Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Snapchat Filtrelerini YouTube ve Twitch Yayıncılarının Kullanımına Sunuyor

Popüler sosyal medya uygulamalarından Snapchat, binlerce yüz filtresini YouTube ve Twitch platformlarındaki yayıncıların hizmetine sunuyor.
Snapchat Filtrelerini YouTube ve Twitch Yayıncılarının Kullanımına Sunuyor
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İlk çıktığı dönem fırtına gibi esen Snapchat uygulaması, Instagram’ın hızla yaygınlaşması ile beraber her geçen gün kan kaybediyor. Şirketin geçtiğimiz günlerde önde gelen yöneticilerinden biri istifa etmiş ve hisselerinde büyük düşüş yaşanmıştı. Ancak şirket buna rağmen yeni uygulamalarını tanıtmaktan geri kalmıyor.

Instagram’a karşı ayakta durmaya çalışan Snapchat, yeni bir masaüstü uygulaması geliştirdiğini duyurdu. Şirket kendisini sosyal medya uygulaması yerine kamera uygulaması olarak tanımlıyor. Bu alanda bugüne kadar geliştirdiği 250 binden fazla yüz filtresi milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Filtreler için artık masaüstü dönemi başlıyor.

YouTube ve Twitch’e Snapchat Filtreleri Geliyor

YouTube ve Twitch’e Snapchat Filtreleri Geliyor

Popüler uygulamanın geliştiricileri Snap Camera adından Windows ve Mac kullanıcıları için yeni bir uygulama tanıttı. Yeni uygulama sayesinde bilgisayar kullanıcıları, YouTube videoları ve Twitch yayınlarında Snapchat filtrelerini kullanabilecek. Yeni özellik ile Twtich ve YouTube yayınlarının çok daha eğlenceli hale gelmesi amaçlanıyor.

Snap Camera uygulamasının kullanım alanı sadece Twitch değil. Mesajlaşma ve görüntülü görüşmenin sıkça gerçekleştirdiği uygulamalardan biri olan Skype’ta da Snapchat filtrelerini kullanmak mümkün olacak. Yeni uygulamada ayrıca Twitch platformuna özel olarak PUGB, Lol, Overwatch ve World of Warcraft gibi oyunlara özel lensler geliştirilmiş.

Snap Camera Nasıl Kullanılır

Snap Camera Nasıl Kullanılır

Snap Camera uygulamasına sahip olmak isteyen kullanıcılar bu adresten uygulamayı indirebilirler. Uygulamayı kullanmak için herhangi bir Snapchat hesabı gerekmiyor. Dolayısı ile indirdiğiniz uygulamayı web kameranız ile senkronize etmek mümkün. Geriye Snapchat’in bugüne kadar geliştirdiği 250 binden fazla filtreyi kullanmak kalıyor.

Bugüne kadar oluşturulan filtrelerin toplam görüntüleme sayısının 15 milyarı geçtiği belirtiliyor. Yeni Snap Camera uygulaması ile bu görüntülemelerin çok daha fazla olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Son dönemde kan kaybeden şirket, yeni uygulamalar ile yeniden popüler günlerine dönmeyi amaçlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.