Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Etkileyici Tasarımlara Sahip Lüks Yatlar ve Yelkenliler

Lüks yatlar, iç ve dış mekanlarıyla benzersiz bir seyahat imkanı sunuyorlar. İşte huzurlarınızda etkileyici tasarımlara sahip süper lüks yatlar ve yelkenliler;
Etkileyici Tasarımlara Sahip Lüks Yatlar ve Yelkenliler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Lüks yatlar ve yelkenliler her zaman için deniz tutkunlarının hayallerini süslemeyi başardılar. Ancak birçoğumuz için lüks yatlar pahalı fiyatları yüzünden hayalden öteye gidemediler. Elbette ki varlıklı ve şanslı olanlar için durum farklı. Dünyanın en lüks ve büyük yatları hem iç hem de dış mekanlarıyla varlıklı bireylerin adeta ikinci evleri haline dönüşmüş durumda. Aynı husus başarılı yelkenli markaları tarafından üretilen, zarif ve güzel yatlar için de geçerlidir. Benzersiz olanakları ve göz alıcı tasarım özellikleriyle “süper yat” olarak tanımlandılar. Dünyanın en büyük ve pahalı süper yatları hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mavilikler üzerinde salınarak gezen, sahiplerini fazlasıyla şımartan lüks yatların, “en iyiler” arasında yer alan bazı modelleri Türk yat firmaları ve tasarımcıları tarafından meydana getiriliyor. Mengi Yay ve Oruçoğlu tersanelerinin yanı sıra Alia Yachts, Red Yacht Design, Koç Holding bünyesindeki RMK Marine gibi Türk yat firmaları da yaratmış oldukları lüks yat modelleriyle takdir toplamayı başarıyorlar. Ayrıca Sarco sürat teknesi gibi yenilikçi tasarımlara imza atan Timur Bozca ve daha birçok tasarım dehası da kaleme aldıkları projelerle yat dünyasına paha biçilmez katkılarda bulunuyorlar.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu liste ise etkileyici tasarım özellikleriyle donatılmış ultra lüks yatlar ve yelkenlilerden oluşuyor. Bu arada listemizde yer alan süper yat modellerinin her biri eşsiz güzelliğe sahip olduğu için belirli bir sıralama yapamadık. Sıralama tercihini sizlere bıraktık.

Şimdi dilerseniz bu lüks deniz araçlarının hangi yat firmaları tarafından tasarlandıklarına gelin birlikte göz atalım.

25 Red Yacht Design & Mengi Yay Yatçılık – Stella

Red Yacht Design & Mengi-Yay Yatçılık - StellaListemize İstanbul merkezli bir yat firması olan Red Yacht Design tasarımıyla başlıyoruz. Firmanın Stella adını vermiş olduğu bu lüks yat, geleceğe ait tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor. 50 metrelik uzunluğu ve Mengi Yay Yatçılık tarafından özelleştirilen gövde yapısıyla da hayranlık uyandırdı. Stella, bünyesinde barındırmış olduğu geniş yüzme havuzu, sahil güvertesi, özel terası ve konforlu kaptan köşküyle rahat bir seyahat imkanı sunuyor. Ayrıca 24 knotluk maksimum seyir hızıyla da gönülleri fethetmeyi başarıyor.

Stella Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

24 Baglietto – 46M Fast

Baglietto - 46M FastŞimdi ise dünyanın en iyi yat firmaları arasında yer alan Baglietto, 160 yıllık köklü tarihini 46M Fast adındaki ultra lüks konseptiyle onurlandırıyor. 29 milyon dolarlık fiyatıyla en pahalı yat modelleri arasında yer almayı başaran Baglietto 46M Fast, farklı pencere tasarımı ve 46 metrelik uzunluğuyla oldukça dikkat çekiyor. 28 knot seyir hızına ulaşabilmesini sağlayan çiftli MTU 16V 4000 motorları da bu lüks yat modelinin çok daha etkileyici bir canavar haline getiriyor. Efsanevi yat firması Baglietto tarafından inşa edilen 46M Fast süper yatı herkesten tam not alıyor.

Baglietto 46M Fast Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

23 Flender Werft ve Crystal Cruises – Crystal Esprit

Flender Werft ve Crystal Cruises - Crystal Esprit1988 yılında inşasına başlanıp, 1991 yılında denizlere indirilen dünyanın en lüks seyahat yatı yeniden yelken açıyor. Flender Werft tarafından inşa edilen bu devasa kruvaziyer gemi, Crystal Cruises firması tarafından işletiliyor. Ayrıca dünyanın en büyük kruvaziyer gemileri arasında da yer alan Crystal Esprit, geçtiğimiz aylarda yeni özelliklerle donatılmıştı. 10 metrelik U-Boat Worx tarafından tasarlanan C-Explorer denizaltı, Zodiac botları ve çeşitli yardımcı araçları bünyesinde barındıran Crystal Esprit, dünyanın en lüks seyahat yatı olarak listemizde yer alıyor.

DÜNYANIN EN GENİŞ TASARIMINA SAHİP SÜPER YATLARI İÇİN TIKLAYIN.

22 Max Zhivov – Sky Ya

Max Zhivov - Sky YaLüks yatlar ve tekneler de yeni nesil otomobiller gibi elektrikli motorlarla donatılarak, çevreye duyarlı ulaşım araçları haline geliyorlar. İşte kendi bahçesine sahip çevre dostu süper yat Sky Ya bu tarz yenilikçi yat tasarımlarına verilebilecek en iyi örnek olabilir. 47 metrelik gövdesini, güçlü hibrit motorlar ile taşıyan Sky Ya, maksimum 18 knotluk seyir hızına ulaşabiliyor olsa da hem görünümü hem de olanaklarıyla en iyi yat modelleri arasında yer alıyor. Max Zhivov tarafından tasarlanan bu güzel yat, güneş enerjisiyle güçlendirilmiştir. Ayrıca bünyesinde kendisine ait bir bahçeyi de barındıran bu lüks yat, deniz aşıklarının hayallerini süslemeyi başarıyor.

Sky Ya Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

21 Oceanco – Sunny Memories

Oceanco - Sunny Memories1987 yılından beri etkileyici lüks yatlar üreterek, kısa sürede tanınan bir firma haline gelen Hollandalı yat üreticisi Oceanco, Ummanlı milyarder Mohammed Al Barwani tarafından satın alındı. Milyarderin katkılarıyla çok daha etkili bir yat firmasına dönüşen Oceanco, Sunny Memories adını verdiği süper lüks yatıyla da takdir toplamayı başardı. 90 metrelik gövdesi, zarif ve şık hatları, ultra lüks iç mekanıyla listemizin en güzel yatlarından biridir.

Sunny Memories Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

20 Dani Santa Vives – Aquila

Dani Santa Vives - AquilaSizleri bilmem ama yelkenli tekneler, beni, her zaman için ultra lüks süper yatlardan daha fazla etkilemeyi başardılar. Ancak Dani Santa Vives tarafından tasarlanan Aquila adındaki bu akılalmaz yelkenli tekne, bünyesinde barındırmış olduğu yenilikçi ve çevreye duyarlı tasarım özellikleriyle kelimenin tam anlamıyla kendisine aşık ediyor. Güneş panellerinden oluşan yelkenleri ile hem çekici hem de çevre dostu bir yapıya kavuşan Aquila, 50 metrelik göz alıcı gövde platformunda bulunan akıllı cam teknolojisiyle konforlu bir seyahat imkanı sunuyor.

Aquila Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

19 BMT Nigel Gee ve Rob McPherson – ModCat Project L3

BMT Nigel Gee ve Rob McPherson - ModCat Project L3Dünyanın en ilginç bir o kadar da güzel yatlarına imza atan BMT Nigel Gee, gücünü Rob McPherson ile birleştirerek ModCat Project L3 adında lüks bir yat tasarımına imza atıyor. Dünyanın en büyük yatları arasında yer alan ModCat Project L3, 85 metrelik uzunluğa sahip olsa da devasa genişliğiyle aklımızı başımızdan alıyor. Aslında lüks bir katamaran modeli olan ModCat Project L3, tamı tamına 40 knotluk seyir hızıyla da bizleri şaşkına çevirmeyi başarıyor.

ModCat Project L3 Katamaranı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

18 BMT Nigel Gee ve Henry Ward Design – TIME

BMT Nigel Gee ve Henry Ward Design - TIMEFarklı yat markaları ile güçlerini birleştirerek, hayranlık uyandıran tekne ve yat modellerine imzasını atan BTM Nigel Gee, şimdi de günümüzün en gelişmiş süper lüks yat modeliyle karşımıza geliyor. Henry Ward Design tarafından tasarlanan ve TIME olarak adlandırılan bu lüks yat, türünün tek örneği bir tasarım harikası olarak maviliklerle buluşacak. Monaco Yat Fuarı’nın en dikkat çeken yat modelleri arasına girmeyi başaran TIME, hem görünümü hem de iç mekanıyla bizleri fazlasıyla şaşırtmayı başarmıştı. İleri teknoloji ürünlerini bünyesinde barındıran bu süper lüks yat, 18 metrelik yüzen locası, gökyüzü güvertelerinin dışında, sauna ve spor merkezleriyle deniz aşıklarının hayallerini süsleyen bir tasarım haline geldi.

TIME Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

17 Fincantieri – Sundance

Fincantieri - SundanceEn bilindik lüks yat markalarından biri olan Fincantieri, 90 metre uzunluğundaki olağanüstü bir yat konsepti ile karşımıza geliyor. Markanın Fincantieri Sundance adını vermiş olduğu bu büyük yat modeli, 240 metrekarelik güneşlenme güvertesi, 10 metrelik yüzme havuzu ve şelalesiyle görenleri kendisine hayran bırakıyor. Gresham Yacht Design ve Seymour Diamond tarafından Fincantieri için tasarlanan Sundance, ekstra özellikleriyle de şaşkınlık yaratıyor.

Fincantieri Sundance Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

16 BMT Nigel Gee ve Oliver Stacey Design – Project Norse

BMT Nigel Gee ve Oliver Stacey Design - Project NorseBTM Nigel Gee ve Oliver Stacey Design, yenilikçi tasarım özellikleri ve teknolojik donanımıyla modern zamanlara ait bir Viking yelkenlisi ile bizleri etkilemeyi başarıyorlar. 80 metre uzunluğunda lüks bir yelkenli tekne olan Project Norse, bakıma gerek duymayan yapısı, basit çalışma prensibi ile güvenli ve konforlu bir deniz yolculuğu vaat ediyor. Ayrıca 12 metrelik iki adet deniz uçağını ve birçok deniz aracını bünyesinde barındıran Project Norse, performans özellikleriyle de takdir topluyor.

Project Norse Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

15 Charles Bombardier – Seataci

Charles Bombardier - SeataciŞimdi ise Charles Bombardier’in akılalmaz lüks yat tasarımı ile listemize devam ediyoruz. Maviliklerin güçlü ve devasa canlıları olan balinalardan ilham alınarak tasarlanan çevre dostu lüks yat Seataci de TIME gibi türünün tek örneği bir deniz aracı olarak karşımıza geliyor. Üst güvertesinde bulunan bahçeleri, geniş yüzme havuzları ve büyüleyici tasarımıyla bizleri şaşkına çeviriyor. Balina kuyruğunu andıran itiş sistemleri ve denizaltılarda bulunan su balast sistemi donatılan Seataci, hidroelektrik üreterek sualtındaki yaşamın da zarar görmemesini sağlıyor.

Seataci Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

14 HBD Studios – L’Amage

HBD Studios - L'Amage190 metre uzunluğundaki L’Amage, dünyanın en büyük yatları arasında yer alıyor. HBD Studios tarafından inşa edilen bu ultra lüks yat, devasa sonsuzluk havuzu, katlara ayrılmış jakuzileri, şık şömineleri ve helikopter pistiyle şaşkınlık yaratıyor. Ayrıca özel bir kral dairesinin de dahil olduğu 14 adet lüks kamaraya da ev sahipliği yapan L’Amage, 30’dan fazla yolcu ile seyahat gerçekleştirebiliyor. Bu özelliklerin yanı sıra 32 knotluk maksimum seyir hızına ulaşarak rüya gibi bir yat modeli haline geliyor.

L’Amage Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

13 Rossinavi – I-TRON

Rossinavi - I-TRONRossinavi I-TRON adındaki bu lüks yat modeli, etkileyici tasarım özellikleriyle diğer modeller arasından sıyrılarak, deniz tutkunlarını büyülemeyi başarıyor. Aslında markanın sınırları zorlayan Rossinavi Attitude yatı ile benzer özelliklere sahip olan I-TRON, 53 metrelik yapısında birbirinden lüks özelliklere ev sahipliği yapıyor. İç mekan donanımının yanı sıra performans özellikleriyle de göz dolduran I-TRON, yüksek performans omurgası, yenilikçi itiş sistemleri ve çift MTU M96L motorlarıyla 20 kontluk maksimum seyir hızına ulaşabiliyor. Carlo Colombo ve A++ mimarlık stüdyosu tarafından İtalya’nın en iyi yat markalarından Rossinavi için tasarlanan I-TRON, lüks yat modellerinin yeni yıldızı olacak.

Rossinavi I-TRON Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

12 Oceanco – Stiletto

Oceanco - StilettoSunny Memories yatıyla bizleri etkilemeyi başaran Oceanco, iddialı tasarımıyla göz dolduran Stiletto adındaki süper lüks yatıyla da sektördeki dengeleri alt üst ediyor. Özellikle de ünlü mimar Ken Freivokh tarafından tasarlanan gösterişli iç mekan donanımıyla hayranlık uyandıran 107 metrelik Stiletto’nun sahip olduğu özelliklerin listesi kelimenin, tam anlamıyla lüks yatın boyunu aşıyor. Etkileyici bir şelaleyi, geniş havuzlarını, havalı barları, konforlu yatakları, helikopter pistini ve lüks süit odaları bünyesinde barındıran Stiletto, sahip olduğu performans özellikleriyle de benzersiz bir yat modeli haline geliyor.

Stiletto Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

11 Sea Level – CF8 Future Concept

Sea Level - CF8 Future ConceptAdeta teknolojik bir uzay gemisini andıran tasarımıyla listemizde yer alan en görkemli lüks yat modellerinden biri olan CF8 Future Concept, 80 metre uzunluğunda olmasına rağmen, geniş bir yaşam alanını bünyesinde barındırıyor. Tamı tamına altı kattan oluşan bu lüks yat, tam boyutlu bir tiyatroya, sekiz adet süit odaya, gece kulübüne, 8 arabanın sığabileceği 300 metrekarelik bir garaja, bakım merkezine ve daha birçok benzersiz olanağa ev sahipliği yapıyor. Ayrıca dört adet kişisel deniz uçağı, DeepFlight Dragon denizaltısı gibi kullanışlı deniz araçlarıyla da donatılan CF8 Future Concept, geleceğin lüks yat tasarımlarına ışık tutuyor.

CF8 Future Concept Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

10 Dykstra Naval Architects ve Magma Structures – Sailing Yacht A

Dykstra Naval Architects ve Magma Structures - Sailing Yacht ARus milyarder Andrey Melnichenko için Dykstra Naval Architects ve Magma Structures tarafından meydana getirilen 450 milyon dolarlık Sailing Yacht A, dünyanın en büyük yatları arasında yer alıyor. 143 metre uzunluğunda dev bir yelkenli olarak şaşkınlık yaratan Sailing Yacht A, karbon fiberden oluşan üç adet devasa yelken direğiyle de akılalmaz bir tekne haline geliyor. Elektrikli ve dizel motorlarıyla da etkileyici bir performansa imza atıyor ve listemizde kendine yer buluyor.

Sailing Yacht A Yelkenlisi Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

9 VPLP Design – Komorebi

VPLP Design - KomorebiGüvertesinde barındırmış olduğu olanaklarla 86 metrelik yüzen bir adayı andıran Komorebi, VPLP Design firmasının bugüne kadar ki en lüks yat modellerinden bir tanesidir. VPLP tasarımı lüks yat Komorebi; canlı ağaçlarla donatılmış küçük bahçesi, üstü kapanabilen plaj güvertesi, büyük barları, geniş yüzme havuzu ve 9 adet lüks kamarasıyla kusursuz bir deniz yolculuğu vaat ediyor. Ayrıca çeşitli deniz araçlarını da bünyesinde barındıran Komorebi, %30’luk yakıt tasarrufu sağlayan güçlü performans özellikleriyle de hayranlık uyandırıyor.

Komorebi Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

8 Beneteau – Oceanis Yacht 62

Beneteau - Oceanis Yacht 62Lüksün tanımını yeni baştan yazan, göz alıcı bir yelkenli yat modeli olarak karşımıza gelen Oceanis Yacht 62, Berret-Racoupeau Design’nın ve İtalyan tasarımcı Pierangelo Andreani’nin usta ellerinde hayat buluyor. Fransız motoryat ve yelkenli üreticisi olan Beneteau için meydana getirilen bu güzellik, modern dekorasyona sahip iç mekanıyla konforlu bir seyahat keyfi yaşatıyor. Sadece 20 metrelik uzunluğa sahip olmasına rağmen, dört adet lüks kamarayı ve küçük bir garajı bünyesinde barındıran Oceanis Yacht 62, 673 bin dolarlık fiyat etiketiyle şanslı sahiplerini arıyor.

Oceanis Yacht 62 Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

7 CNM Yachts – Continental 110

CNM Yachts - Continental 110Bünyesinde barındırmış olduğu şık aydınlatma sistemleriyle gecenin karanlığından sıyrılıp gelen bu lüks yat, iki yıllık yoğun bir çalışmanın eseridir. İtalya’nın tanınmış yat markalarından CNM Yachts tarafından meydana getirilen Continental 110 yatı, 33 metrelik gövdesiyle, 1.1 metrelik sığ sularda bile yüzebilecek bir teknolojiye sahip. Ayrıca 2.600 beygirli üçlü motoruyla da 50 knotluk maksimum seyir hızına ulaşabiliyor.

Continental 110 Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

6 Timur Bozca – Black Swan

Timur Bozca - Black SwanŞimdi ise oldukça başarılı bir Türk tasarımcı olan Timur Bozca’nın ellerinde hayat bulan, gösterişli bir “siyah kuğu” ile listemize devam ediyoruz. Yatçılık sektörünü ayağa kaldıran bir Türk tasarımı olarak karşımıza gelen lüks ve teknolojik yat Black Swan, 70 metrelik alüminyum gövdesine akılalmaz olanakları sığdırıyor. Bir oktan ilham alınarak meydana getirilen bu ultra lüks yat, tamamıyla camdan oluşan balkonları, arka tarafında bulunan geniş yüzme havuzu, teknolojik iç mekanı ve güçlü performans özellikleriyle hayranlık uyandırıyor.

Black Swan Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın. 

5 NaoYacht Design & Engineering – SENSATION II

NaoYacht Design & Engineering - SENSATION IIYaklaşık 14.5 metrelik kirişlere sahip olan 105 metrelik bir mega yat ile gizemli suları keşfetmeye devam ediyoruz. Tamı tamına 1550 metrekarelik devasa bir yaşam alanına sahip olan SENSATION II mega yatı, 5 yıldızlı lüks otellerden çok daha konforlu bir iç mekan donanımı ile karşımıza geliyor. Tam donanımlı bakım merkezi, yemek odaları, sinema salonu, eğlence alanları ve spor salonu gibi lüks olanaklarla donatılan bu lüks yat, 92,460 galonluk yakıt kapasitesiyle de uzun mesafeli seyahatler için fazlasıyla ideal hale getiriyor.

SENSATION II Mega Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

4 Wider Yachts – Genesi

Wider Yachts - GenesiSon model bir lüks motoryat olan Wider Yachts Genesi, 45 metrelik yapısında kayda değer birçok olanağı barındırıyor. Dünyanın en geniş motoryatlarından biri olan Genesi, Dünya Süper Yat Ödülleri’nde, Neptün Kupası’nın sahibi olmayı başardı. Fulvio De Simoni ve Tilli Antonelli tarafından Wider Yachts için inşa edilen bu güzellik, çevreye duyarlı performans özellikleriyle de takdir topluyor. Sıfır Emisyon Modu’nda EST ve lityum polimer bataryalarını kullanarak elektrik enerjisiyle yoluna devam eden Genesi, 90 metrekarelik sahil kulübü ve geniş yüzme havuzuyla da iştahımızı kabartıyor.

Wider Yachts Genesi Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

3 Damen Group – SeaXplorer

Damen Group - SeaXplorerUzaydan çok daha az bilgiye sahip olduğumuz denizler ve okyanuslar, gizemli cazibeleriyle keşfedilmeyi bekliyorlar. Damen Group tarafından yaratılan SeaXplorer gibi mega keşif yatları ise sınır tanımayan yapılarıyla buzla kaplı mavilikler üzerinde bile sorunsuzca ilerleyebiliyorlar. Tamı tamına 150 milyon dolarlık bir mega yat olan SeaXplorer, üstün performans özellikleriyle 40 gün boyunca sorunsuz bir şekilde seyrine devam edebiliyor. Ayrıca buz kırabilme özelliğine de sahip olan bu lüks yat, 30’dan fazla yolcuyu ve en az 50 kişiden oluşan mürettebatı da bünyesinde barındırabiliyor.

SeaXplorer Yatı Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

2 Lloyd Werft Group – Crystal Endeavor

Lloyd Werft Group - Crystal EndeavorDünyanın ilk ve en büyük mega kutup yatı Crystal Endeavor, tamı tamına 183 metrelik uzunluğuyla devasa bir deniz canavarını andırıyor. Batık kadırgaları, savaş ve yolcu gemilerini görmek için seferler düzenleyen bu büyük şaheser, 120 metrekarelik odaları ve 950 metrekarelik sütleriyle konfor dolu bir seyahat vaat ediyor. Bahçesi, açık hava jakuzisi, spor ve bakım merkezinin yanı sıra Uzaktan Kumandalı Denizaltı (ROV), 7 adet kişisel denizaltı, 8 adet elektrikli Zodyak sürat motoruyla da maviliklerin ürkütücü güzelliğini tamamıyla keşfedebilmenizi sağlıyor.

Crystal Endeavor Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın. 

1 Uljanik Group – Scenic Eclipse

Uljanik Group - Scenic EclipseListemizi dünyanın ilk 6 yıldızlı keşif yatı Scenic Eclipse ile sonlandırıyoruz. 31 Ağustos 2018 tarihinde, İstanbul’dan başlayıp, Antartika’ya kadar uzanan nefes kesici bir tur ile seferlerine başlayacak olan Scenic Eclipse, 228’den fazla yolcunun güvenli bir şekilde seyahat edebilmesini sağlayacak. 114 lüks süit odanın bulunduğu bu büyük yat, dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranları, 1525 metrekarelik bakım merkezi, yüzme havuzları, spor merkezleri ve teknolojik su araçlarıyla kusursuz bir keşfe sizleri davet ediyor.

Scenic Eclipse Yatı Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

Listemizde yer alan pahalı yatlar ve lüks yelkenliler birçoğumuz için ulaşılmaz gözükmektedir. Ancak şanslı olanlarımız için lüks olanaklarla donatılan bu süper yatlar, beş yıldızlı otel konforunda unutulmaz seyahatler yaşatmaktadır. Peki, incelemiş olduğumuz bu lüks yatlara ve yelkenli teknelere göre sizin sıralamanız nasıl olurdu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın