Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çılgın Konseptlere İmza Atan Timur Bozca’nın Etkileyici Sürat Teknesi: “SARCO”

Yılın en iyi genç tasarımcısı ödülüne sahip olan Timur Bozca, yeni sürat teknesi tasarımı ile beğeni topladı. İşte SARCO hakkında bilgiler;
Çılgın Konseptlere İmza Atan Timur Bozca’nın Etkileyici Sürat Teknesi: “SARCO”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünya çapında eşsiz başarılara imzasını atan Türk tasarımcılar, mühendisler, bilim insanları, yazarlar ve kendi alanında ödüllere doymayan daha birçok dahi beyin, ülke çapında çok fazla tanınmamalarına rağmen yurt dışında örnek alınan bireyler olarak karşımıza geliyorlar. Geçen yıl sizlere tanıtmış olduğumuz Mehmet Doruk Erdem adındaki Türk tasarımcının ellerinde hayat bulan BMW Titan Concept motosiklet, sektörle alakası olmayanların bile takdirini kazanmayı başarmıştı. Aslında Mehmet Erdem tasarım konusunda adını dünyaya duyurmayı başarmış tek Türk değildi. Özellikle de otomotiv ve yatçılık sektöründe başarıdan başarıya koşan ve meydana getirmiş oldukları işlerle görenleri şaşkına uğratan daha birçok isim var.

Antalya doğumlu Timur Bozca, 2015 yılından bu yana yatçılık sektörüne damgasını vuran dahi isimlerden biri. Geçen yıl, yatçılık sektörünü ayağa kaldıran Türk tasarımı Black Swan gibi uçuk bir proje ile karşımıza gelen Timur Bozca, yatçılık sektörünün yanı sıra otomotiv dünyasında da başarılı tasarımlara imza atıyor. Tron Car, Bozca Zest, Rolls-Royce Phantom TB Gold Edition ve Bugatti Lucifer başta olmak üzere otomotiv dünyasını da etkileyici tasarımlarıyla büyülemiştir. Bozca şimdi ise kusursuz güzellikte bir sürat teknesini hayal gücünden denizlere indiriyor. Başarılı tasarımcının SARCO adını vermiş olduğu bu kusursuz sürat teknesi ile tanışmaya hazır mısınız?

İşte huzurlarınızda çılgın konseptlere imza atan Timur Bozca’nın etkileyici sürat teknesi: “SARCO”

“Yılın Genç Tasarımcısı” Timur Bozca

"Yılın Genç Tasarımcısı" Timur BozcaTasarım dünyasının en yenilikçi isimlerinden biri olan Timur Bozca, neredeyse her sektörde birbirinden etkileyici işlere imza atmaya devam ediyor. Süper yat Stiletto gibi bir şaheseri maviliklerle buluşturan ve dünyanın önde gelen gemi üreticilerinden olan Oceanco sponsorluğunda düzenlenen 2015 Yılın Genç Tasarımcıları ödül töreninde, sergilemiş olduğu Cauta süper yelkenli yat projesiyle büyük ödülün sahibi olmuştu. Böylece adını kısa sürede dünyaya duyuran Timur Bozca, büyük firmaların odak noktası haline geldi.

Tarih Öncesi Timsah Türünden İlham Alınan Tasarımı

Tarih Öncesi Timsah Türünden İlham Alınan TasarımıTimur Bozca imzalı SARCO sürat teknesi, otomotiv ve yat dünyasını bir araya getiren benzersiz bir proje olarak karşımıza geliyor. 19 metrelik bu lüks tekne, özellikle de görünümüyle hayranlık uyandırıyor. Tarih öncesi bir timsah türü olan Ferocious Sarcosuchus, bu enfes teknenin etkileyici tasarımına ilham kaynağı oluyor. Tarih öncesi bir canlıdan ilham alınarak tasarlanan dünyanın ilk sürat teknesi unvanının da sahibi olan SARCO, üstün performansıyla dünyanın en hızlı ve lüks sürat tekneleri arasında yer alacak gibi görünüyor.  

Dünyanın En Hızlı Sürat Teknelerinden Biri

Dünyanın En Hızlı Sürat Teknelerinden BiriSARCO adı verilen bu güzellik, büyüleyici görünümünün yanı sıra 53 knotluk hıza ulaşabilmesini sağlayan güçlü motorlarıyla da hayranlık uyandırıyor. Monako’dan St. Tropez’e sadece bir buçuk saat içerisinde ulaşabilmenizi sağlayan SARCO, göz alıcı karbon fiber gövdesini iki adet MTU V10 2000 M94 motor ile tamamlıyor. Güçlü motorları sayesinde muazzam bir hıza ulaşabilen Timur Bozca’nın bu son harikası, dünyanın en hızlı sürat teknelerinden biri olmayı başarıyor.

Geçmişten bugüne Türkiye Cumhuriyeti topraklarında doğup, yetişmiş birbirinden başarılı isimler çalışmış oldukları alanlarda dünyayı sallamayı başardılar. Bu kahramanların adlarını pek fazla duymamış olsak da birçoğu küresel çapta akıl almaz başarılara imzalarını attılar. Genç yaşına rağmen dünyanın en başarılı tasarımcıları arasında yer alan Timur Bozca da bu başarılı isimlerden sadece biri. Peki, çılgın tasarımlarıyla adını dünyaya duyuran Timur Bozca tarafından meydana getirilen SARCO sürat teknesi ile denizleri fethetmek istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın