Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İki Numaralı Yöneticisi İstifa Eden Snapchat’in Hisseleri Düştü!

Snapchat’in iki numaralı yöneticisi Imran Khan’ın şirketten ayrılacağı yönündeki haberler, hisseleri düşürdü. Detaylar haberimizde;
İki Numaralı Yöneticisi İstifa Eden Snapchat’in Hisseleri Düştü!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Snapchat’in Stratejilerden Sorumlu Üst Yöneticisi Imran Khan’ın şirketten ayrılacağı yönündeki haberler hisseleri düşürdü. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bildiride, Baş Strateji Görevlisi Imran Khan’ın Snapchat bünyesinde geçirdiği 3 yılın ardından firmadan ayrılacağı aktarıldı.

Söz konusu dosyada, Imran Khan’ın şirketten ne zaman ayrılacağı konusunda kesin bir tarih verilmezken, görev ve sorumluluklarının etkili bir şekilde el değiştirmesine yardımcı olmak için geçici bir süre daha aynı pozisyonda kalacağı kaydedildi.

Imran Khan’ın personele gönderdiği mailde; “Snapchat’te yaklaşık 4 yıl süren görevimden sonra, istifa etmeye karar verdim” dediği belirtildi.

Baş Strateji Görevlisi Imran Khan Snapchat Ayrılık KararıCNBC tarafından ele geçirilen mailde Khan’ın; “Bu benim için çok zor bir karar oldu. Elveda demek için asla mükemmel bir zaman yok ama şimdi zamanın geldiğini biliyorum. Snap’in bir sonraki büyüme aşamasına kılavuzluk etmek için harika bir liderlik ekibimiz var” dediği dile getirildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderilen dosyada, Imran Khan’ın ayrılığının Snapchat’le herhangi bir anlaşmazlıktan kaynaklanmadığı bildirildi.

Baş Strateji Görevlisi Imran Khan Snapchat Ayrılık Kararı Hisseleri Düşürdü 2015’te Snap’e katılmadan önce Credit Suisse bünyesinde bir yatırım bankacısı olan Imran Khan’ın, Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın birincil halka arzında önemli rol oynadığı hatırlatıldı. İlaveten, Snapchat’in kurucusu ve CEO’sunun da ayrılık kararıyla ilgili; “Imran, işimizi geliştirmede harika bir partner oldu. Onun tüm sıkı çalışmalarını takdir ediyoruz ve ona en iyi dileklerimizi sunuyoruz” dediği söylendi.

Snapchat’in Baş Strateji Görevlisi Imran Khan’ın şirketten ayrılacağı yönündeki haberlerin hisseleri düşürmesi dikkat çekti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Imran Khan’ın ayrılık kararı Snapchat’in hisselerini ABD piyasaları açılış öncesi işlemlerde % 1.5 oranında düşürdü. Öte yandan, ilgili haberlerde şirketin hayal kırıklığı yaratan mali tablolar ve kullanıcı sayısındaki düşüş nedeniyle Wall Street’n karışık tepkileriyle karşılaştığı yazıldı. Sonuçta; Snapchat son çeyrek bilançosunda tahminleri karşılamış, fakat şirket beklenenden daha düşük gelir rehberi yayınlamıştı.

GCM Yatırım Banner
Platformdaki günlük aktif kullanıcılar, bir önceki çeyrekte 191 milyon iken son çeyrekte rakam 188 milyona düşmüştü.

Snapchat Borsada Zor Zamanlar Geçiriyor Gerçi bu durum Suudi yatırımcı El-Velid bin Talal’ı pek etkilememiş, ünlü milyarder Snapchat’e 250 milyon dolar yatırım yapmıştı. Diğer taraftan, Mirabaud Securities analisti Neil Campling’in konuya ilişkin yorumu da dikkat çekti.

Çünkü Campling; “Bay Khan’ın muhtemelen bu yıl başlarında uygulamanın yeniden tasarlanmasına gelen negatif kullanıcı istatistikleri yüzünden bir kurban olabileceğini düşünüyorum” dedi. Bununla birlikte Campling, Snapchat’in henüz reklam geliri ölçeğine ulaşmadığını vurgulayarak; “günlük aktif kullanıcı istatistiklerinde ve katılımda gelişme göstermedikçe Snap hisseleri çırpınmaya devam edecektir” şeklinde görüş bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın