Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Online Alışverişin Dev İsmi Amazon’da Satışa Sunulan En Pahalı 10 Ürün

Pahalı ürünlerin online alışveriş sitelerinde satılmasına pek alışkın değilseniz birazdan göreceğiniz Amazon ürünleri sizi biraz şaşırtabilir.
Online Alışverişin Dev İsmi Amazon’da Satışa Sunulan En Pahalı 10 Ürün
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Alışveriş, şekil itibariyle eskiye nazaran epey değişti. Başlangıçta ihtiyaca göre takas yöntemiyle yapılan bu eylemin geldiği nokta, hepimizi hayrete düşürüyor. Paranın bulunması, kredi kartları, internet dünyası derken; artık parmağınızı bile kıpırdatmadan dünyanın öbür ucundaki beğendiğiniz ürünü bir tıkla ayağınıza kadar getirtebiliyorsunuz. Tabi ki bu da hepimizin müptelası olduğu internet siteleri sayesinde gerçekleşiyor.

İnternetten alışveriş felsefesini dünyaya yayan ve tanıtan bir siteyi ziyaret edeceğiz bugün sizinle. Dünyanın en büyük nehirlerinden biri olan Amazon’dan ismini alan site, 1994 yılından beri hayatımızda. Sitenin ilk başlarda sadece kitap satmak üzere tasarlanması ise oldukça ilginç. İnternetin zamanla her kapıdan içeriye girmesi ve firmaya olan ilginin artması, kuşku yok ki onlara ürün portföyünü genişletme gereksinimi hissettirdi. Elektronik kitap trendini dünyaya yayan site, ülkemizde de sevilerek tercih ediliyor.

Sitenin logosunu daha önce görenler anımsayacaktır. Amazon yazısının alt kısmında a harfinden z harfine doğru uzanan ve gülen bir suratı anımsatan sarı çizgi yer alır. Akıllıca tasarlanmış olan logo aynı zamanda gizli bir mesajla ziyaretçilerine; “burada aradığınız A’dan Z’ye her şeyi bulabilirsiniz,” mesajı verir. Sitede sadece değeri birkaç lira olan ürünler satılmıyor elbette. Milyon liralık servete eşdeğer objeler de yer alıyor. İşte bugün bu ürünlere göz atacağız. Kısacası sitenin bugüne kadar satmış olduğu en pahalı 10 ürüne. İşte başlıyoruz…

Huzurlarınızda günde milyonlarca ürün satan web sitesi Amazon’da satışa sunulan en pahalı 10 ürün:

10 Mickey Mantle’nin İmzalı Kart Seti

90.909 Dolar

Mickey Mantle'nin İmzalı Kart SetiEn iyi ve en pahalı beysbol kartlarından biri olan bu ürünü, orijinallik belgesi ile birlikte Amazon’da bulabilirsiniz. Açık arttırmalarda satılan diğer spor hatıralarına göre bu set oldukça özeldir. Dört efsanevi oyuncunun bir arada olduğu ve muhemelen “Going, Going, Gone” başlığı ile karşınıza gelecek bu imzalı set sadece 90.909 dolardır. Mickey Mantle imzalı kart setinin, Amazon’dan satın alabileceğiniz en pahalı eşyalardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

9 Lladro Niagara Avize

120 Bin Dolar

Lladro Niagara AvizeŞirketin her parçasında titizlik ile çalıştığı, porselen malzemelerden oluşmuş bu el yapımı avizeye Amazon üzerinden sahip olabilirsiniz. Tabi ki 120 bin dolarlık değerini de unutmayınız. Avizeyi tasarlayan şirketin her ürünü, zor bir sanatsal işlemin sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Llandro imzalı ürünler birçok kez de kalite kontrolünden geçirilerek servis edilir. Bu testi geçemeyenler ise hemen imha edilir. Bu adamların tasarladıkları ürünler üzerinde nasıl titizlikle çalıştıklarının sizler de farkına varmışsınızdır. Bu avize değerli tavanlarınız ile kusursuz bir uyum sağlayacaktır.

8 Doğal İşlenmemiş Yakut

123.420 Dolar

Doğal İşlenmemiş YakutSitenin mücevherler kategorisine baktığınız zaman, en pahalı yakutlardan bir tanesini bulacaksınız. İşlenmemiş yakut, doğal olduğu kadar; laboratuarda üretilen diğer değerli taşlar ile hiçbir benzerlik taşımıyor.Tanzanya’dan gelen ve 5.1 karat ağırlığındaki bu parça, 123.420 dolara Amazon’un web sitesi üzerinde alıcısını bekliyor.

Canlı renk yoğunluğu ve oval şeklinin yanı sıra mükemmel bir netliğe sahip olan yakut, türlerinin arasında en nadir olanlardan bir tanesidir. Doğal Safir Şirketi’nin satışa koymuş olduğu bu yakut, yine aynı şirket tarafından alıcısına ulaştırılıyor. Ne dersiniz, böyle bir yakuta 123.420 dolar öder miydiniz?

DÜNYANIN EN PAHALI 10 ELMAS KOLYESİ İÇİN TIKLAYIN.

7 26 Buz Hokeyi Forması

181.820 Dolar

26 Buz Hokeyi FormasıBir sonraki ürünümüz başka kategoride bir eşya. NHL’in en büyük yıldızlarına ait sadece 26 adet olan bu forma, en iyi spor hatıra ürünlerinden birisidir. Bu özelliğinin yanı sıra, formaların her biri oyuncuların imzalarını da taşımaktadır. Satıcısı Kariyer Forma Koleksiyonu’nu oldukça elit bir ürün serisi olarak açıklamaktadır. Autograph Authentic tarafından özel olarak üretilmiştir.

Bu formaların her birinde hokey salonundaki ünlü oyuncuların kariyerleri boyunca elde ettikleri başarılar, kayıtlar ve kariyer istatistikleri de bulunuyor. Kariyer formaları, üzerlerine işlenmiş baskı numaraları ile sınırlı sayıda üretilmiştir. Formaların her biri oyuncular tarafından imzalanmış ve baskı numaraları ile eşleşen orijinallik sertifikaları da bulunmaktadır.

6 Beyaz Altın Kaplama Paslanmaz Çelikten Medusa Kemer Tokası

295 Bin Dolar + 4.99 Dolar Kargo

Beyaz Altın Kaplama Paslanmaz Çelikten Medusa Kemer TokasıBeyaz altın kaplama, paslanmaz çelikten üretilen Medusa kemer tokası, Amazon’da görüntülenen bir başka öğedir. 14 ayar saf altın kaplama kemer tokası, rakipsiz bir kalibre ile kusursuz bir tasarımdır. Sevdikleriniz için mükemmel bir hediye olacak bu toka, sadece Master Of Bling tarafından satışa sunulmaktadır.

DÜNYANIN EN PAHALI KEMER TOKASI İÇİN TIKLAYIN.

5 1937 O-Pee-Chee Beysbol Seti

318.185 Dolar

1937 O-Pee-Chee Beysbol SetiYaklaşık 320 bin dolar değerinde olan bu set, Amazon’da karşılaşabileceğiniz başka bir hatıra eşyasıdır. Koleksiyoncular arasında, özellikle de hokey hayranı olanlar için O-Pee-Chee adı Kanada’nın simgesidir. O-Pee-Chee beysbol kartları koleksiyonlar arasında zengin bir tarihe sahiptir, hatta en büyük özelliklerinden bir tanesi de budur.

İki kart şirketi O-Pee-Chee’nin beysbol tarihinin benzer tasarımlarını paylaştığı için; O-Pee-Chee, Topps firması ile oldukça fazla ilişkilendirilir. Kartın ön kısmı, 1934-36 sezonun bir karışımı gibidir ve 1934 Goudey setini de Amerika Birleşik Devletleri’nde bulabilirsiniz. Birden bire ünlenmiş bu kartların boyutu 2 tam 15/16’dan 2 tam 5/8 inç boyutlarındadır. Kartların arkasında, üst kısmında İngilizce ve alt kısmında Fransızca olmak üzere oyuncuların kısa biyografileri yer almaktadır.

Joe DiMaggio, Bob Feller ve Hank Greenber gibi süper starlar da 40 adet O-Pee-Chee beysbol kartının arasında bulunuyor. Bütün oyuncular Amerikan Ligi’nde yer alıyor. Bazıları bir sonraki Ulusal Lig seti için planlar olup olmadığını düşünse de bu durum asla hayata geçirilmedi.

DÜNYANIN EN PAHALI 2 POSTA PULU İÇİN TIKLAYIN.

4 William Barclay “Bat” Masterson Tarafından İmzalı ve Açıklamalı Elyazması

475 Bin Dolar

William Barclay "Bat" Masterson Tarafından İmzalı ve Açıklamalı ElyazmasıWilliam Barclay “Bat” Masterson’ın kim olduğunu bilmeyenler için açıklayalım. Masterson; ordu izcisi, kumarbaz, Dodge City kanun adamı, New York Morning Telegraph için spor editörü ve köşe yazarı, ayrıca da bir bufalo avcısı olarak bilinen Eski Batı Amerika’sının bir sembolüdür.

Şimdi onun ayrıca kitaplar yayımladığını da öğrendiniz. Kitabı Dodge City, Kovboy Başkenti, 1913 yılında yayımlanmadan önce incelemeye alındı. Yazar Robert M. Write, bazı sayfaları incelemesi için Masterson’a gönderdi. Bat birkaç düzeltme yaptı ve tam adıyla taslağı imzaladı. Bu eşyanın değerli olmasının en önemli sebebi de Masterson’ın nadiren tam adıyla imzasını atmasıydı. Şimdilerde ise bu yazı Amazon web sitesinde neredeyse yarım milyon dolar değerinde alıcısını bekliyor.

ŞİMDİYE KADAR SATILAN DÜNYANIN EN PAHALI KİTAPLARI İÇİN TIKLAYIN.

3 1907 Kızılderili On Dolarlık Madeni Parası

624.800 Dolar

1907 Kızılderili On Dolarlık Madeni ParasıAmazon’da 624.800 dolar ile 1907 yılına ait Kızılderili 10 dolarlık madeni parası, listemizde üçüncü sırada yer alıyor. Görünüşe göre bu paralar ile karşılaşmak oldukça zor olduğu için yüksek bir değere sahip. Orijinallik onayına sahip bu madeni para, yüksek kaliteli olarak belirtilmiştir. Ayrıca, kargosu da ücretsizdir.

Amazon listelerinde bu para ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Bu nedenle Kızılderili parası hakkındaki tüm bilgiler bundan ibaret. Aslında, kategori içerisinde benzer değerlere sahip birkaç altın sikke daha bulunuyordu; ancak listemizi daha ilginç hale getirmek için bu eşyanın daha uygun olacağını düşündük.

DÜNYANIN EN DEĞERLİ 10 BOZUK PARASI İÇİN TIKLAYIN.

2 1932 “Old Dark House” Filminin Posteri

750 Bin Dolar

1932 "Old Dark House" Filminin PosteriEn pahalı film posterlerinden bir tanesi olan Old Dark House filminin posteri Amazon’da 750 bin dolarlık satış fiyatı ile listelenmektedir. Bu film afişi, Frankenstein ve Dracula posterlerinden daha pahalıdır. 27 x 41’lik yaprak boyutu ile James Whale’nin klasik evrensel koku filmi posteri inanılmaz derecede nadirdir.

Boris Karloff, Melvin Douglas, Gloria Stuart, Charles Laughton, Lilian Bond, Ernest Thesiger gibi filmin yıldızlarını daha da fazla ortaya çıkarmıştır. Bu poster, oldukça parlak ve canlı renklerin kullanıldığı 83 yıllık inanılmaz bir sanat eseridir. Bu inanılmaz derecede nadir kağıt, sadece bilinen iki örnekten bir tanesidir ve diğerinden çok daha iyi durumdadır.

1 1932 Freaks (Hilkat Garibeleri) Filminin Posteri

850 Bin Dolar

1932 Freaks (Hilkat Garibeleri) Filminin PosteriAmazon’da satışa sunulan en pahalı eşya 1932 Freaks filmi için hazırlanmış bir posterdir. 850 bin dolarlık fiyatı ile Amazon’da listelenen eser, bugüne kadar ki en pahalı film posteri unvanını da elinde bulunduruyor. Aetro, Goldwyn, Mayer resminin bulunduğu bu poster; 27×41 boyutları ile orijinal tarzda bilinen Tod Browning’in 1932 korku filmine ait tek basılı görseldir. Bu filmi efsane Tod Browning yönetmiştir ve posteri de 83 yaşındadır.

1994 yılında Jeff Bezos tarafından Amerika’da kurulan Amazon’un en pahalı ürünler listesine birlikte göz attık. Bu listeyi hazırlarken oldukça şaşırdığımızı da itiraf etmeliyim. Örneğin film afişlerinin değeri beni fazlasıyla şaşırttı. Sizleri en çok şaşırtan ya da hoşunuza giden ürün hangisiydi? Amazon’da satışa sunulan en pahalı ürünler hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınız ile birlikte bizlerle paylaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.