Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kendi Sınıfının En Pahalı 10 Alkollü İçeceği

Viskiden şampanyaya, tekiladan liköre kadar kendi sınıfının en pahalı içkileri hangisi diye araştırdık. İşte karşımıza çıkan isimler ve merak edilen detaylar:
Kendi Sınıfının En Pahalı 10 Alkollü İçeceği
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İnsanların alkolü sevmesi, yüz yıllardır kendini korumuş bir duygu. Bazen bir kutlamaya, bazen hüzünlü bir ana, bazense özel bir gecenin en gözde parçası olmuşlardır.

Lüks bir kutlamaya gittiğimizde bizleri oldukça pahalı içkiler karşılayabilir ya da tek başınıza içmeye karar verdiğinizde size ekonomik gelecek alkolleri tercih edebilirsiniz. Bazı içki çeşitlerinin fiyatları dudak uçuklatacak cinsten olabiliyor. Hatta ve hatta bir servet değerinde olan oldukça nadir ürünler de olabilir. İçkiye servet yatırmak şaşırtıcı bir olay gibi dursa da zengin insanlar bu özel sıvılara gözü kapalı şekilde bir servet yatırabiliyor.

İçki meraklıları ve koleksiyoncuları gibi insanlar benzersiz ve farklı bir içki sahibi olabilmek için çaba sarf ediyor. Bu listede aklınıza gelebilecek bütün içki türlerinin kendi segmentlerindeki en pahalı 10 tanesini bulacaksınız.

İşte karşınızda kendi sınıfının en pahalı 10 alkollü içeceği:

10 Cin – Nolet Rezerve

700 Dolar

Cin - Nolet RezerveListemizde ilk içki bir cin markası! Nolet Rezerv, altın etiket ile sarılmış efsanevi bir cindir. Dünyanın tanıdığı en özel damıtılmış cinlerden biridir. Nolet Rezerv Schiedam 750 ml şişe, Hollanda yakınlarında Nolet Spirits Worldwide Nolet ailesi tarafından hazırlanmıştır. Aile 1691 yılından bu yana cin üretiyor, bu yüzden oldukça eski geçmişleri vardır. Aile ayrıca popüler ve pahalı votka markası Ketel’in de sahibidir. Rezerve altın renktedir ve safran içerir.

9 Bira – Samuel Adams Ütopias

900 Dolar

Bira - Samuel Adams ÜtopiasNail Brewing’s Antarctic Nail Ale, açık artırmada 800 dolara satılınca en pahalı bira olmuştu. Ancak Samuel Adams Ütopias’ın bir şişesi 900 dolara ebay’da satıldı ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girerek tacı eline aldı. İnanılmaz bira özel bakır şişeye sahiptir ve malzemeleri arasında şerbetçi otunun 4 türünü içerir. Karışım yarım yıl boyunca şarap fıçılarında olgunlaştırıldı. Sadece 3.000 adet şişenin üretildiği iddia ediliyor.

8 Rom – 1940 Wray and Nephew Jamaican Rom

51.000 Dolar

Rom – 1940 Wray and Nephew Jamaican RomŞeker kamışının damıtılması ve ardından suyla karıştırılmasıyla oluşan rom, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. Aslında korsan filmlerini beğeniyle izlerken gördüğümüz içki dolu fıçılar rom fıçılarıdır. Bu özel içki oluşturulurken bekletilme sürecinde meşe fıçıları kullanılır. Burada gördüğünüz şişeden ise geriye sadece 4 adet kalmıştır. Dilerseniz bu özel rom hakkındaki diğer özelliklere sizler için derlediğimiz başka bir yazımızda incelebilirsiniz.

Dünyanın En Pahalı 10 Romu için burayı tıklayın!

7 Beyaz Şarap – 1811 Château d’Yquem

117.000 Dolar

Beyaz Şarap - 1811 Château d'Yquem1811 Château d’Yquem şimdiye kadar satılan en pahalı beyaz şaraptır ve 200 yıldan eskidir. Bu şarap, Fransız koleksiyoncu Vanneque tarafından satın alındı. İçki, tam 200 yıl önce şişelenmiş ve 2011 yılında satılarak, en pahalı beyaz şarap rekorunu kırmıştır. 1787 eski beyaz şarap ise 56.000 dolara satıldı. Her iki şişe de Antik Şarap Şirketi tarafından satışa sunulmuştur.

6 Kırmızı Şarap – 1947 Cheval-Blanc Bordeaux

304.375 Dolar

Kırmızı Şarap - 1947 Cheval-Blanc Bordeaux1947 Cheval-Blanc Bordeaux 2010 yılında 304.375 dolara özel bir koleksiyoncuya Sotheby açık artırmasında satıldı. 1947 Cheval-Blanc Bordeaux, Saint-Emilion Vintage İmparatorluğuna ait bilinen tek şişedir.

Şarap lüks davetlerin en gözde içkilerinden birisi olmayı başarmıştır her zaman. Bu özel türün daha fazlasını merak ediyorsanız, Dünyanın En Pahalı 10 Şarabı için burayı tıklayın.

5 Votka – Diva Vodka

1.060 Milyon Dolar

Votka - Diva VodkaDiva Votka İskoçya dışında Blackwood Distillers tarafından üretilir. Votkanın içinde 48 elmas ve diğer değerli taşlar var. Bu nedenle votka, oldukça yüksek fiyata satılmıştır.

4 Tekila – Tequila Ley 925 La Ley del Diamante

1.547.880 Dolar

Tekila - Tequila Ley 925 La Ley del DiamanteLey 925 La Ley del Diamante, oldukça lüks şişeye sahip olan başka bir içkidir. Deniz kabuğuna benzeyen şişe, % 100 sabır otundan yapılmıştır. 3, 6 veya 9 yıl bekletilerek hazırlanır. 32 Meksikalı usta tekilayı özel olarak şişelemiştir. Şişe üzerinde 6.000 sertifikalı elmas saf platin üzerine işlenmiştir.

3 Konyak – Henri IV Konyak Grande Champagne

1.946.617 Dolar

Konyak - Henri IV Konyak Grande ChampagneEn pahalı tekilaya sahip olan Ley 925 şirketi, bu likörü üretti. Dudognon miras konyağı, 1776 yılından bu yana üretiliyor. Diamond Sterling şişe; 24 ayar altın, platin ve 6.500 elmas kullanılarak yapılmıştır. Deniz kabuğuna benzer tasarımı, elmaslar ile tanınmış usta kuyumcu Jose Davalos tarafından hazırlanmıştır.

2 Viski- Isabella’s Islay

6.2 Milyon Dolar

Viski- Isabella’s IslayMalt viski olması nedeniyle bu listede olan Isabella’s Islay, 8.500 elmas ve 300 yakut ile kaplı bir şişede sunuldu. Şişe, saf olan İngiliz kristalinden yapılmıştır. Viski, şişesiyle bolca anılır. Enpahalı viski olarak karşımıza çıkan Isabella’s Islay 6.2 milyon dolara satılmıştır.

Isabella bu tür pahalı şişe tasarımlarına sadece bir örnek, daha fazlasını merk ediyorsanız:

Dünyanın En Phalı 10 Viski Şişesi için burayı tıklayın!

1 Likör – D’Amalfi Limoncello

44 Milyon Dolar

Likör - D'Amalfi LimoncelloLuxury Beverage Şirketi, dünyanın en pahalı lüks içeceği Isabella Islay’i üretti. İçkinin halka tanıtımından birkaç gün sonra, Liverpool merkezli Stuart Hughes ve İtalyan damıtım şirketi Antica Distilleria Russo ile birlikte çalışmaya başladı. Bu dev takımın çalışmasıyla, D’Amalfi Limoncello Supreme üretildi. Şişe toplam 13 karat üç tek kesim kusursuz elmas ve dünyanın en nadide elmasından biri olan 18.5 karatlık tek elmasa sahiptir. Likör; fermente limonu, şeker ve alkolden elde edilir.

Ömrünüz boyunca her gün alkol alsanız dahi ödediğiniz para, burada bulunan bir şişe içkinin yakınından bile geçmeyebilir. Bu listede sarhoş olmak istiyorsanız sanırım 1 milyon dolar size yetmeyecek. Tatma fırsatınız olsa, listemizdeki hangi içkiyi tercih ederdiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın