Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Yataklarında Eşsiz Bir Uykuya Ne Dersiniz?

Son derece konforlu ve şık bir yatakta uyumayı kim istemez ki. Bu yazımızda sizlere dünyanın en pahalı yataklarını göstereceğiz.
Dünyanın En Pahalı Yataklarında Eşsiz Bir Uykuya Ne Dersiniz?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Nerde olsa uyurum diyenlerden misiniz? Eğer öyleyseniz bile bu konudaki fikrinizi değiştirmelisiniz. Uzmanların söylediğine göre yattığınız yer sağlığınızı direkt olarak etkiliyor. Çoğu zaman yatak deyip geçiyoruz ama durum pek de öyle değil. Çünkü alacağınız sağlıklı bir uyku, sizin gün boyu performansınızı ve motivasyonunuzu etkileyecektir. Uzmanlara göre bu konuda kişiye göre yatak alınmalı. Yani vücudunuza ve sağlığınıza uygun bir yatak seçmelisiniz.

Günümüzde bu alışverişi gerçekleştirebilmek için birçok imkan var. Lüks mobilyalar eşliğinde sunulan yataklar, gerçekten harika bir uyku vaat ediyor. Konseptlerinde sadece eşsiz bir uyku yok. Her birinin mobilyası ince bir sanat işçiliği niteliğinde. Görenlerde hayranlık uyandırılan lüks yataklar, kullanılan malzemeye göre de fiyatlandırılıyor. Konfor ve lüksü aynı ortamda buluşturan yatakların bazıları hemen hemen lüks bir daire fiyatında. Onları bu kadar değerli kılan özellikleri merak etmiş olmalısınız. Dilerseniz bu yatakları ve özelliklerini birlikte inceleyelim.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı yatakları:

4 Parnian Mobilya Yatak

210.000 Dolar

Parnian Mobilya YatakMobilya tasarımcısı Abdolhay Parnian, sanat eserleri gibi mobilyaları ile ünlüdür. Ünlü tasarımcı son ürününde de bunu gösterdi. Bu yatağı tasarlamak onun 2 yılını aldı. Görsel olarak herhangi bir yatak odasında bulunacak yatak, göz şeklindeki başlığı ile muazzam görünüyor.

Yatağın abanoz, şapelli ve kıvırcık akçaağaç olmak üzere seçenekleri mevcuttur. Ayrıca yatak; iPad sahipleri için şarj bölmeleri, gizli bölmeler, her tarafa dönebilen TV ünitesi ve bilgisayar monitörleri gibi teknolojik özellikler barındırıyor.

3 Jado Steel Style Altın Yatak

676.550 Dolar

Jado Steel Style Altın YatakEğer başka bir lüks yatak arıyorsanız, altın yatak tam da size göre. Adından da anlaşılacağı gibi, bu lüks yatak 24 ayar altın kaplamalıdır. Ayrıca, swarovski kristallerine de sahiptir. Lüks yatak; DVD oynatıcı, Bose ses sistemi, Blu ray oynatıcı, Playstation 3, altın kaplı bir portatif plazma televizyon ile donatılmıştır. hatta internete bile bağlanabilirsiniz.

2 Manyetik Yüzen Yatak

1.6 Milyon Dolar

Manyetik Yüzen YatakBelçika, Kortrijk’deki 2006 yılında düzenlenen “Milyonerler Fuarı’nda” hemen hemen herkesin en pahalı yatak ilgi odağı oldu. Hollandalı tasarımcı Janjaap Ruijssenaars tarafından yapılan yatak oldukça göz alıcı. Onun projesinde amaç, yerçekimine aykırı mobilyayı kullanılabilir yapmaktı. Ruijssenaars, Bakker Magnetics ile işbirliği yaparak, 6 yıl bu teknoloji için çalıştığını bildirildi. Neredeyse 907 kilo olan mıknatıslı yatak, yaklaşık 40 cm yukarıda uyuma imkanı sunar. Bu estetik teknoloji aynı zamanda sehpa, kanepe ve Japon yemek masaları gibi diğer ev eşyalarında da uygulanabilir.

1 Baldacchino Supreme

6.3 Milyon Dolar

1 Baldacchino Supreme4 yıl sonra manyetik yatak lüks tasarımcı Stuart Hughes tarafından tahtından indirilmiştir. İtalyan Fratelli Basile işbirliğiyle dünyanın en pahalı yatağı Baldacchino Supreme’yi tasarladı.

Fratelli Basile’in mobilyası modern işçilik kullanımı ve 18. yüzyıl mobilyasının birleşimini çağrıştırıyor. Bu yatak, kestane ağacı ve kül rengi ahşap gölgelik ile yapılmıştır. Dışı 107 kilogram 24 ayar altın ile dekore edilmiştir. Yatak kaliteli İtalyan ipeği ve pamuğuna sahiptir.

Rahat bir yatakta çekilecek güzel bir uyku kadar etkileyici ne olabilir ki? En pahalı yatağın maliyetiyle belki de küçük bir yatak fabrikası kurulabilir. Ama altınların içinde uyumak sizin için önemliyse, listemizdeki ürünler bu isteğinizi sonuna kadar yerine getirecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.