Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

G-20 Sonrası EUR/USD ve GBP/USD Baskıdan Kurtulamadı, XAU/USD ile Petrol Değer Kazanıyor

İtalyan gölgesinde Euro, İngiltere baskısında GBP, kısıtlı arz desteğinde petrol ve altına bakış;
G-20 Sonrası EUR/USD ve GBP/USD Baskıdan Kurtulamadı, XAU/USD ile Petrol Değer Kazanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

EUR/USD paritesi İtalya tarafından gelen ılımlı haber ve düşen dolar endeksine rağmen primlenmesini derinleştiremedi ve haftanın ilk işlem gününü 1.134 $ seviyesinden kapattı.

Parite haftanın ikinci işlem gününde %0.36 primle 1.1386 seviyesinden işlem görmekte. EUR/USD‘nin 50 günlük ortalaması 1.440 seviyesinin kırılması, yukarı yönde bir trende dair sinyal olarak algılanabilir

GBP/USD Brexit Gölgesinde

İngiltere Baskısında Kalan GBP BelirsizDolar endeksindeki geri çekilme ve Başbakan May’in AB onayladığı taslağı parlamentodan geçirmememe ihtimali GBP/USD’yi gölgede bırakıyor. Dün 1.27 seviyesinden destek almayı başaran parite kayıplarının bir kısmını geri alarak işlem gününü 1.2730 seviyelerinden sonlandırmıştı ve bugün beklentilerin aksine hareket ederek %0.45’lik bir değerlenme ile 1.2784 seviyelerinde işlemler görülüyor.

Seçimin olumsuz baskısının artması ve İtalya’nın bölgesel sorunu
2018’den bu yana paritede en düşük seviye olan 1.266 noktasını yeniden gündeme getirebilir. 

Veri Trafiğinin Yoğun Olduğu Hafta XAU/USD Primli Seyrediyor

Altın Aralık'ın İlk İşlem Gününde Primli Başladı ve Devam EdiyorAltın haftanın ilk işlemlerinde değerlenme ile altın 1.230 $ seviyesinin hemen üzerinde işlem gününü sonlandırdı. XAU/USD paritesinde haftanın ikinci işlem günü %0.62 oranında primlenme ile 1.238,51 seviyesinden işlemler devam ediyor.

Olası bir geri çekilmede 1.216 $ ve 1.210 $ seviyeleri değerli metal için en önemli destek noktaları olarak gözlemlenebilir, yukarıda ise 1.240 $ seviyesi önemli bir direnç noktası olarak ele alınabilir.

Son Zamanlarda Düşüş Dizisi Oluşturan Petrol Seyrini Pozitif Değiştirdi

Değer Kaybı ile Gündeme Gelen Petrol Seriyi Pozitif BozduHafta sonunda Rusya ile Suudi Arabistan’ın petrol arzı konusunda anlaşmaya vardığı haberleri aktif vade WTI petrolün yönünü tekrar yukarıya çevirmişti ve haftanın ilk işlem gününde ve yaklaşık %4.00 primlenme ile günü sonlandırmıştı. WTI Petrol 2019 Ocak vadelisi haftanı ikinci işlem gününde %1.34’lük bir değer kazanımı (0,72 $ cent) ile 53,66 $ seviyesinden işlemler devam etmekte.

Gün içerisinde 53.85 seviyesine kadar yükselen WTI için önceden kaydedilen önemli hareketli ortalamalar hala yukarıda gözlemlenmekte. Brent petrolde dün yaklaşık olarak %4’lük bir prim söz konusu olmuştu ve bugün %1.80’lik bir değerlenme (1,12 $ cent) ile 62,80 $ seviyesinde grafik çizilmekte.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu