Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fiyatıyla Dudak Uçuklatan Dünyanın En Pahalı 10 İçki Şişesi

Alkol fiyatları bir hayli yüksekken dünyanın en pahalı içki şişeleri hangileri göstermek istedik. Belki bu liste sonrasında alkol sektörüne bakışınız değişir!
Fiyatıyla Dudak Uçuklatan Dünyanın En Pahalı 10 İçki Şişesi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Başlığımızın yüzünüzde bir şaşkınlık ifadesi uyandırması muhtemeldir. Hani dünyanın en pahalı içkilerini anladık da şişeleri de ne oluyor, diye düşünebilirsiniz. Ama öyle değil midir hayat bazen. Motoru bitmiş, iç dizaynı evlere şenlik bir otomobilin tercih konusu olması tamamen kaputundaki amblemden ibaret değil midir? Sonuçta şehir içi ulaşımın 50 km olduğu yerde aracın saatteki hızının 300 km olması kimi büyüler ki? Kısacası çoğu zaman alışverişlerimizde, alacağımız ürünün içeriğinden çok dış tasarımlarına para ödüyoruz. Tıpkı bugün sizlere sunacağımız içki şişeleri gibi…

Cam sanatı günümüzden 4500 yıl öncesine dayanan uzun bir geçmişe sahip. Özellikle Antik Mısır, o tarihlerde kendini bu alanda ispat eden medeniyetlerden birisi. Camın süs olarak kullanılmasından, saklama kabına dönüştürülmesi şüphe yok ki bu sanat dalına çok farklı anlamlar yüklemiştir. Özellikle pahalı içki çeşitleri, yıpranmış eski fıçılardan çıkarak; görselliğiyle herkesi büyüleyen cam elbiseleri giyinmişlerdir. Kristal ve değerli mücevherlerle süslenen cam ise günümüzde belli başlı içki şişeleriyle en lüks bar raflarını süslüyor. Şimdi dilerseniz fiyatlarına inanmakta zorluk yaşayacağınız en pahalı 10 şişeye daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda fiyat etiketiyle dudak uçuklatan dünyanın en pahalı içki şişeleri:

10 Ladoga Imperial

8.400 Dolar

Ladoga ImperialLadoga Imperial’ın 2012 yılında tanıtımını yaptığı Rus votkası, Faberge yumurtası şeklinde tasarlanmış şişesiyle dikkat çekmektedir. Her bir şişenin kristallerle birlikte 24 ayar altın taşıdığı düşünülünce, etkileyici tasarımın değeri daha iyi anlaşılıyor. İçkilerse Ladoga isimli gölün saf sularından imal edilmiştir. Sonuçta, ana maddesi Rus topraklarında yetişen buğday ve çavdar olan votkanın fiyatı 8.400 dolar olarak belirtilmektedir.

9 Diva Votka

1.2 Milyon Dolar

Diva VotkaListemizdeki diğer bir ürünse, dünyanın en pahalı votkalarından biri olarak görülüyor. İskoçya’da yapılan Diva Vodka isimli içki, tam 3 kez damıtılarak üretildiği için dünyanın en saf votkalarından biridir. Votka tek başına 4.000 dolar değerinde olsa da görmüş olduğunuz şişesiyle birlikte bir milyon doların üzerine çıkmaktadır. Çünkü her bir şişe 48 adet swarovski taşıyla süslenmiş olup, ayrıca kübik zirkon, pembe turmalin, dumanlı topaz, ametist, peridotit ve sitrin gibi taşlara da yer verilmiştir. Sonuçta bu içki şişesi, parasını lüks şeyler için harcamaya meraklı milyonerler için kesinlikle çok uygun görünüyor.

8 Russo-Baltique Votka

1.3 Milyon Dolar

Russo-Baltique VotkaRusso-Baltique Votka isimli bu içki, şişesiyle birlikte dünyanın en pahalı votkalarından birisidir. Rus otomotiv firması Rosso-Baltique’nin Prens Albert’e hediye etmek için ürettiği votkanın fiyatı tam 1.3 milyon dolar. Ürünün şişesi 30 cm kalınlığında kurşun geçirmez cam, beyaz atın, sarı altın ve pahalı elmaslarla tasarlanmıştır. Rus imparatorluk sembolü kartal figürü ile süslenen şişe, fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor.

Dünyanın en pahalı votkalarından biri olan bu içki, tasarımıyla sarayları süsleyen bir görsellik sunmakta. Peki, diğer pahalı votka çeşitlerini merak ettiniz mi? Dilerseniz Dünyanın En Pahalı 10 Votkası isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

7 Henri IV Dudognon Heritage Konyak

1.9 Milyon Dolar

Henri IV Dudognon Heritage KonyakListemizin 7. sırasında yer alan içki ise kesinlikle krallara layık diyebilirim. Fransa’da üretilen ve bir asır fıçı içinde bekletilen içki, dünyanın en pahalı konyağı olarak da biliniyor. Bir şişesi ortalama 1.9 milyon dolara satılan ürünün içerisindeki alkol oranı ise %41 olarak belirtilmiş. Dünyanın en pahalı tekila şişesini tasarlayan Fernando Altamarino tarafından dizayn edilen içki şişesinin ağırlığı ise 8 kilogram. 24 ayar beyaz altına batırılmış saf platinden üretilen içki şişesinin üzerinde tam 6500 adet elmas bulunuyor.

6 Chambord Royale Deluxe

2 Milyon Dolar

Chambord Royale Deluxe2009 yılında dizaynır Donald Edge tarafından tasarlanan bu içki şişesi ise dünyanın en değerli şişelerinden biri olarak gösterilmekte. 1000’in üzerinde elmasla donatılan şişe, 18 ayar altın detaylarla süslenmiştir ve değeri de 2 milyon doların üzerindedir. Yani eğer yeterince zenginseniz, siz de böyle değerli bir şişeyi barınızda bulundurabilirsiniz. Tabi bulabilirseniz…

5 Billionaire Şampanya

2.7 Milyon Dolar

Billionaire ŞampanyaDünyanın en pahalı şampanyası olarak gösterilen Billionaire ise Leon Verres tarafından tasarlanmış olup, 2.7 milyon dolara satılmıştır. 9 litrelik şişe, yüzlerce elmasla donatılmış ve siyah bir kürk giydirilerek tamamlanmıştır.

Eğlencelerde, kutlamalarda, özel günlerde aranan şampanya, çok geniş bir fiyat çeşitliliğine sahip. Bu ürünse şüphe yok ki şişesiyle birlikte en pahalıları arasındadır. Diğerleri hangileri mi, En Pahalı 7 Şampanya Markası isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

4 Pasion Azteca Platin Tekila

3.5 Milyon Dolar

Pasion Azteca Platin TekilaFernando Altamarino dünyanın en pahalı konyağını ürettikten kısa bir süre sonra, daha pahalı bir şişe üretmek istemiş ki 3.5 milyon dolar değerinde olan Pasion Azteca Platin Tekila’yı ortaya çıkartmış. Ki bu şişeyi tasarlamak Altamarino’nun 4 ayını, projeyi tamamlamak ise 4 yılını almış. 328 karat ağırlığında 4000 adet elmas taş ile donatılan şişe, gerçekten etkileyici görünüyor.

Pasion Azteca Platin isimli tekila, kendi türünün en pahalı alkollü içkisidir. Bir içkinin en pahalısını tatmak, kuşku yok ki bulunmaz bir ayrıcalıktır. Kendi Sınıfının En Pahalı 10 Alkollü İçeceği isimli yazımızdan, bu lüks türleri öğrenebilirsiniz.

3 Billionare Votka

3.7 Milyon Dolar

Billionare VotkaÜnlü dizaynır Leon Verres tarafından tasarlanan içki şişesiniyse tam 3000 adet swarovski taşı süslüyor. 5 litrelik hacme sahip olan şişe, ayrıca bembeyaz bir kürk ile tasarlanmış. 3.7 milyon dolar değerindeki ürünün içeriği de oldukça etkileyici. Kristal berraklığında su ve birinci sınıf kalitede bileşenler kullanılarak hazırlanan votka, kesinlikle tadılası bir içki olmalı. Ancak bu ayrıcalıklı içkinin keyfini, sadece sayılı insanın çıkarabileceğini hepimiz biliyoruz.

2 Isabella Islay

6.2 Milyon Dolar

Isabella IslayListemizin 2. sırasınıysa, diğerlerinden farklı olarak içinde alkollü içki bulunmayan bir şişe alıyor. 8500 adet elmas ve yakutun süslediği içki şişesi, beyaz altınla birlikte tasarlanmış. Buna ek olarak, içki şişesinin içerisinde alkolsüz viski bulunduğu belirtilmiş. Sonuçta, eğer sizin de bir içki şişesi için harcayabileceğiniz 6.2 milyon dolarınız varsa, bu ayrıcalıklı tasarımı barınızda parıldarken izleyebilirsiniz.

1 D’Amalfi Limoncello Supreme

44 Milyon Dolar

D'Amalfi Limoncello Supremeİşte dünyanın en pahalı içki şişesi! İsmi açıklanmayan biri tarafından Stuart Hughes’e dizayn ettirilen şişenin fiyatı tam 44 milyon dolar. Listemizdeki diğer şişelerin aksine, bu içki şişesinin epey sade bir tasarımı olduğunu görüyoruz. Ya da şöyle söyleyeyim. Dünyanın en pahalı içki şişesinin üzerinde binlerce elmas taş bulunmuyor ama binlercesinden çok daha değerli olan 4 adet elmas yer alıyor. Şişenin üst kısmında 13 karat ağırlığında olan 3 elmasın, ortasında ise 18.5 karat ağırlığında olan bir elmasın kullanıldığı içki şişesi, görünüşte öyle olmasa da fiyat etiketiyle dünyanın en pahalısı unvanına sahip.

Dünyanın en pahalı içki şişelerine birlikte göz attık. Bu şişelerin hemen her biri saatlerce çalışmanın ürünü. Bana en çok garip gelen, 44 milyon dolarlık bir tasarımın içerisinde sıvı bir maddenin yer alması oldu. Ama ben en çok, maddi değerlerini bir kenara bırakırsak hangi şişeyi beğendiğinizi merak ettim. Benim favorim Pasion Azteca Platin Tekila, peki ya sizin?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın