Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akıl Almaz Servetlere Konan Dünyanın En Genç Varisleri

Bazıları şanslı doğar ve büyük bir servetin tek mirasçısı olur. Listemizde kondukları dev miras nedeniyle büyük bir servetin sahibi olan isimler bulunuyor.
Akıl Almaz Servetlere Konan Dünyanın En Genç Varisleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

“Mısırdaki amcanızdan size yüklü miktarda miras kaldı!” Bu ünlü repliği bir zamanların unutulmaz Yeşilçam filmlerinden hatırlarsınız. Özellikle fakir birine isabet eden bu şans, zamanla dilden dile dolaşarak halk arasında da espri konusu olmuştu. Nedense her zaman bu konular insanlara oldukça ilgici çekici gelmiştir. Kim bilir, belki varislerin beceriksiz davranışlarını konu alan eğlendirici hikayeye kanıyor, belki de sıfırdan zirveye çıkmanın özendirici tarafına aldanıyoruz. Bu durum sizleri, tabi ki de bütün mirasçılar böyledir düşüncesine sürüklemesin. Aldığı bayrağı zirveye çıkartan, mütevazi yaşamından ödün vermeyip dününü unutmayanlar da yok değil…

Aslında zengin mirasçıların birçoğu, ömürleri boyunca ailelerinin isimleriyle anılmak yerine kendi alanlarında tanınmaya çalışırlar. Babası ya da dedesi dev bir holdingin CEO’su ya da bu çağın teknolojiyle anılmasında büyük katkısı olan bir bilim adamı olabilir. Onlar için önemli olan gölgenin altından güneşe çıkıp, kendi isimleriyle anılan yeni bir sığınma alanı inşa edebilmektir. Tıpkı bugün sizlere sunacağımız genç varisler gibi. Belki bu durum hepsi için geçerli değil, ama çoğunluğun amacının bu doğrultuda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şimdi dilerseniz listemizde yer alan bu isimlere ve sahip oldukları kariyerlere birlikte göz atalım.

İşte karşınızda akıl almaz servetlere konan dünyanın en genç varisleri:

12 Edward Norton

70 Milyon Dolar

Edward NortonEdward Norton, saygın bir emlak müteahhidi olan James W. Rouse’nin torunudur. Norton, tek başına oldukça başarılı bir oyunculuk kariyerine sahiptir ve dünya çapında oldukça iyi tanınan bir isimdir. Son zamanlarda oynadığı Birdman filmi ile bir Oscar ödülü de kazanmıştır. Kendisi bu ödüle 3 kez aday gösterilmiştir.

Büyükbabası vefat ettiğinde, Norton oyunculuk kariyerine daha yeni başlamıştı. Onu çok seven büyükbabası, 70 milyon dolarlık mirasının varisi olarak da Edward Norton’u gösterdi. Sıradan verasetçilerin birçoğundan farklı olarak Norton, dedesinden kalan paraya ihtiyaç duymuyordu. Ama bu durumdan da fazlasıyla hoşnut olmuş görünüyor.

BABADAN ZENGİN 10 ÜNLÜ İSİM İÇİN TIKLAYIN.

11 Paris ve Nicky Hilton

100 Milyon Dolar

Paris ve Nicky HiltonBir parti kızı olarak oldukça iyi tanınan Paris Hilton, 2000’li yılların başlarında ünlenmişti. Hilton ayrıca, kısa süreliğine bir çiftçi gibi yaşamaya çalıştığı Simple Life adlı reality şovun da yıldızıydı. Oldukça basit görevleri bile şımarık yetiştirildiğinden dolayı eline yüzüne bulaştıran Hilton, onu seyredenleri fazlasıyla eğlendirmişti. Bu programdan sora profesyonel parti insanı ve DJ’lik yapmaya çalışmıştır, ancak son zamanlarda bu alanda bile yaşlanmaya başlamasından dolayı sahnenin dışına itilmiştir.

Paris’in küçük kız kardeşi Nicky, tartışmaya mahal vermemek için moda tasarımında kendi başına başarılı olmaya çalışmaktadır. Hilton Oteller Zinciri ise büyükbabaları Conrad Hilton tarafından kurulmuştur. Babalarının bu mirastan uzak olması oldukça kötü olmuş. Tabi aynı şeyi sevimli kardeşler için söyleyemeyeceğiz.

ÜNLÜLERİN SATIN ALDIĞI ÇILGIN OLDUĞU KADAR PAHALI OLAN 11 ÜRÜN İÇİN TIKLAYIN.

10 Athina Onassis

1 Milyar Dolar

Athina OnassisAthina Onassis, nedense insanların birçoğu tarafından çok fazla tanınmamaktadır; fakat fazlasıyla ilginç bir hayata sahiptir. Athina; İzmir, Konak, Karataş doğumlu Yunanistan’ın büyük armatörlerinden Aristotle Onassis’in torunu ve mirasını bırakabileceği tek varisidir. Ari’nin mirasının %55’i Athina’ya kaldı ve geri kalan %45’lik kısmı hayır kurumlarına bağışlandı. Athina, konkurhipik dalında rekabet ederek kendisinden oldukça söz ettirmiştir. Ayrıca, Brezilyalı ünlü profesyonel konkurhipik yarışmacısı Alvaro de Miranda Neto ile evlenip, Sao Paulo’ya taşınmıştır. Şu anda 30 yaşında olan Athina, kendisine miras kaldığında 18 yaşındaydı.

9 Amanda Hearst

2.3 Milyar Dolar

Amanda Hearst29 yaşında olan Amanda Hearst, güzelliğinden dolayı bir model olmaya karar vermişti. Hearst, magazin gazeteciliğinin babalarından bir tanesi olarak adlandırılan William Randolph Hearst’ın torunun kızıdır. William Hearst ayrıca; Cox Cable, Comcast ve TCI gibi büyük şirketlerin de kurucusudur. Amanda’ya gelecek olursak, medyanın gözü genellikle onun üzerinde değildir. Bu yüzden de kendi imajını korumak için yılda 136 bin doların üzerinde harcama yaptığı söylenmektedir.

KISA SÜREDE MİLYARDER OLAN EN SEKSİ 7 İSİM İÇİN TIKLAYIN.

8 Petra ve Tamara Ecclestone

3.8 Milyar Dolar

Petra ve Tamara Ecclestone24 ve 29 yaşındaki Petra ve Tamara Eccleston kardeşler, Formula 1’in CEO’su Bernard Ecclestone’nin varisleridir. Ecclestone, 3.8 milyar dolarlık mirasını kızları Petra ve Tamara’ya bırakacaktır. Son zamanlarda Tamara, İngiltere’de bir model olarak çalışmakta ve orada yaşamaktadır. Tamara, pahalı çanta koleksiyoncusu ve sunmuş olduğu “Billon $$$ Girl” reality şovu ile tanınmaktadır. Petra ise erkek giyimine odaklı ünlü bir tasarımcı ve modeldir. Ayrıca her ikisi de 50 milyon dolar değerindeki saçma evlere sahipdirler.

7 Trump’un Çocukları

4.5 Milyar Dolar

Trump'un ÇocuklarıDonald Trump’un zenginliğini bilmeyen yoktur. Bu yüzden de listede onu gördüğünüze şaşırdığınızı sanmıyorum. Trump, birçok başarılı girişimin ardından çocukları için oldukça büyük bir miras hazırlamıştır. Her zaman kendi görüşlerini sunan Trump, şimdilerde Birleşik Devletler Başkanı olmak için çaba sarf ediyor. Trump’un en büyük çocuğu Donald Jr. 37 ve en genç çocuğu Barron ise 9 yaşındadır. Çocuklarının arasında evli olanlar olsa bile, her birine bırakacağı mirasın 4.5 milyar doları bulacağı kesin.

6 Sam ve Holly Branson

4.8 Milyar Dolar

Sam ve Holly BransonRichard Branson, 4.8 milyar dolar değerinde servetiyle tanınan bir İngiliz beyefendisidir ve ayrıca Virgin Şirketler Grubu’nun kurucusu olarak bilinmektedir. Virgin Group, birçok ülkede 200’den fazla farklı şirketi bünyesinde barındırmaktadır. Branson ayrıca kendi adasına da sahiptir. Çocukları Sam ve Holly’i, babalarının emekliliğinden sonra büyük bir miras bekliyor olacak. Branson kardeşler, bu imparatorluğu birlikte devralacaklarını bildirdiler ve en az babaları kadar iyi bir şekilde bu mirası yöneteceklerini duyurdular. Umarız öyle olur…

RİCHARD BRANSON KİMDİR? ÜNLÜ MİLYARDERİ DAHA YAKINDAN TANIMAK İÇİN TIKLAYIN.

5 Chloe Green

5 Milyar Dolar

Chloe GreenChole Green, ailesinin namını Amerika’da devam ettiren varislerden bir tanesidir. Ancak o da oldukça varlıklı olduğu için nispeten radarlara takılmıştır. Chloe, İngiltere’de birkaç mağazası bulunan prestijli Arcadia Gruop şirketlerinin sahibi Sir Philip Green’in kızıdır. İngiltere’de Chloe, erkek arkadaşı Ollie Locke ile sunmuş olduğu “Green Made in Chelsea” adında bir reality şovun starıdır. Green, kendi ayakkabı mağazalarına sahip olmakla birlikte, babasından kalacak 5 milyar dolarlık servetin de varisidir.

4 Zachary ve Alexa Dell

18 Milyar Dolar

Zachary ve Alexa DellSoyadlarından da anlayacağınız gibi Zachary ve Alexa Dell, Dell bilgisayarlarının varisleridir. Michael Dell, Amerika’nın en büyük ve en başarılı bilgisayar şirketi olarak kabul edilen Dell’in kurucusudur. Alexa ve Zachary, henüz 18 ve 15 yaşındalar; fakat daha şimdiden isim yapmaya başladılar. Alexa, Instagram üzerinde oldukça tanınan biridir ve kamuoyuna 2014 yılında gizli tatil yerlerini ifşa etmişlerdir. Zachary ise Dallas’ta çocuklar için olan bir spor kampının sahibidir. Umarız parasıyla daha iyi şeyler yapmaya devam edecektir.

3 Larry Page ve Sergey Brin’in Çocukları

Her Biri için 40 Milyar Dolar

Larry Page ve Sergey Brin'in ÇocuklarıLarry Page ve Sergey Brin, Google’nin kurucularıdır ve sayılamayacak kadar çok fazla gelire sahiplerdir. 40 milyar dolarlık servetleri, Google ile büyümeye devam etmektedir. Brin ve Page, ikisi de 40 yaşındalar ve kısa zaman önce doğmuş küçük çocukları var. Brin’in çocuğu Benji 2009 yılında doğdu. Yahoo’ya göre girişimcilik ruhunu kucaklayan bazı insanlar, internet şirketinin adını satın aldı. Page’nin ise 2009 ve 2011 yılında doğan iki çocuğu var. Bu durum çocukların dünyanın en zenginleri olmalarını sağlıyor.

DÜNYANIN EN ZENGİN 5 İKİLİSİ İÇİN TIKLAYIN. 

2 Megan ve David Ellison

41.6 Milyar Dolar

Megan ve David EllisonMegan ve David Ellison, Oracle’nin kurucusu milyarder Larry Ellison’un çocuklarıdır. Java’nın programa dilinden sorumlu olan Oracle, bilgisayarınızda yapabildiğiniz her şeyi akıllı telefonlarınızda da yapabilmenizi sağlıyor. Oracle ayrıca, veri depolama ve yönetmede de oldukça etkilidir. Belki de bu iki çocuk sürpriz bir şekilde babalarının başarılarını devam ettirmemişlerdir. Her ikisi de Hollywood yapımcıları olarak fazlasıyla bu sektörde tanınır hale geldiler. Kurdukları şirket olan Skydance Films ile Zero Dark Thirty gibi gişe rekorları kıran yapımlara imza atmıştır.

1 Bill Gates’in Çocukları

84 Milyar Dolar

Bill Gates'in ÇocuklarıBill Gates’in serveti tamı tamına 84 milyar dolar değerinde. Fazlasıyla popüler ve halen daha bilişim sektörünün lider firmalarından olan Microsoft şirketinin kurucularından biri olduğunu düşündüğümüzde, bu durum bizleri çok da şaşırtmasa gerek. Bill Gates, varlıklı insanları hayırseverlik eylemlerine teşvik eden Giving Pledge katılımcılarından biri olmasından dolayı, net servetini bağışlayacağı vadinde bulundu. Sonuç ne olur bilinmez; ama yine de o bu dünyadan göçüp gittiğinde, çocukları yüklü miktarda paralar kazanacaktır. Gates; 1994,96 ve 99 yıllarında doğan Jennifer, Phoebe ve Rory adındaki üç kız çocuğa sahip. Bu çocuklar dünyanın en şanslı ve en zengin çocukları arasındadır.

BİLL GATES KİMDİR? DÜNYANIN EN ZENGİNLERİNDEN OLAN ÜNLÜ MİLYARDERİ DAHA YAKINDAN TANIMAK İÇİN TIKLAYIN.

Paratic Bonusu: Ali Ağaoğlu’nun Çocukları

2.1 Milyon Dolar

Ali Ağaoğlu'nun ÇocuklarıAli Ağaoğlu Türkiye’nin en zengin insanları listesinde 2.1 milyon dolarlık serveti ile 8. sırada yer almaktadır. Lise eğitimine son sınıfta son verip ticarete atılan Ağaoğlu’nun şahsi serveti yaklaşık olarak 1.75 milyon dolardır. Beş çocuk babası olan Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu ve yönetim başkanıdır. Türkiye’de zenginliği kadar medyatikliği ile de oldukça iyi tanınan Ağaoğlu, şirketinin reklam yüzü olmuş ve bazı filmlerde de boy göstermiştir. 61 yaşındaki Trabzonlu işadamının çocukları; Alican, Sena, Emre, Mertcan, Ali Ege, babalarından sonra bu imparatorluğun başına geçecekler ve Türkiye’nin en şanslı insanları olacaklar…

Sizlere sunmuş olduğumuz listesinde bulunan ünlü isimlerin birçoğu, dünyanın en şanslı gençleridir. Bazları şu anda bu servetlere konmuş olsa da bazılarının ise servetleri hala bekleme aşamasındadır. Babalarının ya da aile üyelerinin vefatlarından sonra, onlara bırakılan bu imparatorluğu nasıl yönetecekleri merakla beklenmektedir. Ellerine yüzlerine mi bulaştıracaklar ya da diğerleri gibi başarılı bir şekilde bu servetleri daha mı fazla büyüteceklerini birlikte takip edeceğiz. Sizler için hazırlamış olduğumuz dünyanın en genç mirasçıları ya da varisleri ile ilgili düşünce ve yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.