Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Votkası

Dünyanın En Pahalı 10 Votkası
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Tarihi açıdan 14. yüzyılın sonlarına kadar inen votka, günümüz dünyasının en çok tükettiği içkilerden birisidir. Votkanın ilk olarak nerede üretildiği tartışma konusu olsa da bu içkiyle özdeşleşen bir ülke diğerlerine göre daha çok öne çıkıyor. Ruslar için votkanın, soğuk iklim koşullarındaki sıcak dost anlamına geldiği herkesçe aşikar. Hal böyle olunca da en kaliteli votkaların buradan satışa sunulduğuna şaşırmıyoruz. Ama bir şeye dikkatinizi çekmek isterim; kaliteli dedim, zira pahalı demedim. Hak verirsiniz ki artık kalite ve pahalılık günümüz koşullarında değişkenlik gösterebiliyor.

Peki, dünyanın en pahalı votkalarının ne kadarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulduğunu hiç merak ettiniz mi? “Aman, bir şişe votka ne kadar pahalı olabilir ki?” diyorsanız, sizi temin ederim yanılıyorsunuz! Gireceğiniz herhangi markette bu markalardan birinin adını anmanız, mekanı bütünüyle almak istemenize eş değer olabilir. Hemen hepsinin birbirine yakın damıtılma özelliğinde olduğunu biliyoruz. Peki, onları diğerlerinden ayrıcalıklı yapan ne? Hem bu sorunun cevabını hem de listemizde yer alan 10 özel votka markasını hep birlikte öğreneceğiz. Fiyatları yazarken klavyemin sağlam olduğunu siz değerli okuyucularımıza tekrardan belirtmek isterim…

İşte dünyanın en pahalı votka markaları, hadi sağlınıza!

10 Swarovski Taşlı Alize Votka

2.000 Dolar

Swarovski Taşlı Alize VotkaListemizde yer alan en ucuz içki, Swarovski taşlarıyla bezenmiş şişesiyle oldukça şık görünen 2.000 dolar değerindeki Alize marka votka. 2007 yılı “Sevgililer Günü” için özel olarak hazırlanan bu ürünün içerisindeki belli başlı bileşenler ise Fransız votkası, konyak, çilek, liçi, tutku meyvesi (mor granadila) ve gül olarak belirtilmiş. Oldukça hoş bir tadı olan, yani olduğu söylenen içki hem içeriği hem de şişesi ile Sevgililer Günü kutlamaları için mükemmel görünüyor.

9 Imperial Collection Super Premium Votka

2.400 Dolar

Imperial Collection Super Premium VotkaDünyanın en pahalı votkalarından bir tanesi de 2.400 dolar değerindeki Imperial Collection Super Premium isimli votka. Zaten ürünün ne kadar ayrıcalıklı ve kaliteli olduğunu isminden de anlayabilirsiniz. Tekerlekleri olan ve altın renkli yumurta şeklinde bir araba biçiminde tasarlanıp şık bir sunumla karşımıza çıkan votka, yüksek fiyatını içeriğinden çok dış tasarımına borçlu! Bunu hepimiz açıkça görüyoruz. Sonuçta ürünün şık saklama kabı, zahmetli bir çalışma ve el işçiliği neticesinde üretildiği için bu kadar değerli.

8 Stoli Elit: Himalayan Edition

3.000 Dolar

Stoli Elit: Himalayan Edition3.000 dolar değerindeki Stoli Elit: Himalayan Edition ise hem içerik hem de tasarım yönüyle dikkat çekici özelliklere sahip. Himalaya Dağları’nın yeraltı su rezervlerinden elde edilmiş saf su ile üretilen votka, Rusya’nın kış buğdayı ile birlikte harmanlanmış. Tabi ki ortaya da enfes bir lezzet çıkmış. Cam üfleme sanatıyla yapılmış bir şişe içerisinde sunulan ürün, altın kaplama buz kıracağıyla birlikte geliyor. Bu buz kıracağının, Temel İçgüdü’deki buz kıracağından çok daha fazla ilgi gördüğünden ve göreceğinden kuşkunuz olmasın.

7 Iordanov Votka

4.353 Dolar

Iordanov VotkaListemizin bir diğer ürünü ise 4.353 dolar değerindeki Iordanov Votka. Bileşenleri arasında Kuzey Avrupa’nın uzak bölgelerinden biri olan Wasser Water’den elde edilmiş zengin suların votkada kullanılmasının, göze en çok çarpan özellik olduğunu söyleyebilirim. Şişesinin üzerinde tam 14.000 adet swarovski taşının olması da tabi ki votkayı bir kat daha değerli yapan diğer özellik.

