Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Odağına ABD’nin Kasım İstihdamını Alan Ons, 1770 Dolarda Temkinli Duruyor

Önceki seansta toparlanma girişimi FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarıyla kesilen ons türü altın, bugün ABD istihdamı öncesinde 1800 dolar altında yatay seyrini sürdürüyor.
Odağına ABD’nin Kasım İstihdamını Alan Ons, 1770 Dolarda Temkinli Duruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Aralık ayının ilk işlem gününden bu yana kritik eşiğin altında kalan ons altın, dün en son 1767 dolarda kapanış yaparken bugünkü seansa yatay başladı. Hafif hafif artma eğilimi izleyen sarı metal, 1776 dolara kadar çıkarken buradaki dirençle kazançlarını verdi.

TSİ 09.40’da yüzde 0,32 artıda dururken gün içi hareket aralığı 1767 – 1776 dolar oldu.

Ons altın haftayı yine negatif bölgede tamamlamaya ilerlerken yıllık bazda yüzde 3,6 düştü.
Ons Altın Yatay
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Bir ayın düşük seviyelerinde kalan değerli metal, FED Başkanı Jerome Powell‘ın şahin duruşunu artırması ve Çarşamba günkü Kongre ifadesinde politika yapıcıların bir sonraki toplantıda merkez bankasının teşviki daha erken sonlandırmayı tartışacaklarını söylemesiyle baskılandı.

Bunun yanında Atlanta FED Başkanı Raphael Bostic, merkez bankasının faiz artırabilir pozisyonda olması gerektiğini savundu. FED desteğiyle dolar güçlendi ki daha güçlü dolar altını diğer para birimlerine sahip alıcılar için daha pahalı hale getirdiği için satıcılı seyir sürdü.

Altın için piyasalar, bugün öğleden sonra açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verisini bekliyor. Kasım’da tarım dışı istihdamın 550 bin artması bekleniyor. Ekim’de 450 binlik beklentiler kolaylıkla yenilmiş ve tarım dışı istihdam 531 bin artmıştı.

Kasım ayında güçlü gelecek bir istihdam okumasının, doları güçlendirmesi ve altın fiyatları üzerinde baskıyı artırması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu