Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Harrods Alışveriş Merkezi’nde Satılan En Pahalı 10 Ürün

Zenginlere hitap eden en tanınmış, üst sınıf lüks mağazalardan Harrods Alışveriş Merkezi'nde satılan en pahalı ürünleri sizler için listeledik.
Harrods Alışveriş Merkezi’nde Satılan En Pahalı 10 Ürün
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

1834 yılında kurulan Harrods zengin ve varlıklı insanların ihtiyaçları ve isteklerine hitap eden en tanınmış, üst sınıf lüks mağazalardan biridir. Londra, Kensington ve Chelsea Royal Borough’da yer alan mağaza, başka hiçbir yerde bulamayacağınız lüks ürünleri sunan 330 ayrı bölümden oluşuyor. Tüm mülk 5 dönümlük hükümet arazisini kaplamaktadır. Katar Kraliyet ailesi tarafından devralınmasından bu yana Katar Holding bayrağı altında olan Harrods, sadece kozmetik ve giyim üzerine olan portföyünü; otomobiller ve mega yatlara kadar genişletti.

Harrods mağazası; erkek, kadın ve çocuklara hitap edecek geniş bir müşteri yelpazesine göre uyarlanmış benzersiz ve özel ürünler sunmaktadır. Aynı zamanda sağlık ve güzellik ürünleri ile birlikte elektronik, mücevher, spor, içki gibi çeşitli kategorilerde lüks ürünlere odaklanılmıştır. Çok sayıda övgü ve ödüle layık görülen Harrods, dünyanın son derece seçkin ve lüks perakende mağazalarından biri olarak görülmektedir. Harrods büyük değeri ve popülerliği ile dünyanın en pahalı öğelerinden bazılarını satıyor. Dilerseniz mağzanın lüks ürünlerini birlikte inceleyelim.

İşte karşınızda Harrods Alışveriş Merkezi’nde satılan en pahalı 10 öğe:

10 Eton Gömlek

44.740 Dolar

Eton GömlekLüks giyimde önde gelen isimlerden biri olan İsveç merkezli şirket Eton, şimdiye kadarki en pahalı gömleği ile 2008 yılında gündemdeydi. Yaygın olarak en pahalı gömlek olarak anılan Eton, 80. yıldönümü vesilesiyle tanıtıldı. Bu pahalı lüks gömlek, en iyi Mısır pamuk ipliği kullanılarak oluşturuldu ve lüks perakende mağaza Harrods üzerinden sunuldu. Zengin ve varlıklı insanlar için özel olarak tasarlanmıştır. 44.740 dolar fiyat etiketi ile Eton markalı gömleğin Harrods’ta satılan en pahalı öğelerden biri olduğu bilinmektedir. Elmas kaplı kol düğmesi ile öne çıkan muhteşem lüks erkek gömleği, renkli elmas çıtçıt ile tamamlanmıştır.

Pahalı, lüks markalar giyim sektörünün en önemli sunumlarıdır. Erkekler için tasarlanan lüks markaları merak ediyorsanız Erkeklerin Favorisi En Lüks 10 Marka isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

9 Elmas Manikür

51.000 Dolar

Elmas ManikürÜnlü kadın markası, Cherish tarafından üretildi. Harrods’ta satılan elmas manikür sadece milyoner kişiler tarafından alınır ve lüks mağazanın özel hizmetlerden biri olarak bilinir. Cherish Angula bu lüks kozmetik hizmeti Londra, St John Street Süit’in zemin katında sağlar. Bu manikür elmas içermektedir. Özellikle kadınları hedefleyen elmas manikür, müşterilerine özel kesim elmaslardan oluşan 51.000 dolara manikür sunuyor.

Ünlü Amerikalı şarkıcı Kate Perry bu muhteşem lüks kozmetikten yaptıran ünlülerden sadece biridir. Ayrıca “buzlu manikür” olarak bilinen bu hizmet, esasen en pahalı tırnak bakımlarından biridir. Cherish Angula yüksek eğitimli ekibiyle bakımın yanı sıra, müşterilere tırnakları için istediği kadar elmas hizmeti verir.

Bayanların bakımlarına gösterdiği özen başka hiçbir şeye benzemez, bakım ayrıntılarından biri de yaptırdıkları manikürlerdir. Bazen oldukça mazraflı olan bu bakım çeşidinin en pahalılarını merak ediyorsanız, Tırnaklarınızı Şımartacak En Lüks 10 Manikür isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

8 Krug Trunk

54.000 Dolar

Krug TrunkKenarda biriktirdiğiniz paranız varsa, bu alışveriş merkezinde tercihe göre her öğeyi bulabilirsiniz. Şampanya sevenler için, 2008 yılında lüks perakende satış mağazası Krug Trunk, muhteşem bir ürün sundu. Son derece zarif şampanyanın şişesi özel tasarlanmış ve varlıklı insanlar için özel geliştirilmiştir. Şişenin gövdesi dana derisi ile süslenmiştir. Bu pahalı şampanya Francois Bauchet tarafından Krug Trunk için özel olarak tasarlanmıştır.

Şampanya lüks bir buz kovası, 3 nefis Krug, Grande Cuvee şampanya şişesi ile sunulur. Gövdenin dış etkenlerden korunma amacına yönelik geliştirilmesinin yanında, masa üstünde 2 katlı durabilmesi sağlanmıştır. Harrods’ta satılan en pahalı ürünlerden biri olan şampanya, 54.000 dolar fiyat etiketine sahiptir.

Şarap özel içki türlerinin başında gelir. Geniş bir hayran kitlesi olan ürünün en pahalı türlerini merak ediyorsanız, Dünyanın En Pahalı 10 Şarabı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

7 Vi Spring Eko Yatak

84.425 Dolar

Vi Spring Eko Yatakİngiliz mobilya şirketi Vi Spring; Vi Spring Eko Bed şeklinde büyüleyici yeni yatak odası mobilyasıyla gündemde. Lüks perakende mağazası 2009 yılında Harrods ile işbirliği yaptı. Bu lüks yatak böylece Harrods’ta satılan en pahalı öğeler arasına girdi. “Majesty” olarak da bilinen yatak, başlık ve dağılım yastıkları ile birlikte satışa sunuluyor.

Tüm bileşenlerin yanında yatak, yüksek kaliteli malzemelerle yapılan aksesuarlara sahiptir. Ayrıca ürünün en ünlü tasarımcılar tarafından tasarlandığı bilinmektedir. Yatak; ipek, kaşmir, kuzu yünü ve pamuk gibi maddelerin harmanlanması ile oluşturulmuştur. Doğal kaynaklı yatak, kayından imal edilmiştir. Ayrıca zarif yatağın tümü, Jab Anstoez Grandezza koleksiyonundan alınan lüks kumaş döşemelidir.

Yataklar şüphesiz kaliteli bir uykunun vazgeçilmez ürünleridir. Peki, hayatımızda bu kadar önemli bir yere sahip ürünün en pahalılarını görmeye ne dersiniz. Dünyanın En Pahalı Yatakları isimli yazımızdan takip edebilirsiniz.

6 Diamond 2 Club (Golf Sopası)

161.000 Dolar

Diamond 2 Club (Golf Sopası)Harika golf sopaları ile ünlü Odyssey Putters, geçen yıl dünyanın en pahalı clubını tasarladı. 161.000 dolar fiyat etiketine sahip yakut ve elmaslarla kaplı golf sopası, Harrods’ta satılmıştır. Ayrıca 240 yakut ve 378 elmasa sahip sopa, 18 ayar beyaz altınla hazırlanmış muhteşem bir başlık taşır. Elmas top atıcı, 2001 yılında tanıtıldı ve dünya genelinde golfçular için tercih edilen bir seçenek haline geldi. Ünlü İngiliz golfçu Nick Dougherty de katıldığı Diamond 2 gala partisinde bu muhteşem aksesuarla onayladı.

Golf pahalı spor malzemeleriyle de ünlenen bir spor dalıdır. Peki, diğerleri hangileri? Merak ediyorsanız Dünyanın En Pahalı 10 Spor Malzemesi isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

5 Clive Christian No.1 Parfüm

232.645 Dolar

Clive Christian No.1 ParfümEn saygın İngiliz tasarım markasından biri olan Clive Christian, Clive Christian No.1 modeli lüks parfümle gündemde. Bu yeni ürün 2005 yılında çıkardı ve lüks alışveriş merkezi Harrods ile dünyanın en pahalı parfümü için anlaştı. Clive Christian No.1 232.645 dolar şaşırtıcı bir fiyat etiketine sahiptir. Ayrıca Harrods’ta satılan en pahalı öğeler içindedir.

Tamamen 18 ayar altın ile hazırlanmış şık bir yakaya sahip bu pahalı parfüm, büyük bir elmas ile süslenmiştir. Bunun yanında lüks kesme cam kristal kapak, şişeye ayrı bir hava vermiştir. Parfüm, Brunei Sultanı ve Rus milyarder Roman Abramovich gibi seçkin alıcı listesine sahip. Şirket, bugüne kadar üretilen ve Harrods aracılığıyla satılan sadece 10 şişesini bu kadar özel tasarlamıştır. Bergamot, kakule ve Hint yasemini gibi büyüleyici notaları içeren Clive Christian No.1, hem erkekler hem de kadınlar için çeşitlere sahip.

Etrafına güzel kokmayı kim istemez ki? Özellikle dev parfüm şirketleri bu duygunun en iyisini başarabilmek için büyük çaba harcıyorlar. Bu şirketler hangileri mi? Merak ediyorsanız Dünyanın En Pahalı 10 Parfümü isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

4 Baldi Harrods Kristal Küvet

790.000 Dolar

Baldi Harrods Kristal KüvetEn pahalı küvet olarak bilinen Baldi Harrods Kristal Küvet, 2010 yılında tanıtıldı ve Harrods’ta satılan en pahalı öğelerden biri olarak listede yer aldı. Oldukça pahalı olan lüks küvet, lüks ev ürünleri üreten İtalyan tasarımcı Baldi tarafından dizayn edilmiştir. Küvet 3 kişi kapasitelidir ve sadece Amazon Yağmur Ormanları’nda bulunan tek parça kaya kristaliyle üretilmiştir.

Harrods’ta satılan Bali tarafından yapılan 2. bir lüks küvet 790.000 dolara satıldı. İlk kristal küvet ise 2008 yılında Salone del Mobile’de sergilendi ve anında 858.763 dolara Rus uyruklu bir zengin tarafından alındı.

3 Advent Takvim

1 Milyon Dolar

Advent TakvimDünyanın en saygın tasarım evlerinden biri olan Porsche Design, 2010 yaz sezonu için yeni bir ürün olan görkemli Advent Takvim’ni piyasa sürdü. Harrods’ta satılan en pahalı öğelerden biri olarak kabul edilen Advent Takvim’de dindar içerikler bulunur. Muhteşem takvimin yüksekliği 1.75 metre olarak ölçülür ve çarpıcı bir çift kat alüminyum kaplama ile satılır.

Porsche Design her biri 1 milyon dolar fiyat etiketi taşıyan ürünün sadece 7 örneğini tanıttı. Advent Takvimin 24 penceresi, gül altın bir Porsche Design P’6910 göstergesi, müşteriler tarafından özelleştirilmiş muhteşem bir Porsche Design P’7340 mutfak ve 8.5 metre uzunluğunda ünlü RFF28 motor yat kopyası gibi sürpriz hediyeleri sahiplerine sunmaktadır.

2 Stuart Weitzman’in Yakut Sandaleti

1.6 Milyon Dolar

Stuart Weitzman’in Yakut SandaletiDünyanın en ünlü tasarımcılarından biri olan Stuart Weitzman, yakut ayakkabısı en pahalı ayakkabılardan biri olarak bilinmektedir. Lüks kadın ayakkabısı 2003 Oscar’ı için özel olarak tasarlandı ve satılması için Harrods’a getirildi. 1.6 milyon dolar fiyat etiketi ile bu pahalı ayakkabılar da Harrods’ta satılan en pahalı öğelerden biri olarak listede yer aldı. Ayakkabı saf platinden hazırlanmıştır 123.33 karat ağırlık taşıyan 642 yakut ile bezenmiştir. Stuart Weitzman’ın yakut sandaleti pürüzsüz kırmızı saten ile kaplanarak tamamlanmıştır.

Ayakkabı kadınların en önemli aksesuarları arasındadır, elmassa en değer verdikleri taş. Peki, bu ikisinin bir arada olması! Merak ediyorsanız Ayaklarınızı Şımartacak Elmas Kaplı 10 Ayakkabı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

1 Proje Mars

165 Milyon Dolar

Proje MarsÜnlü İtalyan gemi firması Fincantieri Yachts’ın geliştirdiği “Proje Mars” şimdiye kadar satılan en pahalı öğedir. Katar’ın kraliyet ailesi tarafından kurulan mağazanın açıldığı günden buyana lüks yat oldukça popüler olmuştur. Lüks yat, arkadan aydınlatmalı oniks şöminesi olan spor salon ile geniş bir alan sağlar.

Proje Mars yüksek eğitimli 34 mürettebat tarafından idare edilir ve 15 kişiye kadar konaklanabilir. Ayrıca VIP odası, çocuk ve hatta çok sayıda misafir kabini içerisinde bulunanlardandır. Ancak lüks yatın en önemli özelliği özel bir spor salonu ve sağlık havuzu sunarken, çok sayıda su bazlı faaliyetleri doğrudan sağlayan Beach Club’a sahip olmasıdır.

Alışverişte kendinizi kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bence bu mağaza sizi kendinize getirebilir. Çünkü alacağınız bir kaç ürüne gerçek anlamda bir servet ödemeniz gerekeceği için, otomatik olarak kendinizi frenlemeyi öğreneceksinizdir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.