Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işığın En Lüks Halini Sergileyen Baccarat’ın Yeni Avizeleri!

Fransız kristal devi Baccarat, gecenin karanlığına ışık tutma konusunda uzun süredir hizmet veriyor. Aşağıdaki ürünlerse bu durumu en güzel şekilde açıklıyor;
Işığın En Lüks Halini Sergileyen Baccarat’ın Yeni Avizeleri!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Hiçbir şeyi göremediğimiz, gecenin güzelliklerini keşfedemediğimiz ve evden ya da odadan çıkamadığımız zifiri karanlık bir dünyada yaşamayı herhalde kimse istemez diye düşünüyorum. Hayali karakterler olan vampirlerin aksine, gündüz yaşayıp gece bile olmadan gün batarken odalara ya da evlere hapsolmak elbette ki birçoğumuzun istemediği bir durumdur.

Bu nedenle insanoğlu; gecenin karanlığını aydınlatmak için öncelikle ateşi, sonra gaz lambalarını ve günümüzde ise elektrik enerjisini kullandı. Tabi ki de az ile yetinemeyen varlıklar olduğumuz için, elektrikli aydınlatma cihazlarını şekilden şekle soktuk. Bazen sanatı ekledik, bazen ise lüks araçlar haline getirdik. Pırlantalarla süslenmiş avizeler bu durumu en güzel şekilde açıklayan örnekler.

Fransız kristal markalarından Baccarat da yıllardır bu işi en iyi şekilde başaran, kristallere adeta hayat veren köklü firmalardan bir tanesi. 1764 yılından bu yana sanatın en yoğun olduğu yerlerden biri olan Paris’te, adeta eser niteliğinde kristalden yapılmış cam eşyalar tasarlıyorlar. Şimdi ise sıra kutuların içerisinde sergileyecekleri “Lumiéres Out Of The Box” çalışmasına geldi. Şimdi dilerseniz, bu güzelliklere birlikte daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda ışığın en lüks halini sunan Baccarat’ın yeni avizeleri!

Baccarat’ın Yeni Sanat Eserleri Nasıl Tasarlandı?

Baccarat'ın Yeni Sanat Eserleri Nasıl Tasarlandı?Fransız kristal şirketi olan Baccarat; Hans Van Bentem, Arik Levy ve Marcel Wanders gibi tanınmış sanatçılarla işbirliği yaparak Lumiéres Out Of The Box adını verdiği kristal avizelerden oluşan bir sergi oluşturdu. Bu avizeler belki de dünyanın en pahalı lambaları arasında yer alabilirler. Pahalı olsun ya da olmasın, koleksiyonda yer alan her parça kusursuz bir güzelliğe sahip. Taşınacak gibi ahşap kutuların içerisine asılmış bu güzellikler, gerçekten de fazlasıyla göz kamaştırıyor. Baccarat firmasının tarihinden, ustalık becerilerinden ve uzmanlığından ilham alınarak oluşturulan bu yeni kristal objeler; ışığın yanı sıra duyguyu, deneyimi ve ölümsüz tarzın gücünü de yansıtıyor.

Işığa Hayat Veren Avizelerde Kullanılan Materyaller

Işığa Hayat Veren Avizelerde Kullanılan MateryallerHatları yeniden tasarlanmış, küre şeklindeki geleneksel avizelere Le Roi Soleil adı verilmiş. Dünyanın en pahalı lambası gibi kusursuz bir ustalıkla tasarlanmış bu avizeler, klasiğin fazlasıyla modern bir yorumudur. Hans Van Bentem’in Medicis XXI adını verdiği çalışmada ise 13 bin sekizgen kristal kullanılmış olup; Baccarat’ın 1909 kristalinin yanı sıra, klasik dönemin mermer Mecidis vazosunu da andırmaktadır. 700 adet mavi renkte ostrotopaz taşının kullanıldığı Maurice Ostro adını alan avizeler ise kusursuz bir zariflik sunmaktadır.

Lumiéres Out Of The Box Ne Zaman Sergilenecek?

Lumiéres Out Of The Box Ne Zaman Sergilenecek?Baccarat firmasının gücünü, zenginliğini, eşsiz ve olağanüstü mirasını gözler önüne seren Lumiéres Out Of The Box sergisi; sanatseverlerin ruhlarına dokunacaktır. Göz alıcı güzelliklerinin yanı sıra fazlasıyla kaliteli materyallerin de kullanıldığı bu muhteşem koleksiyon, 17 Nisan’a kadar açık olacak. İtalya, Milan, Accademia Di Brera’da (Brera’nın İlk Sanat Akademisi) gösterimi yapılacak olan bu kusursuz sergide; Baccarat firmasının büyüleyiciliğine şahit olabilirsiniz.

Aydınlatma araçlarını farklı bir boyuta taşıyan bu çalışma, sanatçıların ve Baccarat şirketinin ustalığını gözler önüne sermektedir. Modanın ve sanatın başkenti Paris’te hazırlanıp, başka bir başkent olan Milan’da sergilenen Lumiéres Out Of The Box sergisine katılıp bu güzel avizelerin büyüleyiciliğine şahit olmak ister miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.