Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatçılık Sektörünü Ayağa Kaldıran Bir Türk Tasarımı: “Black Swan”

Türk dahi tasarımcı Timur Bozca'nın buluşu olan Black Swan süper yatı, bilimkurgu yapımlarında yer alabilecek özellikler ile karşımıza geliyor.
Yatçılık Sektörünü Ayağa Kaldıran Bir Türk Tasarımı: “Black Swan”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Genellikle maviliklerle çevrelenmiş ada veya yarımada ülkeleri geçmişten bugüne kadar denizcilik sektöründe olağanüstü ilerlemeler kaydetmişlerdir. İtalya ya da RMS Titanic gibi dünya tarihinin en meşhur gemilerinden birine imza atan İngiltere, yatçılık ve denizcilik sektörüne en çok eser kazandıran ülkelerdendir. Elbette ki bir yarımada olan Türkiye’de bu güzellikleri inşa etmekte oldukça başarılı bir ülke olarak kabul görüyor. Birçok mühendislik harikasının oluşumuna ön ayak olan, Türkiye’nin en büyük yatı Sarp 46 geçtiğimiz günlerde satıldı ve bu eşsiz güzelliğin yerini doldurabilecek projelerin üretimine hız kesmeden başlanıldı.

Hayata geçirilmiş en son projelerden Black Swan (Siyah Kuğu) adı verilen bu eşsiz tasarım ürünü, adı gibi zarif ve farklı yapısıyla yatçılık sektörüne damgasını vurmayı başardı. Dilerseniz, Türk yapımı bu eşsiz süper yatı detaylı bir şekilde inceledikten sonra bayrakları asalım.

Denizcilik Tarihinin En Etkileyici Yatlarından Biri: Black Swan

Denizcilik Tarihinin En Etkileyici Yatlarından Biri: Black SwanAslen Antalyalı bir genç ve ödüllü tasarımcı olup, İtalya merkezli Timur Bozca Design isimli şirketinde inşa ettiği güzelliklerle adını dünyanın dört bir yanına duyurmayı başardı. Timur Bozca, genellikle meydana getirdiği konsept spor otomobillerle tanınıyor olsa da Black Swan adını verdiği siyah renkli muhteşem yat ile de denizcilik sektörünü alt üst etmeyi başarıyor. Heensen yat firmasının vahşi cazibesi Project Nina gibi devasa bir canavardan daha küçük boyuta sahip olmasına karşın, hem tasarımsal hem de performans özellikleriyle aklımızı başımızdan alacak olan Black Swan, 70 metrelik alüminyum yapısına dünyaları sığdırıyor.

Black Swan’ın Hayranlık Uyandıran Konaklama İmkanları

Black Swan'ın Hayranlık Uyandıran Konaklama İmkanlarıBir oktan ilham alınan tasarımıyla eşsiz bir görünüme kavuşan Black Swan yatında, camdan oluşmuş iki adet balkon olağanüstü bir okyanus manzarası sunarken, üst güvertesi ise bir helikopter platformuna ev sahipliği yapıyor. Bu güzel yatın iç mekanında misafirler, 12 kişilik kusursuz bir konaklama sunan 6 kamaranın birinde veya kıç güvertesindeki yüzme havuzunda rahatlayabilirler. Bu siyah renkli güzellik, ileri teknoloji ürünlerinden oluşan eşyalarıyla da keyifli bir yolculuk geçirmenizi sağlayacak.

Türk Yapımı Black Swan Yatının Eşsiz Performansı

Türk Yapımı Black Swan Yatının Eşsiz PerformansıÜst düzey bir seyahat imkanı sunan Black Swan, kendisine hayran bırakan tasarımın içerisinde tamı tamına 23 bin beygirli dört adet motor barındırıyor. 50 bin galonluk yakıt kapasitesine sahip olan Timur Bozca’nın bu son harikası, 20 notluk seyir hızına ve 28 notluk maksimum hıza sahip. Olağanüstü yapısını ve tarzını güçlü performansıyla şenlendiren Türk yapımı Black Swan süper yatı, sahiplerinin akıllarını başlarından alacak.

Hayranlık uyandıran birçok güzelliği ile dillere destan bir yat olan Black Swan, tasarımı ve olanaklarıyla gerçek bir mühendislik harikasıdır. Timur Bozca gibi genç ve başarılı bir tasarımcının ellerinde hayat bulan bu şahane süper yat ile unutulmaz yolculuklara çıkmaya ne dersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.