Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zenginliğin Sembolü 8 Lüks Ürün

Sizler için hazırladığımız listede ise zenginliğin göstergesi olan lüks ürünleri bulacaksınız.
Zenginliğin Sembolü 8 Lüks Ürün
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yaşam tarzı olarak gösteriş ve lüksü sevdiğimiz kesin. Tarih boyunca tüm medeniyetler mimarileriyle, saray hayatlarıyla, sürdükleri saltanatla bunun örneklerini gösterdiler. Günümüzde bakış açısı biraz değişse de lükse olan tutku hep aynı kaldı. Görselliği hoşumuza gitmese de arması lüksü yansıtıyor diye taşıdığımız olmuştur bir ürünü. Ya da sadece markasına oldukça fazla para harcamayı göze almışızdır.

Lükse olan tutku, sadece pahalı yatlar, evler, arabalarla da sınırlı kalmıyor. Günlük kullanım eşyaları ya da kullan at tarzında üretilen bir çok ürün, pahalı madenlerle süslenip servet değerindeki fiyatlarıyla karşımıza çıkıyor. Bizlere ne kadar saçma ya da yapılmış boşa masraf gibi görünse de bu ürünlerin birçok taliplisi var. Zenginlerin en büyük zevklerinden birisi de koleksiyonlar. Üretildiği tarihte oldukça ucuz olan ürünler, kazandıkları koleksiyon ürünü olma özelliğiyle servet değerindeki fiyat etiketleriyle satışa sunuluyor.

İşte karşınızda zenginliğin sembolü 8 lüks ürün:

8 Henri Jayer Richesbourg Grand Cru Şarap

Şişesi 16.671 Dolar

Henri Jayer Richesbourg Grand Cru ŞarapChâteau Lafite 1787’nin bir şişesi 1985 yılında, 156.450 dolara satıldı. Bu nedenle listemizde bulunan ürünle karşılaştırıldığında Henri Jayer Richesbourg Grand Cru makul fiyatlı görünebilir. Bu şarap arkadaşlarınızla yiyeceğiniz bir yemekte, etrafa güzel bir izlenim vermek için kesinlikle harika bir seçimdir. Şarabın tadı yüce olarak tarif edilmiştir. Özel günler için mahzende bir kaç şişe bulundurmanızda fayda var.

İçkiler içinde özel bir yeri olan şarapların en iyilerini merak ediyorsanız, Dünyanın En Pahalı 10 Şarabı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

7 Entropia Universe’den Sanal Gezegen Satın Alma

1 Milyon Dolar

Entropia Universe’den Sanal Gezegen Satın AlmaZenginliğinizi göstermenin bir başka yolunun da sanal bir gezegene sahip olmak olduğunu biliyor muydunuz? Yaklaşık 5.000 dolara sanal dünyada arazi yatırımı yapmak mümkün, ama gerçekten gezegende kendi imparatorluğunuzu kurmak istiyorsanız, bu çok daha fazla yatırım gerektirir. Böyle bir yatırım kesinlikle arkadaşlarınızı etkilemede etkili olacaktır. Ayrıca, Entropia Universe oyununa yaptığınız bu yatırım, ilerde size daha karlı bir şekilde dönebilir.

6 Moller Skycar M400

3.5 Milyon Dolar

Moller Skycar M400Moller Skycar M400, uçan araba ile insanları etkilemek için biraz beklemeniz gerekiyor. Bu uçan arabalar birkaç yıl sonra üretime geçecek. Eğer bu şaşırtıcı aracına sahip ilk kişi siz olmak istiyorsanız, 3.5 milyon dolar üzerinde ödemeniz gerekecektir. Ancak birkaç yıl sonra yaklaşık 500.000 dolara kadar düşeceği tahmin ediliyor. Uçan araba, 4 yolcu taşıyabilme ve saatte 563 kilometre hıza kadar ulaşabilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca M400 LS ile yakıt ikmaline gerek kalmadan 1.207 kilometre gidebilirsiniz.

5 Lamborghini Veneno Roadster

4.5 Milyon Dolar

Lamborghini Veneno RoadsterLamborghini Veneno Roadster, inanılmaz bir araçtır. Bu abraya sahip olan bir kişinin çevresinde dikkat çekmemesine imkan yok. Veneno Roadster sadece 2.9 saniyede 0’dan 120 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor. Araç saatte de 354 kilometre hıza çıkmaktadır. Bu özel tasarlanmış araba ile gittiğiniz her yerde gözleri üzerinize çekeceğinizden emin olabilirsiniz.

Lamborghini otomobil sektöründe gerçekten özel bir yer tutar. Bu lüks markanın diğer araçlarını merak ediyorsanız Şimdiye Kadar Üretilen En Pahalı 10 Lamborghini Modeli isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

4 Gold Calibre 89 Patek Philippe

5.12 Milyon Dolar

Gold Calibre 89 Patek Philippe5 milyondan fazla harcama yapabilmek için oldukça zengin olmanız gerekli. Bu kronometre son derece iyi tasarlanmıştır ve gezegendeki en karmaşık kronometre olması ile ünlüdür. Aynı zamanda bir sanat eseridir. Dünyada sadece 4 tane bulunuyor. Özel saatin değerinin gelecekte artması muhtemel. Yani bu saati satın almanın, bir yatırım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Petek markası gerçek anlamda zenginliğin bir başka ifadesidir. Bu Lüks saat markasının diğer modellerine En Pahalı 10 Patek Philippe Saati isimli yazımızdan göz atabilirsiniz.

3 Tibetli Mastif

5.000 -1.5 Milyon Dolar

Tibetli MastifBir evcil hayvan sahibi olmak dışarıdan iyi kalpli bir insan izlenimi verir. Tibetli Mastiff satın alarak, ayrıca köpek ırklarına karşı tutkunuzu da gösterebilirsiniz. Bu cins, evleri ve hayvanlarınızı koruyacak Asya Kıtası’na ait en iyi cinslerden biridir. Nesillerdir varlığını sürdüren ırk, Tibet’teki rahiplerin reenkarnasyonu olarak kabul edilir. Tibetli Mastiff son yıllarda ultra zenginlerin tercihi haline gelmiştir. Oldukça yüksek satış fiyatları ile karşımıza çıkıyorlar.

Dost canlısı bu hayvanların diğer ırklarını ve fiyatlarını merak ediyorsanız Dünyanın En Pahalı 10 Köpek Irkı isimli yazımızdan göz atabilirsiniz.

2 Gulfstream III

7 Milyon Dolar

Gulfstream IIIKendi özel jetinizi satın alma zamanının geldiğine mi inanıyorsunuz. Gulfstream III’e sahip olmak, zenginlerin arasında bile sizi ayrıcalıklı kılar. Gulfstream III farklı modellere sahip, ama hepsi lükstür. Bu araç güvenlik ve konforu aynı anda sağlamak için tasarlandı. Dünyada bu jetten sadece 206 adet vardır ve hepsi 80’li yıllarda inşa edilmiştir.

Jet 19 yolcu taşıyabilir ve saatte 926 kilometre hızla seyahat edebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca Gulfstream III ile yakıt ikmaline gerek kalmadan 6.759 kilometre yolculuk yapmak mümkün olacaktır.

Dünyanın en zenginlerine hitap eden bu özel aracın diğer modellerini öğrenmek için, Dünyanın En Lüks 10 Özel Jeti isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

1 Stradivarius Keman

10 Milyon Dolar

Stradivarius Keman17. veya 18. Yüzyılda yapılmış ve o zamandan beri enstrüman sesi aynı kalitede kalan kemanlardan birini satın aldığınızda, kesinlikle tüm müzisyen arkadaşlarınızı etkileyeceksiniz. Ayrıca, bu kemanın değerinin ileride artması muhtemeldir. Koleksiyon ürünü olarak ilerisi için oldukça iyi bir yatırım olabilir.

Lüks yaşam gösterme sembolü, bir şeye ne kadar fazla para ödediğinizle alakalıdır. Dikkat ederseniz maliyeti daha düşük bir ürüne vereceğiniz milyonlarca dolar, daha çok ilgi çekiyor. Bu harcamalar hakkında siz ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.