Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Anaokulu

Anne babalar çocuklarının eğitimlerine para harcamaktan kaçınmaz ve kreş döneminden başlar. En pahalı 10 anaokuluna birlikte göz atalım.
Dünyanın En Pahalı 10 Anaokulu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Anaokulları günümüz dünyasında daha önemli hale gelmiştir. 6 yaş altı çocuklara erken çocukluk eğitimi sunmasının yanında onları bir sonraki okul çağına hazır hale getirir. Amaçlara baktığımızda çocuklara sosyal becerileri, bazı temel ön eğitim hayatı ve dünya bilincini geliştirmeyi sayabiliriz.

Herhangi bir annenin, çalışma hayatında mücadele içindeyken üç yaşındaki çocuğuyla iyi bir şekilde ilgilenmesi çok ta mümkün değildir. İşin tam da bu kısmında kreşler ve anaokulları devreye girer. Tabi ki anaokullarının maliyetleri de veliler için önemlidir. Sizler için hazırladığımız listede en pahalı anaokullarına değindik. Bu fiyatlar canınızı sıkmasın. Daha uygun fiyatlarla, iyi eğitim veren kreşler de ülkemizde mevcuttur. Fakat buradaki kreşlerin ikisi hariç hepsi 18. 19. ve 20. Yüzyıla dayanan geçmişe sahiptir ve hepsi oldukça özeldir.

Bu anaokulları hangileriymiş dilerseniz hep birlikte göz atalım:

10 Little Red School House

37.750 Dolar

Little Red School HouseNew York Greenwich Village semtindeki kırmızı tuğlalı Little Red, sağladığı mutlu bir atmosfer ile tanınıyor. Okulun temelini Robert De Niro ve Angela Davis’in attığı iddia ediliyor. Klasik tarzdaki anaokulu, New York’un müze ve parklarına geziler sırasında ziyaret edilir. Okuldaki öğrenciler arasında ırk çeşitliliği göze çarpar. Okul her yıl 3 milyon dolar üzerinde dışarıya burs verir.

9 Grace Kilise Okulu

39.200 Dolar

Grace Kilise Okulu4. caddedeki kilise evi, bu bölgenin genç zihinleriyle doludur. Okul, ırksal çeşitliliğe sahiptir. Bu konudaki “Barış Yürüyüşü” için de oldukça kararlıdır. Okulun standartları oldukça yüksektir. Okulun verdiği birçok mezun Ivy League Kolejlerine girmeye hak kazanmıştır. David Duchovny ve Matthew Yglesias okulun eski öğrencileridir.

8 Calhoun

39.860 Dolar

Calhoun1896 yılında televizyon binası olarak kullanılan bina, New York’un Upper West Side bölgesinde yer almaktadır. Birinci sınıf binanın kendi spor salonu, bir küçük bahçesi ve açık oyun alanı vardır. Okulun içinde öğrencilerin bitki, çiçek ve otları görebileceği Yeşil Çatı Öğrenme Merkezi isimli özel bir kat vardır. Bayan Obama’nın “Güzel Beslen” felsefesi doğrultusunda öğrencilere organik meyve suyu ikram edilir. Ben Stiller ve Dr. Ruth Finkelstein buradan mezun olmuştur.

7 Columbia Grammar

39.900 Dolar

Columbia Grammar250 yıl önce kurulan Columbia, tüm New York okullarının büyükannesidir. Columbia Grammar, bu listede hemen hemen her okul gibi rahat ve keyifli bir müfredat uyguluyor. Columbia öğrencilerine standart konular dışında, okul öncesi müfredatın bir parçası olarak satranç becerileri de öğretiyor.

6 Bank Street School

40.045 Dolar

Bank Street SchoolBank Street kendi kriterlerine sahip, oldukça ciddi yapısıyla dikkat çekiyor. Bank Street School öğrencilerine; okul öncesi okuma, matematik, fen ve sanattan oluşan geleneksel bir karışım sunuyor. “Mağaza” ismini verdikleri dersliklerinde, öğrencilerin el becerilerini geliştirmeye yardımcı oluyor.

5 Uluslararası İngiliz Okulu

40.600 Dolar

Uuluslararası İngiliz Okulu2006 yılında kurulan okul, bu listeye yeni girenlerdendir. Hazırladığımız listedeki sadece 2 okul İngiliz ve Amerikan karışımıdır. Yani odak noktası tamamen doğu tarafları değildir.

Eğitimde akademik İngiliz Ulusal Müfredatı titizlikle birleştiriyor. Manhattan’daki East River Riverside Plaza’da bulunan yüksek katlı derslik, oldukça lüks tasarlanmıştır. Okul, öğrenci merkezli “Uluslararası Bakalorya Programı” uygulayarak daha verimli olduğunu düşünmektedir.

4 Horace Mann

41.150 Dolar

Horace MannColumbia, New York okullarının büyükannesi ise 1878’de kurulan Horace Mann da annesidir diyebiliriz. Okul, sitesine bakıldığında kasvetli ve ciddi mizacıyla dikkat çeker. New York Times Magazine 2012 yılında, öğretmenlerin öğrencilere cinsel istismar uyguladığı hakkında bir haber dizisi sundu. Bu haber, Horace Mann’ın sert mizacını açıklamaya yeter sanırım.

3 Ethical Cultural Fieldston School

43.265 Dolar

Ethical Cultural Fieldston SchoolFieldston, eğitim öncüsü Felix Adler tarafından 1878 yılında “İşçisinin Okulu” olarak kuruldu. Central Park üzerinde bulunan okul, 1.600 öğrenciye sahiptir. Bu listedeki en büyük bina, bu okula aittir. Kelly Ripa’nın oğlu bu okuldan mezun oldu.

2 Avenues Dünya Okulu

43.400 Dolar

Avenues Dünya OkuluNew York’un Chelsea semtinde bulunan Avenues, 2012 yılında kuruldu. Genç oluşumuna rağmen, yıldırım hızıyla okul öncesi listesinin en üst basamaklarına tırmanmayı başardı. Suri Cruise, buraya kayıt olunca Avenues biraz ün kazandı. Avenues, 20 uluslar arası okul ağının büyüyen bir parçasıdır. Okulun başka bir özelliği ise okulda konuşulan dilin, yarım İspanyol veya yarım İngilizce olmasıdır.

1 Riverdale Ülke Okulu

44.600 Dolar

Riverdale Ülke OkuluRiverdale, web sitesinde zihin, beden ve karakterin eşit vurgulandığı projeler sunduğunu dile getiriyor. Riverdale Ülke Okulu, New York Bronx Fieldston bölgesinde 27 dönümlük alana sahiptir ve kesinlikle kentin stresinden uzaktır. Okul; öğrencilerine bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik öğretmektedir. John F. Kennedy ve Robert Riverdale bu okulda eğitim görmüştür.

Boş harcamalarımızı düşününce bu okullar, geleceğe yatırımın en güzel örnekleri olacaktır. Fiyatları size fazla gelmiş olabilir. Fakat yaşadığımız çağda, her keseye uygun özel okullar mevcuttur. Eğer çocuğunuzun sağlam bir geleceği olsun istiyorsanız, bu ilk adımı onun adına sizin atmanız gerektiğini unutmayın. Eğitim sürecindeki anaokulunun yeri için, siz ne düşünüyorsunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın