Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hayatınızda Yeni Bir Başlangıç Yapabileceğiniz En İyi 10 Ülke

Bazı ülkeler var ki rüya gibidir ve herkesin hayalleri arasında yer alır. Sizlere yeni başlangıçlar yapmanızı sağlayacak şehir önerileriyle geldik.
Hayatınızda Yeni Bir Başlangıç Yapabileceğiniz En İyi 10 Ülke
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bazılarımız doğuştan şanslıdır, bazılarımızın bahtsızlığı gözlerini dünyaya açtığı ilk anda belli olur, bazıları ise şanslarını kendileri yaratır. Ancak her halükarda mucizelerle dolu hayat sizleri bir süre sonra yormaya başlar. Yediğiniz lüks yemeklerden, gittiğiniz en iyi otellerden, kullandığınız son model arabalardan sıkıldığınızı fark edersiniz. Elbette ki bu durum varlıklı insanlar için geçerlidir. Eğer orta halli ya da düşük gelirli bir bireyseniz, hayat çoktan sizleri çökertmeye başlamıştır. Fakat yine de yaşamaktan ve çabalamaktan vazgeçmeyip rahat yaşayacağınız bir hayatın hayalini kurarsınız, asla vazgeçmezsiniz…

Ancak öyle bir an gelir ki tası tarağı toplayıp, geçmişi ve hayallerinizi geride bırakıp, bulunduğunuz şehirden hatta ülkeden uzaklaşıp yeni bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz. Elbette ki yeni bir hayata başlamak, milyon dolarlık bütçelerle çekilen Hollywood filmlerindeki ya da bağımlısı olduğumuz pembe dizilerdeki kadar kolay değildir. Fakat bu durum, dünyanın bazı ülkelerinde düşündüğünüzden daha da kolay olabilir. İşte bizler de bu nedenle her şeyi bir kenara bırakıp, yeni bir yaşama kucak açmak için en elverişli ve en iyi ülkeleri sizler için derledik. Şimdilerde olmasa bile, eğer ilerde böyle bir planınız var ise sizlere sunmuş olduğumuz liste biraz da olsa yardımcınız olacaktır.

İşte karşınızda yeni bir hayata başlanılabilecek en iyi ülkeler:

10 Singapur

SingapurEğer gerçekten kaliteli bir hayat yaşamak istiyorsanız, Singapur gidilebilecek en iyi ülkelerden bir tanesidir. Yaşam kalitesi en yüksek olan ülkeler arasında ikinci sırada yer alan Singapur, hayalini kurduğunuz hayatı sizlere sunabilir. Suç ve terör olaylarının fazlasıyla nadir görüldüğü bir ülke olan Singapur; GSYİH verilerine göre dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alırken, harcamalarınız kadar kazancınız da doğru orantıda yüksek olacaktır. Oldukça modern ve huzurlu bir ülke olan Singapur, yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için ideal konum olabilir.

9 Bahamalar

BahamalarBahamalar, herhangi bir gelir vergisinin alınmadığı nadir ülkelerden bir tanesidir. Hatta resmi bir Bahama vatandaşı olsanız bile, vergi ödemek zorunda değilsiniz. Sadece Karayipler’in keyfini çıkarıp, huzurlu bir hayata “merhaba” diyeceğiniz Bahamalar’da 700 ada ve adacık bulunuyor. Tropikal savana iklimine sahip bu takımadalar ülkesi, yeni bir başlangıç için bulunmaz bir Hint kumaşıdır.

8 Hong Kong

Hong KongKalabalık bir ülkenin içerisinde bir süreliğine kaybolmak sizlere iyi gelecektir. Hong Kong’un en iyi restoranları sundukları leziz yemeklerle sizlere yaşadığınızı hissettirirken, eğlence merkezleri de keyfin doruklarına varmanızı sağlayacak. Bahamalar’da vergi ödenmiyor olsa da Hong Kong, dünyanın en iyi vergi sistemine sahiptir. Ayrıca yatırım geliri açısından oldukça elverişli bir yerleşim yeri olan Hong Kong’da yedi yıl boyunca ikamet ederseniz, bu eşsiz ülkenin otomatik olarak vatandaşı olabilirsiniz.

7 Meksika

MeksikaMeksika, birçok insan tarafından Amerikalıların otoriteden kaçıp yerleştikleri bir ülke olarak görülüyor. Genellikle suç oranı yüksek bir ülke olduğu sanılan Meksika’da işlenen suçların oranı, Amerika’nın güney eyaletlerinden katbekat daha azdır. Ayrıca Amerika ile arasındaki zengin ticaret köprüsü sayesinde de yüksek miktarda paralar kazanabileceğiniz bir ülke olan Meksika, sıcakkanlı insanları ve havasıyla yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için en iyi alternatiflerden bir tanesidir.

6 Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap EmirlikleriDünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Birleşik Arap Emirlikleri, Orta Doğu’nun en popüler ülkelerinden bir tanesidir. Oldukça kaliteli yaşam standartlarıyla nispeten kararlı siyasi ve ekonomik durumlarıyla yaşanabilecek en iyi ülkelerden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri, ayrıca ödediği yüksek ücretli maaşlarla da krallar gibi bir hayat sürmenizi sağlayacak. Birinci sınıf bir hayatı yaşayabileceğiniz bu ülkede yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.

5 Endonezya

EndonezyaDünyanın en güzel adaları arasında yer alan Bali gibi bir harikaya ev sahipliği yapan Endonezya, tropikal iklimi ve doğal güzellikleri ile birlikte huzurlu bir yaşam imkanı sunuyor. Ayrıca Endonezya’nın en popüler adası olan Bali’de 2 binin üzerinde de gurbetçi yaşıyor. Bu adada yaşamanın maliyeti fazlasıyla düşüktür. Kira fiyatları ortalama rakamları bulsa da mülkler oldukça lüks ve kullanışlıdır.

4 Jamaika

JamaikaHuzurlu bir hayata başlamak istiyorsanız, Jamaika bu hayale ulaşmak için güzel bir yer olabilir. Doğal güzelliklerin bolca bulunduğu bir ülke olan Jamaika, eğlenceli ve rahatlatıcı bir hayat sunuyor. Mutlu bir yaşamın ülkesi olan bu ülke de 1000’e yakın gurbetçi huzurlu bir yaşam sürdürüyor. Tropikal güzellikleriyle Jamaika, yeni bir başlangıç için en iyi ülkeler arasında yer alıyor.

3 Hollanda

HollandaSağlık hizmetlerinin en iyi olduğu ülkeler arasında yer alan Hollanda, sunmuş olduğu imkanlarla yeni bir başlangıç için kendisini tercih edenlere oldukça rahat bir yaşam deneyimi sağlıyor. Ayrıca dünyanın en mutlu 7’inci ülkesi olan Hollanda; sosyal, ticaret, ulaşım, iş ve iletişim sektörlerinde de fazlasıyla etkileyici imkanları bünyesinde barındırıyor. Birçok gurbetçiye ev sahipliği yapan Hollanda, çevre dostu yapılarıyla da yaşam standartlarınızı üst seviyelere çıkarmayı başaracak.

2 Bermuda

BermudaBahamalar gibi Bermuda’da da gelir vergisi ödenmiyor. Karayipler’de bulunan bu deniz aşırı Birleşik Krallık toprağı, ziyaretçilerine Bahamalar ile benzer ambiyans özelliklerini sunuyor. Oldukça izole bir yerleşim yeri olan Bermuda, Karayip adalarının en gelişmiş ulaşım altyapısına sahiptir. Aylık 2000 dolar ile oldukça rahat bir yaşam sürdürebileceğiniz bu eşsiz yerleşim yerdine işsiz kalmak söz konusu bile olamaz. 65 bin vatandaşa ev sahipliği yapan Bermuda’nın nüfusunun dörtte birini gurbetçiler oluşturuyor.

1 Monako

MonakoKüçük ama zengin Avrupa ülkeleri arasında yer alan Monako, yeni başlangıçlara yelken açmak isteyenler için en ideal ülke olabilir. Zengin insanlar için vergi cenneti olarak bilinen Monako, istikrarlı politikasının yanı sıra yatırımlarınızın güvenliğini garanti altına alarak da birikimlerinizin heba olmamasını sağlıyor. Bu özelliklerinin yanı sıra sıcak iklimi ve lüks yaşam olanaklarıyla tam bir cennet olan Monako, pahalı ülkelerden biri olarak kabul görse de bünyesinde 36 bin zengin bireyi barındırıyor. Peki bunlardan biri neden siz olmayasınız?

Listemizde yer alan ülkelerin bazıları zenginler için çok daha ideal yerleşim yerleri olsalar da şansınızı denemek isteyebilirsiniz. Çünkü, özellikle de güçlü ülkelerin deniz aşırı toprakları arasında yer alan yerleşim alanlarında olağanüstü yaşam standartlarına kavuşmak hiç de ulaşılmayacak bir hayal değil. Peki, yeni bir başlangıç yapacak olsanız listemizde yer alan hangi ülkeyi seçerdiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.