Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gram Altın Şubat Ayının En Yükseğinde Haftalık Beklenti Ne Diyor?

Gram altın Şubat ayının en yüksek seviyesini test ederken bu hafta açıklanacak ABD enflasyonu izlenmeye devam ediyor. Yön için İslam Memiş'in uyarısı şöyle;
Gram Altın Şubat Ayının En Yükseğinde Haftalık Beklenti Ne Diyor?
Yorum

Gram altın fiyatları Şubat ayının başından bu yana yukarı yönlü seyrediyor. Bugün 800 lira sınırına dayanan gram altın, 798 lira ile 26 Ocak sonrası en güçlü değerini kaydetti.

Dün en son 796,02 lirada fiyatlanan gram, bugünkü seansa 795,91 lira ile açılış yaptı. Açılışın ardından çoğunlukla pozitif hareket ederken yurt içi piyasaların açılmasıyla yönünü aşağıya çevirdi.

Yazım sırasında 795 lirada işlem görürken gün içi hareket aralığı 794,58 – 798,12 TL oldu.

Gram Altın 798 Lira
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

798 lira gram altının 26 Ocak’taki 805 liralık yükseğinden bu yana en güçlü değerini temsil etti. Haftalık yüzde 2,9 artan gram altın, aylık yüzde 0,09 düşerken yıllık bazda yüzde 91 oranında artış kaydetti.

İslam Memiş’e Göre Gram Altında Büyük Bir Yükseliş Yok

İnternet Haber’e göre altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, piyasaların ABD enflasyonuna odaklandığını kaydederek gram altında 780-800 lira fiyat aralığının halen geçerli olduğunu, aman aman bir yükseliş beklemediğini ifade etti.

ABD’deki enflasyon verilerinin Şubat, Mart ve Nisan’da yüksek gelmesini beklediğini ifade eden İslam Memiş, her yüksek enflasyon açıklandığında bir tepki yükselişi olacağını ancak bunun öyle aman aman bir yükseliş olmayacağının da altını çizdi.

Her enflasyon öncesinde “uçacak, kaçacak, yükselecek” diye korku pompalamaya çalışanlara karşı uyanık olunması için çağrıda bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%