Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanızı Aydınlatacak En Pahalı Lamba

Tiffany Studios tarafından 1906 yılında tasarlanan Pink Lotus isimli lambalar, bugün dünyanın en pahalıları listesinde yer alıyor. İşte lamba ile ilgili detaylar:
Dünyanızı Aydınlatacak En Pahalı Lamba
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın şimdiye kadar ki en pahalı lambalarını merak ettiniz mi? Lambalar evde olması gereken öğelerden biridir. Onlar sadece daha iyi görmek için gerekli olduğu gerçeği yanında, tabi ki dekoratif olarak da kullanılır. Bazen lambanın ışığı romantik alan oluşturabilir. Lambalar farklı şekillerde ve boyutlarda gelir. Bu yüzden zevk ve oda tasarımı ile uygun olanı seçmek zorunda kalacaksınız. Thomas Edison ampülün geldiği son noktayı görseydi, sanırım çok şaşırır ve gurur duyardı.

Bazıları sadece büyük ve çok renkli lambalar sevebilirken, diğerleri sade öğeler seçebilir. Burada dünyanın en pahalı lambalarından bahsedeceğiz. Bu ürünler diğerlerinin aksine, çok fazla para ile satın alınabilir. Standart bir lambayı 5 TL gibi uygun fiyata satın alabilirken, bu pahalı lambalar bize biraz saçma gelebilir. Yine de onları görmekten zarar gelmez. Dilerseniz lükslüğü ile birbirleri ile yarışacak en pahalı lambalara göz atalım.

İşte karşınızda dünyanızı aydınlatacak en pahalı lamba:

Pink Lotus

2.8 Milyon Dolar

Pink LotusPink Lotus lamba dünyanın en pahalı lambası olarak kabul edilir. Sanatın eşsiz bir parçası olan lamba, 2.8 milyon dolar fiyatındadır. Pink Lotus lamba 1906 yılında Tiffany Cam Şirketi olarak bilinen Tiffany Studios tarafından oluşturuldu. Aynı zamanda da 12 Aralık 1997 yılında Christie Müzayedesi’nde satıldı. Onu satın almak istiyorsanız artık çok geç.

Güzel görünümdeki lambada yaklaşık 2.000 el yapımı cam eser bulunmaktadır. Hepsi sadece bakır folyo teknikleri kullanılarak sarıldı. Ayrıca bronzdan yapılmış bu lamba, yaklaşık 12 ışık ve 8 Fravile nam küre özelliklerine sahip. Aynı zamanda yaklaşık 74 cm çapında ve 88 cm yüksekliğe sahiptir. 1900’lerde, Tiffany’nin lamba fiyatı 30 ve 750 dolar civarındaydı.

Manolya ve Peacock LambalariDaha sonra Tiffany Studios 1.760 milyon dolar fiyatıyla Manolya lamba ve yaklaşık 1.87 milyon dolara Peacock gibi lambaları tasarladı. Yine de hiçbiri Pink Lotus’u geçemedi. Yani, Pink Lotus bugüne kadar satılan dünyanın en pahalı lambası olarak bilinir.

Tiffany lambalar, cam tonları ile yapılan Art Nouveau lambanın özel bir türüdür. Tarihte ilk lambalar, Tiffany Glass Company tarafından üretilen sonradan sadece Tiffany Studios olarak bilinen şirket tarafından 1895 yılında tasarlandı. Onlar Louis Comfort Tiffany adında cam sanatçısı ve aynı zamanda bir şirket kurucusu tarafından tasarlanmamıştır. Tiffany Girls’ün başkanı Clara Driscoll el yapımı Tiffany lambaların arkasındaki isimdir.

Dünyanın en eşsiz ve pahalı lambasının özelliklerine birlikte göz attık. Herhangi bir mekanın aksesuarları onu lüks gösterecek en önemli özelliklerdir. Lüks demek illaki sadece büyüklükle olmaz elbette. Siz nasıl bir lambayı, hayalinizdeki mekana uygun görürdünüz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.