Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlülerin Satın Aldığı Çılgın Olduğu Kadar Pahalı Olan 11 Ürün

Ünlülerin dudak uçuklatan miktarlar ödeyerek satın aldıkları ürünleri bir araya topladık.
Ünlülerin Satın Aldığı Çılgın Olduğu Kadar Pahalı Olan 11 Ürün
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Ünlüler sergiledikleri hünerleri kadar kazançları, harcadıkları, satın aldıkları eşyalarla da dikkatimizi çekmeyi fazlasıyla başarıyor. Ama harcama konusunda bazen aşırıya kaçtıkları da oluyor. Para kazanmanın zorluklarını yaşamadan elde ettikleri servet adeta gözlerini karartıyor. Sonrasında da sıklıkla, parası hiç bitmeyecekmiş gibi davranan ama sonunda iflas eden ünlüler ile karşılaşıyoruz. Kısacası büyüyen finansal borçlar sonları oluyor. Aslında şöyle kaba bir hesap yapıldığında, böylesine büyük bir serveti nasıl heba ettiklerine akıl sır ermiyor. Kazançlarını zarar edecekleri hisse senetlerine mi yatırıyorlar? Talihsiz bir şekilde fakirleşip banka kıskacına mı yakalanıyorlar? Aslında cevap hiçbiri, onlar kendi sonlarını kendi hazırlıyor ve inanın bana lüks yaşamın simgesi haline gelmiş alışveriş dünyası bu durum için çok müsait.

Beverly Hills’te milyon dolarlık bir malikane, hız canavarı Bugatti, Maldivler’de saklı kalmış ada ve daha aklınıza gelebilecek birçok lüks ürüne hangi servet sonsuza kadar dayanır? Oturduğunuz evin, bindiğiniz arabanın ve arada sırada tatile gittiğiniz bir adanın size getirisi olmayacağına göre ve ilerleyen zamanla değer kaybedeceklerini de hesaba katarsak, sanırım demin akıl sır erdiremediğimiz durum açıklık kazanıyor. Ama ne yazık ki boşa ve fuzuli harcamalar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Ki demin saydıklarımızı işler kötü gittiğinde satmanız, biraz olsun sizi ayağa kaldırır. Peki, geri dönüşü olmayan harcamalar? Zaten ünlülerin sonlarını getiren de onlar oluyor. Dilerseniz sözü listemize bırakalım ve bakalım hangi ünlü isim lükse olan tutkusuyla paralarına kıymış, birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda 11 ünlü ve onların satın aldığı en çılgın en pahalı ürünler:

11 Justin Bieber – Ferrari

1.4 Milyon Dolar

Justin Bieber - FerrariAmerika Birleşik Devletleri’nin müzik listelerinde her zaman en önlerde olan Bieber, ikinci Ferrari’sini 21 yaşında aldı. 20’li yaşlarında olan herhangi bir genç insan, onun gibi yüksek ses veren hızlı arabalara bayılır. Bu kırmızı renkteki batmobil, 6.3 litrelik V12 motora sahip ve bunun yanı sıra 0’dan 100 kilometreye saate 3 saniyeden daha kısa sürede çıkıyor. Porsche 918 Spyder ve McLaren P1’in en büyük rakibi olarak biliniyor. Bu muhteşem araçlardan sadece 499 tane üretildi ve tamamı anında alıcı buldu. Bieber, bu güzelliğin anahtarını paylaştığı Lewis Hamilton, Gordon Ramsay ve Robert Herjavee oldukça şanslı olmalı.

NADİR BULUNAN 10 ESKİ FERRARİ MODELİ İÇİN TIKLAYIN.

10 Beyonce – Topuklu Ayakkabı

312 Bin Dolar

Beyonce - Topuklu AyakkabıHouse of Borgezie’nin yapmış olduğu bu parlak ayakkabıların bir çiftinin fiyatı 312 bin dolar. House of Borgezie’nin sahibi Chris Shellis, bu topukluların neden bu kadar olduğunu anlattı. Ömür boyu garantili olmaları, çabucak tamir edilebilmeleri ya da yeni bir çiftin verileceğinin teminat edildiği özelliklerinden bazıları.

Bu stilettolar, 1.290 taş ile kaplandığından kusursuz derecede parlak görünüyor. En önemlisi de ayakkabıların her birinde bulunan plasterin, sahibinin ayak şeklini alması. Bu da inanılmaz bir konfor sağlıyor. İddialara göre Beyonce, bir sonraki klipinde bu topukluları giyecek. Eğer bir sonraki hitinde bu ayakkabıları giyerse, gözlerimizi yine ondan alamayacağız.

Bu şık ayakkabıları daha detaylı incelemek için Beyonce’nin Video Klibi için Aldığı Elmas Ayakkabılar isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

9 Paris Hilton – 2 Köpek

25 Bin Dolar

Paris Hilton - 2 KöpekParis Hilton hakkında her şeyi bilenler için sürpriz bir haber niteliği taşımıyor. Bu fedakar hayvan sever tam 8 köpeğe sahip. Sahip olduğu birçok hayvan arasında köpekler onun favorisi gibi görünüyor. Joanne Pedram’dan sonra, Kanada Calgary’deki “Betty’s Tea Cup Yorkies’in” varisi olarak anılıyor. Paris, dünyanın en küçük köpekleri arasında yer alan 2 tane Pomeranian cinsi köpek için 25 bin dolar ücret ödedi. İlk yavrunun adı “prens” diğerinin adı ise “kız arkadaş.” Hilton, Pedram’a işinde yardım etmesinin yanı sıra şimdi de köpekler konusunda yardımcı oluyor. Pedram; Hilton’un uygun bir sahip olduğunu, hayvanlarını birer aksesuar olarak görmediğini ve onları gerçekten umursadığını söylüyor.

ZENGİN OLDUĞU KADAR YETENEKSİZ KİŞİLİKLERİYLE TANINAN 10 ÜNLÜ İÇİN TIKLAYIN.

8 Mayweather – Koenigsegg CCXR Trevita

4.8 Milyon Dolar

Mayweather - Koenigsegg CCXR TrevitaBir arabaya 4.8 milyon dolar vermek en çok kazanan sporculardan biri için çok büyük bir olay değil. Mayweather sadece 2015 yılında 300 milyon dolar kazandı. Floyd’un gözünü ayırmadığı bu araç, sıradan bir araba değil. Gezegendeki ultra lüks ve en nadir araçlardan bir tanesi. Koenigsegg CCXR Trevita adındaki bu araçtan bütün dünyada sadece iki tane var. Bu güçlü araba 0’dan 60 kilometreye 2.9 saniyede çıkıyor. Sadece hızlı değil, güzel ve orijinal. Gümüş renge boyanmayıp gerçekten gümüşten yapılmış görünümü, güneş ışınları arabanın üzerine vururken; tam anlamıyla milyonlarca elmas ile kaplanmış gibi parlamasını sağlıyor.

Dünyada sadece iki örneği olan bu gösterişli araç hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Floyd Mayweather’in Milyonluk Yeni Aracı: “Koenigsegg CCXR Trevita” isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

7 Oprah – Weight Watchers’in %10 Hissesi

43 Milyon Dolar

Oprah - Weight Watchers'in %10 HissesiBir kez daha Oprah, yine yapacağını yaptı ve dünyaya başka bir “Oprah Etkisi” daha armağan etti. Bayan Winfrey yaygın olarak bilinen zayıflama şirketi Weight Watchers firmasının %10 hissesini 43 milyon dolara aldığını belirtti. Aldığı andan itibaren hisse senetlerinde %105’lik bir sıçrama gerçekleşti. Weight Watchers, güçlü bir rekabet ve telefon uygulaması gibi bulundukları sektöre etki eden yeni teknoloji ile yüz yüze olmasına rağmen, şirket Oprah’ın bir şeyleri değiştireceğine inanarak dimdik ayakta kaldı. “Bu ortaklık dönüşümümüzü hızlandıracak ve dünya çapında milyonlarca insanı etkileme yeteneğimizi daha da arttırıp anlamlı hale getirecek.” Weight Watchers Başkanı Ray Debbane’in sözleri bu şekildeydi.

DÜNYANIN EN ZENGİN 9 SİYAHİ MİLYARDERİ İÇİN TIKLAYIN.

6 LeAnn Rimes – Miraval Resort’da Bir Gece

5922 Dolar

LeAnn Rimes - Miraval Resort'da Bir GeceArizona, Tucson’da bulunan Miraval Resort’un geceliği tam 5.922 dolar. Rimes, ülkenin yıldızı olan bu otele memnuniyetle bu ücreti ödedi. LeAnn Rimes, rehabilitasyon dışında stres ve R&R’ye ihtiyacı olduğunu belirtmişti. Misafirler bu tesisi, dengeli yaşamak ve “anın içinde” bir yaşam tarzı olarak tanımlıyor. Bu 400 dönümlük tesiste 3 yüzme havuzu, golf sahası, yoga merkezi, bir binicilik merkezi ve özel binicilik parkurları, sayısız bakım uzmanı bulunuyor. Rimes, yapmak zorunda kaldığı şeyi yapıp bu sağlıklı yaşam merkezine okkalı bir 5.922 dolar ödemiş. “Nasıl Yaşanır?” sorusunun cevabı niteliğinde bir durum.

2015 YILININ EN İYİ OTELİ GİLİ LANKANFUSHİ MALDİVES İÇİN TIKLAYIN.

5 Lady Gaga – Hayalet Detektörü

50 Bin Dolar

Lady Gaga - Hayalet DetektörüBu poker suratlı ünlümüz televizyonun dışında asla utangaç değil. Paranormal korkusunu artmaya başlarken, halka karşı korkusu azalıyordu. Bu ürkütücü sorunu için birkaç bin dolar ödeme kararı aldı. Hayalet diye bir şeye inandığı için hayalet detektörüne 50 bin dolar vermeyi gözden çıkardı. Fakat Lady Gaga da “bu şekilde doğmuş” oldu. Gaga kalacağı yerlerde kendini güvende hissetmek için profesyonel paranormal araştırmacıları tarafından oteli tarattırdıktan sonra yerleşebiliyor. Gaga’nın iddiasına göre, ölmüş teyzesinin reenkarnasyon olan ruhunun sesini duyuyormuş.

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN 10 MÜZİSYENİ İÇİN TIKLAYIN.

4 Elton John – Yeni Bir Ev

33 Milyon Dolar

Elton John - Yeni EviElton John kendini bu gece aşık hissedebilir; çünkü 33 milyon dolarlık yeni evinde iyi bir uyku çekebilecek. California, Beverly Hills’te bulunan bu yapı, hayal edebileceğimizden daha fazlasına sahip. 7620 metrekarelik aşırı büyük bu evde; 10 yatak odası, 9 şömine, 10 ful banyo ve 12 yarım banyo, tenis kortu, spor salonu, mutfak ve ayrıca kendi pizzasını yapabilmesi için fırınla birlikte 11 arabalık garaj bulunuyor. Sir Elton John, sonunda kocası David Furnish ile birlikte kraliyet ailesi için donatılmış bir evde yaşayabilir.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 EVİ İÇİN TIKLAYIN.

3 Tyga – Kylie için Ferrari

320 Bin Dolar

Tyga - Kylie İçin FerrariKylie Jenner’e 18. doğum gününde beyaz bir Ferrari hediye edildiğini hatırlıyorsunuzdur. Erkek arkadaşı Tyga’nın 320 bin dolarlık bu sürprizi, onu oldukça mutlu etti. Tyga, gece sonuna kadar bekledi ve lüks hediyelerden biri olan armağanını kız arkadaşına sundu. Birlikte olmadan bir yıl önce; ünlü rapçi 20’li yaşlarında ve kız arkadaşı daha reşit olmadığı için bu ilişki eleştirilmişti. Fakat Kyle, aşkın yaşının olmadığını kanıtlamak istemişti. Sanırım aşkının göstergesi, Ferrari’nin fiyat etiketi kadar büyük olmalı.

AKIL ALMAZ DOĞUM GÜNÜ HEDİYELERİ ALAN GENÇ ve YABANCI ÜNLÜLER İÇİN TIKLAYIN.

2 Brad Pitt&Angelina Jolie – Özel Yunan Adası

4.7 Milyon Dolar

Brad Pitt&Angelina Jolie - Özel Yunan AdasıBu güçlü çift, uzun zaman önce kendileri için özel bir ada baktıklarını açıklamışlardı ve bu yılın sonunda isteklerine kavuştular. Brangelina, Yunanistan’ın Gaia Adası’nın tamamına göz dikti. 43 dönümlük bu ada, 6 villalık bir alana sahip. Angelina görünüşe göre bu güzel bölgeye balıklama atladı. Büyük bir aile için harika bir tatil yeri; fakat aile için öncelik biraz mahremiyete sahip olmak. UsMagazine’nin bildirdiğine göre, çift geçtiğimiz günlerde 6.5 milyon dolar için New Orleans’ta bulunan evlerini satışa sundu. Belki bu çift sonunda 4.7 milyon dolar harcadıkları adalarında mahremiyet içerisinde daha kaliteli bir zaman geçirebilirler.

ÖZEL BİR ADAYA SAHİP OLAN 10 ÜNLÜ İÇİN TIKLAYIN.

1 Taylor Swift – Fiyatını Peşin Ödediği Köşk

25 Milyon Dolar

Taylor Swift - Fiyatını Peşin Ödediği KöşkDedikodulara göre, Pop’un Prensesi 25 milyon doları nakit olarak verdiği yaklaşık 3500 metrekarelik Beverley Hills’te bir yapı sipariş etti. Swift, halihazırda New York ve Nashville’de de birkaç eve sahip. California’da bulunan yeni evi sadece koleksiyonuna kattığı bir yenilik. Swift’in şöhret ve geliri arttıkça, almak istediği evlerinde fiyatı aynı oranda artıyor. Bu yeni evi 25 milyon dolara satın aldığını yalanlamasına rağmen, çoğu kaynağa göre bu haber doğru. Ne dersiniz Taylor Swift’in yeni evi onun en çılgın hayalli olabilir mi?

Bu muazzam ev hakkında daha detaylı bilgiyi Taylor Swift’in Ünlüler Şehri Beverly Hills’ten Aldığı Yeni Malikanesi isimli yazımızdan edinebilirsiniz.

Harcadıkları paralarla dudak uçuklatan bu ünlüler; gerçekten sahip olmak istedikleri için mi, yoksa ünlüler dünyasında ne kadar güçlü olduklarını göstermek pahasına mı böyle büyük paralar harcıyorlar, bunun yorumunu sizlere bırakıyoruz. Ama asıl merak ettiğim, saydığımız ürünlerden size en saçma gelen hangisi olduğu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.