranın ortasında bulur. Tabii başrolde yine efsanevi komutanı Bozo da vardır.

Dönemin politik yapısından fazlasıyla beslenen ve Gaffar Okan cinayetine kadar değinen yapısıyla fark yaratan Deli Yürek – Bumerang Cehenemi, konusu ve sinematografisiyle usta işi bir film olarak öne çıkmaktadır. Televizyondan, beyazperdeye uyarlanan en sıkı işlerden biri olan film, aynı zamanda Kenan İmirzalıoğlu’nun git gide büyüyen performansıyla da büyülemeyi başarmaktadır.

Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Zafer Ergin gibi usta oyuncuların Kenan İmirzalıoğlu’na başrollerde eşlik ettiği filmin senaryosunu Raci Şaşmaz kaleme alırken, yönetmenliğini ise Osman Sınav üstlenmektedir. Aksiyonun anbean revaçta olduğu ve özgün hikâyesi ile de damakta farklı bir lezzet bırakmayı başaran Deli Yürek-Bumerang Cehennemi, aynı zamanda Kenan İmirzalıoğlu’nun ilk sinema filmi olma özelliği taşımasıyla da farklı bir noktada konumlanmaktadır.

Yazı Tura (2004)

Yazı Tura (2004)Kenan İmirzalıoğlu filmografisinin en özel filmlerinden biri olan Yazı Tura için, tam bir ödül canavarı desek hata etmiş olmayız. 41.Altın Portakal Film Festivali’nden, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo olmak üzere toplam 11 ödülle ayrılan Yazı Tura, dokunaklı hikayesi ile dikkatleri üzerine çeken bir film.

Askerde mayına basarak sağ bacağını kaybeden Şeytan Rıdvan ile aynı şekilde sağ kulağının duyma yetisini kaybeden Hayalet Cevher’in askerlik sonrası yaşadığı buhranı, Büyük Marmara Depremi’nin acısı ile birleştiren Yazı Tura, gözyaşını beraberinde getiren yapısıyla ilgi odağı olmayı başarmaktadır.

Buna rağmen asla ajite etmeyen aksine realist anlatısını, üstün sinematografisiyle süsleyen ve izleyen herkesi deyim yerindeyse hikayenin büyüsüne ortak eden Yazı Tura, milenyum sonrası yapılmış en özel yerli filmlerden biri olarak da öne çıkmaktadır. Kenan İmirzalıoğlu, Olgun Şimşek ve Erkan Can’ın başrolleri paylaştığı filmin yönetmenliğini ise duayen sanatçı Uğur Yücel üstlenmektedir.

Son Osmanlı Yandım Ali (2007)

Son Osmanlı Yandım Ali (2007)İzleyenlerini Osmanlı Devleti’nin son zamanlarına doğru bir yolculuğa çıkaran Son Osmanlı Yandım Ali, nevi şahsına münhasır bir kahramanlık hikâyesi olarak huzurlarımıza gelmektedir. Donanmadan terhis olmuş, adı sanı bir namlı kabadayı Yandım Ali’nin tek derdi, sevdiği kadını da alıp ülkeden uzaklaşmaktadır. Keza Osmanlı’nın yahut İstanbul’un işgal altında olması onu zerre alakadar etmemektedir.

Ancak günün birinde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ile yolunun kesişmesi, onun fikirlerinin değişmesine ve kurtuluş hareketine katılmasına olanak sağlayacaktır. Bu dakikadan itibaren işgal kuvvetleri ile amansız bir mücadeleye giren Yandım Ali, bir yandan da sevdiği kadınla mutlu mesut yaşamanın hayallerini kurmaktadır.

Bir külhanbeyinin, kurtuluş savaşçısına dönüşünün özgün öyküsü olarak karşımıza gelen Son Osmanlı Yandım Ali, milliyetçilik duygusunu kabartmasının yanı sıra, sürükleyici hikâyesi ile de izleyeni ekran başına kilitleyen bir film. Kenan İmirzalıoğlu’nun üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdiği ve endamıyla bir kez daha büyülediği filmin diğer başrollerinde Cansu Dere, Emin Boztepe ve Engin Şenkan yer alırken, yönetmenliğini ise Mustafa Şevki Doğan üstlenmektedir.

Kabadayı (2007)

Kabadayı (2007)Sinemamızın en büyük ustalarından olan ve herkesin saygı dolu bakışlarla hürmet ettiği Şener Şen’in başrolünde yer aldığı Kabadayı, adıyla müsemma bir şekilde bir dönemin namlı kabadayılarından Ali Osman’ın, tekrardan silah kuşanmasını konu almaktadır.

Filmin konusuna değinecek olursak; Ali Osman, yıllar sonra Murat isminde bir oğlu olduğunu öğrenir. Murat asi ve fazlasıyla başına buyruk bir gençtir. Sevgilisi Karaca’nın başı ise, mafya babası Devran ile feci şekilde derttedir. Karaca’ya kafayı iyiden iyiye takan Devran, onu elde etmek için varını yoğunu ortaya koymaktadır. Tam da bu noktada Ali Osman’ın devreye girmesi ile birlikte, ortalık beklenmedik bir kan gölüne dönecek ve büyük bir savaşa sahne olacaktır. Artık Ali Osman ve Devran’ın savaşına şahitlik etme zamanı gelip çatmıştır.

Kenan İmirzalıoğlu’nun ilk defa kötü adam olarak karşımıza çıktığı, ancak buna rağmen Şener Şen gibi bir ustanın karşısında ezilmediği Kabadayı, son yıllardaki en dişe dokunur yerli filmlerimizden bir tanesi. Başından sonuna dek vuruculuğundan zerre ödün vermeden ilerlemeyi başaran film, dokunaklı hikâyesi ile de takdir toplamayı başarmaktadır. Senaryosunu bir başka duayen Yavuz Turgul’un kaleme aldığı filmin yönetmenliğini ise, Her Şey Çok Güzel Olacak ve İnşaat filmlerinden tanıdığımız Ömer Vargı üstlenmektedir.

Ejder Kapanı (2010)

Ejder Kapanı (2010)Kenan İmirzalıoğlu’nun Uğur Yücel ile yeniden buluşmasını müjdeleyen Ejder Kapanı, gizemli bir cinayet soruşturması etrafına kurulu, bol aksiyonlu bir film olarak huzurlarımıza gelmektedir. Malumunuz, seri katil formülü ülkemiz sinemasında pek kullanılmayan, kullanılsa dahi tutmayan bir yapıdır. Ne var ki Ejder Kapanı, gerek aksiyon sahnelerindeki özen gerekse hikâyesini doğru şablonlar üzerine yerleştirmesiyle doyumsuz bir seri katil anlatısını huzurlarımıza getirmektedir. Teşkilatın namlı polislerinden Çerkez Abbas ile onun öğrencisi niteliğindeki dediğim dedik Akrep Celal’in, birbiri ardını izleyen cinayetlerin peşine düşmesini konu alan film, başından sonuna dek macera vaat etmesiyle fark yaratıyor.

Özellikle katilin, çocuk tacizcilerini konu alması, filmi daha dokunaklı bir hale getiren ana başlık olarak beliriyor. Tabii Ejder Kapanı’nın sürprizlere gebe olan ve insanı şoke eden finali de hikayenin cazibesini doruk noktasına çıkarmaktadır. Uğur Yücel’in hem başrolü oynayıp, hem de yönetmenliğini üstlendiği Ejder Kapanı’nın diğer başrollerini ise Kenan İmirzalıoğlu, Berrak Tüzünataç ve Nejat İşler paylaşmaktadır.

Kenan İmirzalıoğlu’nun ilk defa şive ile sahneye çıktığı film olarak da hatırlanan Ejder Kapanı, başarılı oyuncunun tam not aldığı performansı ile de adından söz ettirmiştir. Filmi özel kılan bir diğer konu ise, aksiyon sahneleri için dünya sinemasının usta yönetmeni Luc Besson’ın ülkemize gelmiş olmasıdır. Çektiği Leon, Lucy, Taken gibi filmlerle aksiyon sinemasının öncü isimlerinden olan usta yönetmenin etkisinin, Ejder Kapanı’nın hareketli sahnelerinde hissedildiğini söylemek de fazlasıyla mümkün.

Uzun Hikaye (2013)

Uzun Hikaye (2013)Edebiyat dünyasının tanınmış simalarından Mustafa Kutlu’nun aynı adlı kitabından Yiğit Güralp’ın senaryolaştırdığı filmin yönetmen koltuğunda Osman Sınav yer almaktadır. Nitekim Kenan İmirzalıoğlu’nu sinema ve dizi dünyasına kazandıran isim de diyebileceğimiz Osman Sınav, böylelikle İmirzalıoğlu ile yıllar sonra bir kez daha Uzun Hikaye vesilesiyle buluşmuştur.

Filmin hikayesine geldiğimizde ise, Kenan İmirzalıoğlu’nun en farklı rollerinden biriyle karşımıza çıktığını söylemek mümkün. Kasaba kasaba dolaşan Bulgaryalı Ali ile Münire’nin hikayesi, fazlasıyla dokunaklı ve iç burkan bir şekilde ilerlemesine rağmen yer yer gülümsetmeyi de başarmaktadır. Bu yönüyle bir Yeşilçam melodramını andıran film, demir yollarında geçen bir ömre de ışık tutmaktadır. 1940’lardan 70’lere kadar uzanan ve haksızlığın her daim karşısına dikilen, sosyalist bir adamın ve ailesinin macerasını huzurlarımıza getiren Uzun Hikaye, izleyenin içine işleyen samimiyetiyle de değer kazanmaktadır.

Kenan İmirzalıoğlu’nun adeta gülen gözleriyle ortaya koyduğu performansıyla takdir topladığı Uzun Hikaye’nin diğer başrollerinde ise Tuğçe Kazaz, Mustafa Alabora ve Zafer Algöz gibi isimler yer almaktadır. Osman Sınav’ın ustaca anlatımının anbean hissedildiği Uzun Hikâye, edebi senaryosunu harikulade işleyen biçimiyle de süslemeyi başarmaktadır.

BONUS: Cingöz Recai (2017)

BONUS Cingöz Recai (2017)Peyami Safa’nın usta kalemiyle hayatımıza giren Cingöz Recai, üçüncü kez Türk sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Daha öncesinde 1954 yılında Metin Erksan ve 1969 yılında da Safa Önal’ın yorumuyla beyazperdeye uyarlanan eser, bu sefer Onur Ünlü imzası ile sinema salonlarındaki yerini alacak. Özellikle 69 yılındaki uyarlamada Ayhan Işık’a başrolü emanet eden Cingöz Recai, bu seferde günümüzün en büyük jönlerinden Kenan İmirzalıoğlu ile can bulacak.

Bu da filme karşı artan ilginin ve beklentinin doruk noktasında hissedilmesinin önünü açmaktadır. Hele hele Mehmet Rıza rolünde de usta sanatçı Haluk Bilginer’i görecek olmak, iyiden iyiye iştah kabartmaktadır. Onur Ünlü’nün nevi şahsına münhasır yorumuyla izleyicisiyle buluşmaya gün sayan Cingöz Recai, 13 Ekim’de vizyonda!

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.