Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ons Altın Artarken Boğalar Zayıf Bir ABD İstihdamıyla Yükselişi Bekliyor

Altın fiyatları yön için ABD tarım dışı istihdamı beklerken 1800 dolar eşiğinin hemen altında artıda seyrediyor.
Ons Altın Artarken Boğalar Zayıf Bir ABD İstihdamıyla Yükselişi Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Altın fiyatları, İngiltere ve FED başta olmak üzere bir dizi küresel merkez bankasının şahin beklentileri yanıltmasından destek alıyor. Dün en son 1792 dolarda işlem gören ons türü altın, 5 Kasım seansına yatay başlayıp sonrasında hafif hafif yönünü yukarı çevirdi.

Avrupa seansında 1800 dolar testini yapan ons altın, burada karşılaştığı dirençle kazançlarının bir kısmını geri verdi.

TSİ 12.49’da yüzde 0,19 artıda dururken gün içi hareket aralığı 1790 – 1800 dolar oldu.
Ons Altın Ekim İstihdam Önce Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında sarı metalin haftalık kazancı yüzde 0,85 olurken aylık bazda yüzde 2 oranında değerlendi. Yıllık olarak ise yüzde 8’e yakın değer kaybetti. Şimdi gözler öğleden sonra açıklanacak ABD’nin Ekim ayına yönelik iş gücü verilerine çevrildi.

TSİ 15.30’da açıklanacak ve Eylül’de 194 binle hayal kırıklığı yaratan tarım dışı istihdamın Ekim’de 450 bin artması beklenirken rakamın tahminlere uyumu önem taşıyor.

Sağlam bir istihdam raporunun, FED’in faiz artırımı beklentilerini canlandırarak altının yukarı yönlü girişimlerini sınırlayabileceği düşünülüyor.

Geçen ayın üzerine yeniden hayal kırıklığı yaratan bir tarım dışı istihdam okumasınınsa güvenli liman altına yukarı yönlü hareket getirebileceği düşünülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu