Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ons Altın Yön Belirlemek için ABD Enflasyonunu Bekliyor

ABD TÜFE’sine odaklanan ons altın, negatif bölgede dursa da 3 ayın yüksek seviyelerinde seyrediyor.
Ons Altın Yön Belirlemek için ABD Enflasyonunu Bekliyor

Bir sonraki hamlesi için ABD’nin enflasyon verilerini bekleyen ons altın, 3 ayın yükseklerine yakın hareket ediyor. Cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdamı sonrasında 1843 dolara çıkarak 11 Şubat’tan sonra en güçlü değerine ulaşan ons altın, 10 Mayıs işlemlerinde 1845 doları test etti.

Dün de 1840 dolar üzerini aşan değerli metal, en son 1837 doları gördükten sonra 12 Mayıs’a yatay başladı. TSİ 03.00 sıralarında yönünü aşağı çeviren ons altın, 06.00’da 1826 dolara gerileyip buradan destek aldı.

Gün içi yükseği 1837 dolarken TSİ 14.15’te yüzde 0,21 ekside hareket ederken görüldü.
Ons Altın ABD TÜFE Öncesi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Son verilere göre ilk teknik destek 1827 dolardayken ilk direnç 1839 dolar oldu.

Hindistan’da artan vakaların güvenli limanlara talebi artırmasıyla da yükselen altın fiyatları, bugün açıklanacak ABD enflasyonuna odaklanmış durumda. TSİ 15.30’da açıklanacak ABD TÜFE’sinin Nisan’da yıllık yüzde 3,6, aylık yüzde 0,2 olması bekleniyor.

Yüzde 3,6’lık tahmin, ABD enflasyonunun yaklaşık on yıldaki en büyük yıllık artışına işaret ediyor.

Sonuçta FED şimdiye kadar enflasyonun geleneksel %2 hedefinden yüksek olmasını önemsemeyerek herhangi bir fiyat artışının geçici olacağını belirtti. Dolayısıyla açıklanacak rakam, FED’in para politikasında sıkılaştırma için baskıları artırabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum