Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ons Altın Ekside İşlem Görse de Haftalık Kazancı %1,5’e Ulaştı

Avrupa seansında düşüşü hızlandıran ons altın, buna rağmen haftalık performansta yüzde 1,5 artışı gösteriyor.
Ons Altın Ekside İşlem Görse de Haftalık Kazancı %1,5’e Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Altın fiyatları, önceki seansta kaydettiği bir haftanın en yüksek seviyelerinde kaldı. Dün en son 1769 dolarda işlem gören ons türü altın, 5 Ekim seansına yatay başlangıç yaptı.

Gün içi yüksek seviyesini 1770,09 dolarla Asya seansında kaydeden ons altın, burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi. Avrupa seansının başlamasıyla ise en zayıf değerine geriledi.

TSİ 11.05’te yüzde 0,6 ekside fiyatlanan sarı metal, gün içinde 1755 – 1770 dolar aralığında kaldı.
ONS Altın 5 Ekim
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Düşüşün sürmesi durumunda 1753 dolar ilk teknik destek seviyesi olarak görev yapıyor. Yükseliş durumunda izlenecek direnç ise 1768 dolara işaret ediyor.

Ons altının fiyat performansına baktığımızda ise haftalık yüzde 1,5 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda yüzde 3,7 düşüş gösteren kıymetli maden, geçen yılın aynı zamanına göre yüzde 8 oranında değer kaybetmiş durumda bulunuyor.

Ons altının seyri, daha güçlü bir dolar (geçen hafta 94,50 ile yıllık zirveyi gördü) ve Hazine getirilerinin Fed’in gelecek ay teşvikleri kesmeye başlayacağı beklentileriyle yüksek kalmaya devam etmesiyle yönlendirildi.

Bununla birlikte küresel çapta yüksek enflasyona ve yükselen enerji fiyatlarının ekonomik büyümeye zarar verebileceğine dair endişeler, ons altın fiyatlarını desteklemeye devam etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%