Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ons Altın Yön Belirlemek için ABD Enflasyonunu Bekliyor

ABD TÜFE’sine odaklanan ons altın, negatif bölgede dursa da 3 ayın yüksek seviyelerinde seyrediyor.
Ons Altın Yön Belirlemek için ABD Enflasyonunu Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bir sonraki hamlesi için ABD’nin enflasyon verilerini bekleyen ons altın, 3 ayın yükseklerine yakın hareket ediyor. Cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdamı sonrasında 1843 dolara çıkarak 11 Şubat’tan sonra en güçlü değerine ulaşan ons altın, 10 Mayıs işlemlerinde 1845 doları test etti.

Dün de 1840 dolar üzerini aşan değerli metal, en son 1837 doları gördükten sonra 12 Mayıs’a yatay başladı. TSİ 03.00 sıralarında yönünü aşağı çeviren ons altın, 06.00’da 1826 dolara gerileyip buradan destek aldı.

Gün içi yükseği 1837 dolarken TSİ 14.15’te yüzde 0,21 ekside hareket ederken görüldü.
Ons Altın ABD TÜFE Öncesi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Son verilere göre ilk teknik destek 1827 dolardayken ilk direnç 1839 dolar oldu.

Hindistan’da artan vakaların güvenli limanlara talebi artırmasıyla da yükselen altın fiyatları, bugün açıklanacak ABD enflasyonuna odaklanmış durumda. TSİ 15.30’da açıklanacak ABD TÜFE’sinin Nisan’da yıllık yüzde 3,6, aylık yüzde 0,2 olması bekleniyor.

Yüzde 3,6’lık tahmin, ABD enflasyonunun yaklaşık on yıldaki en büyük yıllık artışına işaret ediyor.

Sonuçta FED şimdiye kadar enflasyonun geleneksel %2 hedefinden yüksek olmasını önemsemeyerek herhangi bir fiyat artışının geçici olacağını belirtti. Dolayısıyla açıklanacak rakam, FED’in para politikasında sıkılaştırma için baskıları artırabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu