Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Pahalı 7 Şampanya Markası

Şöyle yıllara meydan okumuş, tadına doyulmayan bir şampanyaya kim hayır diyebilir ki? İşte dünyanın en pahalı şampanya markaları...
En Pahalı 7 Şampanya Markası
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Şampanya kimilerine göre gösterişin ve asaletin; buna paralel olarak da kutlamaların en gözde içkisidir. Kraliyet aileleri ve milyonerlerin katıldıkları törenlerin simgesi haline gelmiştir. Çoğu insan şampanyanın markasını prestij olarak görmektedir. Bu nedenle, şampanya aklınıza gelebilecek en pahalı içkilerden biridir.

Şampanya markalarının çoğu Fransa’da üretilmektedir. Şampanya, üzümün son fermantasyonudur ve en iyi tadı elde etmek için uygun işlem yapılması oldukça önemlidir. Oldukça pahalı olan bu markalar hangileri ve o markaları diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir isterseniz hep birlikte göz atalım.

İşte sizlere en pahalı 7 şampanya markası:

7 The Krug Clos d’Ambonnay

3.500 Dolar

The Krug Clos d’Ambonnay3.500 dolar fiyat etiketi olan şampanya markası, Krug şirketi tarafından üretilmiştir. Şampanya, tüm köpüklü şarapların efendisidir. Ünlü marka kırmızı şarap üzümleri kullanılarak üretilmiştir ve kendine birçok insanı hayran bırakmıştır. Fiyat etiketi, şampanyayı geri sayımın yedinci sırasına yerleştirmiştir.

6 Perrier-Jouet Champagne

6.485 Dolar

Perrier-Jouet ChampagneAltıncı en pahalı şampanya markası 6.485 dolar maliyetinde olan Perrier-Jouet Champagne’dir. Ünlü marka belki en köpüklü şarap markası olarak listede yer almayabilir ancak; her ziyarette kesinlikle tekrar alacağınız bir tada sahiptir.

5 The Champagne Cristal Brut 1990

17.625 Dolar

The Champagne Cristal Brut 1990Champagne Cristal Brut 1990’dan tadabilmek için cebinizden tam 17.625 dolar çıkmak zorundasınız. Köpüklü şampanyalar grubuna giren bu marka, Methuselah adıyla dünya çapında ünlüdür. Şampanya yüksek fiyatı nedeniyle sınırlı sayıda üretilmektedir.

4 Krug 1928

21.000 Dolar

Krug 192821.000 dolar fiyat etiketiyle Krug 1928, en pahalı şampanya markaları listesinde 4. sırada yer almaktadır. Şampanya, dünyanın farklı yerlerinde yetiştirilen kaliteli üzümlerden imal edilmektedir. Şampanyanın tadı oldukça yumuşaktır. En göze çarpan özelliği ise hala 1938 yılında tasarlanan şişe ile satışa sunulmasıdır.

3 Dom Perignon White Gold Jeroboam

40.000 Dolar

Dom Perignon White Gold Jeroboam40.000 dolarlık fiyat etiketiyle Dom Perignon White Gold Jeroboam, listedeki pahalı şampanya markalarının üçüncüsüdür. Dom Perignon White Gold Jeroboam, köpüklü şampanyalar sınıfındadır.

2 Pernod Ricard Perrier Jouet

50.000 Dolar

Pernod Ricard Perrier JouetŞampanya, sadece 12 şişe üretilmiştir. Tanesi 50.000 dolar olan şişelerin her biri egzotik ve güzel tada sahiptir. Bu şampanyadan bir yudum aldığınızda farklı bir hissin sizi kaplayacağından şüpheniz olmasın.

1 Shipwrecked 1907 Heidsieck

275.000 Dolar

Shipwrecked 1907 HeidsieckShipwrecked 1907 Heidseick, 275.000 dolar fiyat etiketi ile piyasadaki en pahalı şampanya markasıdır. Shipwrecked 1907 Heidseick’in yanlışlıkla taşıma kabından okyanusa düştüğüne inanılıyor. Şampanya, 1997 yılında keşfedildi. Bir asırlık şampanyadan kim tatmak istemez ki?

Şişenin içindeki bir sıvının size 10 lüks daire fiyatına mal olacağını düşünün… Kulağa şaka gibi gelse de bu bir gerçek. Bu maliyetteki şampanyadan siz de tatmak ister miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.