6 Swarovski Taşlı OVAL Votka

6.922 Dolar

Swarovski Taşlı OVAL VotkaGörünen o ki votka şişelerinin üzerinde swarovski taşı kullanmak, son zamanlarda epey popüler olmuş. Zira listemizin 6. sırasında yer alan OVAL Votka da ışıldayan kristal taşlı şişesiyle göze çarpıyor. 6.922 dolar değerindeki bu içki, dünyaca ün kazanmış OVAL isimli firmanın imzasını taşıyor ve şişesi de üreticisi kadar özel tasarlanmış. Yalnızca dünyanın en iyi gece kulüplerinde bulunabilen lüks içki, şişesinin üzerinde tam 7.000 adet swarovski taşıyor.

5 Belver Bears

7.240 Dolar

Belver BearsDünyanın en pahalı votkaları arasında en ilginç isme sahip olan Belver Bears ise 7.240 dolarlık fiyatıyla karşımıza çıkıyor. Jean-Roch imzası taşıyan Belver Bears, aslında Fransa’da yapılacak Cannes Film Festivali’ne katılacak seçkin misafirlere ikram edilmek üzere tasarlanmış. Ürünün ismiyle uyum içerisinde, sevimli bir ayı şeklinde tasarlanmış olması da oldukça ilginç. Yine de limitli sayıda üretilen bu içki, dünyanın en pahalı votkaları arasında olmayı kesinlikle hak ediyor.

4 Russo-Baltique Votka

740.000 Dolar

Russo-Baltique Votka“Yok artık, 740.000 dolarlık votka mı olurmuş!” diye düşünüyorsanız, haklısınız. Çünkü ben de aynı kanıdayım. Ancak konu dünyanın en pahalıları olunca, böyle uçuk fiyatlarla karşılaşmak oldukça normal. Ayrıca bu ücretin sadece bir başlangıç olduğunu unutmayın ki birazdan göreceğiniz fiyatlara hazırlıklı olun. Sonuçta, Russo-Baltique Votka’nın fiyatını kalitesine ve uzun geçmişine borçlu olduğunu içtenlikle söyleyebiliriz.

3 DIVA Premium Votka

1 Milyon Dolar

DIVA Premium VotkaListemizin 3. sırasında yer alan ürünse tam 1 milyon değerindeki DIVA Premium Votka. Doğal kaynak suyu ile üretilen ve buzun içinden süzülerek arıtılan votkanın şişesi de oldukça ilgi çekici. Yalnızca milyonerlerin satın alabileceği içkinin üzeri, elmas ve daha birçok değerli taş ile donatılmış.

2 Russo-Baltique Votka

1.35 Milyon Dolar

Russo-Baltique VotkaRusya’nın ilk otomobil üreticilerinden biri olan Russo-Baltique’nin araçlarından ilham alınarak tasarlanan votka ise tam 1.35 milyon dolar değerinde. Rus imparatorluk sembolü kartal figürü ile dikkat çeken şık şişe, altın ve elmaslarla tasarlanmış. Diğer taraftan Rus Kraliyet Ailesi, iş adamları, soylular gibi seçkin sınıf için tasarlanan içki, fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor.

1 Billionaire Votka

3.7 Milyon Dolar

Billionaire Votkaİşte karşınızda dünyanın en pahalı votkası, Billionaire Votka! Tam 3.7 milyon dolarlık fiyatıyla, duyan hemen herkesin üzerinde küçük bir şok etkisi yaratan ürün, gerçekten çok etkileyici. Tadıyla kişiye inanılmaz bir keyif verdiğini düşündüğümüz votkanın şişesi de ünlü dizaynır Leon Verres tarafından tasarlanmış. 3.000 adet swarovski taşı ile donatılan şişenin 5 litrelik hacmi olduğunu da belirtelim. Kristal berraklığında saf su ve birinci sınıf bileşenler kullanılarak üretilen votka, tabi olarak yalnızca seçkin kulüplerde ve restoranlarda bulunuyor. Ki zaten bu votkayı alabilecek kadar zengin bir milyonerin, küçük bir markete girip “Bir Billionaire Votka, lütfen” diyeceğini zannetmiyorum.

Bizim paraya kıyıp da 100 lira veremediğimiz içkiler, sizin de gördüğünüz gibi hiç mi hiç pahalı değil. Siz de alkol kullanmayı seven biriyseniz, 100 liralık votkalardan sonra bu içkilerin tadının nasıl olduğunu ölesiye merak ediyor olmalısınız! Haklısınız da çünkü alkol kullanmayan meraklı bir tadımcının bile binlerce hatta milyonlarca dolar değerindeki bu içkilere hayır diyebileceğini sanmıyorum. Abartıyor muyum, dersiniz? Denemesi 3.7 milyon dolar! Bu arada merak ettim, en beğendiğiniz şişe tasarımı hangi votka markasına ait?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.